Senin Gazabın Hangi Doğal Afete Benziyor?

-

Deprem mi, volkan mı, çığ mı yoksa daha başka bir şey mi? Yani diyoruz ki senden ne kadar korkmalıyız?

1. Ne sıklıkta sinirlenirsin?

Çok fazla; ama içime de atarım
Hemen sinirlenirim, çok sık yani
Çok sık diyemem, bazen işte
Çok sık değil
Çok net bir şey olduğu zaman sinirlenirim

2. Kızdığını kimseye belli eder, birilerine söyler misin?

Herkese söylerim; ama belli bir kişiye değil, ortaya
Bir veya iki kişiye söylerim
Kimseye belli etmem
Neden kızdığıma göre değişir
Herkese tek tek söylerim

3. Doğada bulunan hangi element senin kişiliğinle daha çok eşleşiyor?

Ateş
Işık
Hava
Su
Toprak
Tahta tabii

4. Kin tutar mısın peki?

Evet, öyle bir meyilim var
Yok, tarzım değil
Bazen, evet
İstersem evet tutabilirim
Emin değilim

5. Senin sabrın ne zaman taşar?

Hayal kırıklığına uğradığım zaman
Sabrımı taşıracak o kadar çok şey/an var ki
İnsanlar beni kullanmaya çalıştığı zaman
İnsanlar beni çok darladıkları zaman
Başarısızlığa düştüğüm zaman
Başka bir şey/bilmiyorum

6. Sevgilin/Eşin sana yalan söyledi ve sen bu yalanı yakaladın. Tepkin nasıl olur?

Galiba onunla artık beraber olamam
O an kızarım ama hemen geçer
Eğer büyük bir yalansa çıldırırım tabii
Bunu bir koz olarak kullanırım
Kafayı yerim

7. Senin öfkenin çeşidi şunlardan hangisi?

Yakıp yıkan
Kin tutan
Saman alevi
İçine içine atan
Pasif agresif
Hiçbiri

8. Daha önce hiç, fiziksel olarak birine zarar verdin mi?

Hayır
Evet, ama beni çok kızdırmıştı
Sadece beni gerçekten kızdırırlarsa yaparım
Evet, diyeceklerim bu kadar
Hayır asla, yapmam da
Önüme biri çıkarsa yapacak bir şey yok

9. Şunlardan hangisi senin sinirlerini daha çok bozar?

Yavaş İnternet
Yemek siparişinin gecikmesi
Pis pis kesilmek
Toplum içinde sesli bir şekilde telefonla konuşmak
Ağız şapırdatarak yemek yemek
Ev sahibinin depozitoya çökmesi

10. Son soru: Öfken geçtiği zaman neden sinirlendiğini hatırlar mısın?

Sinirlendikten sonra hemen unuturum
Neye kızdığıma göre değişir
Unutmuş gibi yaparım
Genelde unuturum
Her zaman hatırlarım

"Volkan" çıktı!

Senin gazabın, öfken, sinirin volkana benziyor. Sinirlendiğin zaman tehlikelisin, ona ne şüphe! Fakat senin sinirin kontrol edilemez değil. Daha önceden neye sinirlendiğin, ne zaman sinirleneceğin tahmin edilebilir ve önlem alınabilir. Yani diyoruz ki, SENİN DAMARINA BASMAMAK LAZIM! Aslında çok içine atan da bir yapın var, öyle hemen her şeye kızmıyorsun. Fakat bazen de o içindekileri atman gerekiyor. Yani diyoruz ki, açtırmasınlar kutuyu söyletmesinler kötüyü!..

"Çığ" çıktı!

Senin gazabın, öfken, sinirin Çığ'a benziyor. Yani bu şu demek: Sen aslında soğukkanlı birisin, hatta sana sakin bile denilebilir, fakat o iş öyle değil tabii ki... Tam bir poker suratına sahipsin ayrıca. Ne zaman öfkelendin, ne zaman patlayacaksın kestirmek çok zor. Yani diyoruz ki, şakaya gelecek biri değilsin, sağın solun belli olmaz. Güler yüzünden, yapıcı tavırlarından ve de uysallığından yüz bulup sana yanlış yapanları mahvedersin sen. HERKES AKILLI OLACAK!!11

"Deprem" çıktı!

Senin gazabın, öfken, sinirin depreme benziyor. Sen aslında dünyanın en sakin insanı olabilirsin, öyle kolay kolay sinirlenmezsin. Her şeyin iyi tarafından bakmaya, pozitif kalmaya ve kusurları örtmede gece gibi olmaya çalışıyorsun. FAKAT... Sinirlendiğin zaman, aman aman evlerden ırak. O zamanlar cidden yıkıcı olabiliyor, taş taş üstünde bırakmıyorsun. Yani yavaş giden atın çiftesi pek olur hesabı, sinirin de, öfken de, gazabın da: Fena!

"Tsunami" çıktı!

Senin gazabın, öfken, sinirin Tsunamiye benziyor. Sen öfkelendiğin zaman senin kadar yıkıcı, senin kadar tarumar eden var mı acaba, merak konusu. Hem öyle öfkene herhangi bir savunma geliştirmek de imkansız. Gülerken birden köpürebilir; yavaş yavaş usul usul çıkarırsın hıncını. Öfken de öyle hemen geçmez, daha doğrusu geçer de, geride bıraktıkların geçmez. Valla açık açık konuşalım, biz senin etrafında bir insan olsak seni sinirlendirmemeye bakardık. Gerek yok şimdi :)

"Kasırga" çıktı!

Senin gazabın, öfken, sinirin Kasırga'ya benziyor ve oldukça korkutucu. Senin sinirin tarih kadar eski; topluyor topluyor bir anda çıkarıyorsun. Çığrından çıkman zor evet ama, çıktığın zaman ortalıkta ne var ne yok dağıtıyorsun: Yani etrafında kim var kim yok mahvediyorsun. Şimdi açık açık konuşmak gerekirse bu öfkelenme hali sende bir alışkanlık olmuş. Biraz daha sakin olmalısın diyoruz nacizane, yine de sen bilirsin. Neyse bildiğini yap, aman bize de kızma da :)

"Hortum" çıktı!

Senin gazabın, öfken, sinirin  Hortum'a benziyor. Evet sinirlendiğin zaman yıkıcı ve de kırıcı olabiliyorsun fakat senin sinirin tam anlamıyla saman alevi: Aynı hortum gibi 1 saatin içinde yerinde yeller esiyor. Ayrıca öfkeyle kalkan zararla oturur sözü senin için söylenmiş olabilir. Sinirlendiğin zaman gözün dönüyor ve önünde ne var ne yok katıp götürüyorsun. İnsanda ne cibiliyet kalıyor, ne soy, ne sop :) Ama seni de çileden çıkarıyorlar değil mi? Kızdırmasalar seni mis gibi insansın. Neyse olur öyle, biraz daha dikkat et ama!

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-osman

"Kasırga" çıktı! "Kasırga" çıktı! Senin gazabın, öfken, sinirin Kasırga'ya benziyor ve oldukça korkutucu. Senin sinirin tarih kadar eski; topluyor topluyor bir anda çıkarıyorsun. Çığrından çıkman zor evet ama, çıktığın zaman ortalıkta ne var ne yok dağıtıyorsun: Yani etrafında kim var kim yok mahvediyorsun. Şimdi açık açık konuşmak gerekirse bu öfkelenme hali sende bir alışkanlık olmuş. Biraz daha sakin olmalısın diyoruz nacizane, yine de sen bilirsin. Neyse bildiğini yap, aman bize de kızma da :)

aysenur-manavci

"Çığ" çıktı! "Çığ" çıktı! Senin gazabın, öfken, sinirin Çığ'a benziyor. Yani bu şu demek: Sen aslında soğukkanlı birisin, hatta sana sakin bile denilebilir, fakat o iş öyle değil tabii ki... Tam bir poker suratına sahipsin ayrıca. Ne zaman öfkelendin, ne zaman patlayacaksın kestirmek çok zor. Yani diyoruz ki, şakaya gelecek biri değilsin, sağın solun belli olmaz. Güler yüzünden, yapıcı tavırlarından ve de uysallığından yüz bulup sana yanlış yapanları mahvedersin sen. HERKES AKILLI OLACAK!!11

efe-derya-gur

''Deprem çıktı'' senin gazabın öfken sinirin Deprem'e benziyor sen aslında dünyanın en sakin insanı olabilirsin. öyle kolay kolay sinirlenmezsin herşeyin iyi tarafından bakmaya pozitif kalmaya ve kusurları örtmede gece gibi olmaya çalışıyorsun FAKAT... sinirlendiğin zaman aaman aman evlerden ırak ozamanlar cidden yıkıcı olabiliyor. aş taş üstünde bırakmıyorsun yani yavaş giden atın çiftesi pek olur. hesabı sinirinde öfkende nda: Fena!!!

hasan-yilmaz27

"Hortum" çıktı! Senin gazabın, öfken, sinirin Hortum'a benziyor. Evet sinirlendiğin zaman yıkıcı ve de kırıcı olabiliyorsun fakat senin sinirin tam anlamıyla saman alevi: Aynı hortum gibi 1 saatin içinde yerinde yeller esiyor. Ayrıca öfkeyle kalkan zararla oturur sözü senin için söylenmiş olabilir. Sinirlendiğin zaman gözün dönüyor ve önünde ne var ne yok katıp götürüyorsun. İnsanda ne cibiliyet kalıyor, ne soy, ne sop :) Ama seni de çileden çıkarıyorlar değil mi? Kızdırmasalar seni mis gibi insansın. Neyse olur öyle, biraz daha dikkat et ama!

dilara.koc

Senin gazabın, öfken, sinirin Tsunamiye benziyor. Sen öfkelendiğin zaman senin kadar yıkıcı, senin kadar tarumar eden var mı acaba, merak konusu. Hem öyle öfkene herhangi bir savunma geliştirmek de imkansız. Gülerken birden köpürebilir; yavaş yavaş usul usul çıkarırsın hıncını. Öfken de öyle hemen geçmez, daha doğrusu geçer de, geride bıraktıkların geçmez. Valla açık açık konuşalım, biz senin etrafında bir insan olsak seni sinirlendirmemeye bakardık. Gerek yok şimdi :)

Başlıklar

AleviDepremTsunamiet
Görüş Bildir