Sekreter Olarak Girdiği Belediyeye Başkan Oldu! Görevden Alındıktan Sonra Vazgeçmeyen Zekiye Tekin’in İlham Veren Hikâyesi

-

Vazgeçmeyen ve azmiyle başarıya ulaşan bir kadının, Pazaryeri'nin resmi olmayan sonuçlara göre yeni belediye başkanı Zekiye Tekin'in hikâyesini paylaşacağız bugün sizlerle...

31 Mart Pazar günü Türkiye yerel yöneticilerini seçmek üzere sandık başına gitti. Sürprizlerin ve ilklerin yaşandığı bu seçimde henüz kesin sonuçlar açıklanmasa da güzel hikâyelere tanık olduk.

El değiştiren şehirler, büyükşehirlerdeki sürprizler ve demokrasiyi sonuna kadar hissettiren haritadaki renklerle Türkiye farklı bir seçim yaşadı diyebiliriz...

O sürpriz ve ilklerden bir tanesi de Zekiye Tekin'di...

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde yaşayan Zekiye Tekin, 2004 yılında belediyede sekreter olarak çalışmaya başladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde üçüncü sınıf öğrencisi olan Zekiye Tekin, özel kalem müdürlüğüne kadar yükseldi ve on beş yıl boyunca Pazaryeri belediyesinde hizmet verdi.

Ancak geçen yaz görevinden alındı ve şikayetlerin dinlendiği masada çalışmaya başladı. Evet, yanlış okumadınız: Özel kalem müdürüyken şikayet masasına sürüldü.

Kendisinin bu yönde bir beyanı olmasa da, Twitter'daki iddialara göre Pazaryeri'nin AK Partili Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın'dan mobbing görmüş ve bu nedenle de yetkisi alınarak daha düşük bir göreve verilmişti. 

Görevden alınmasına tepki gösteren ve belediye başkan adayı olmak üzere AK Parti’ye adaylık başvurusu yapan Zekiye Tekin aday gösterilmeyince yılmadı ve bağımsız olmaya karar verdi.

31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri için bağımsız aday olan ve seçim çalışmalarına sokak sokak gezerek başlayan Zekiye Tekin, projelerine Pazaryeri halkını inandırdı. İlçedeki 17 sandıkta çıkan 2615 geçerli oyun 1596’sını alarak belediye başkanı seçildi ve iki dönemdir başkanlık yapan AK Partili Muzaffer Yalçın’ı geride bıraktı.

"Bütün kadınlarımıza bir kadının dik durup neleri başarabileceğini en güzel şekilde göstermek adına, örnek olmak adına böyle bir yola çıktım.”

Görevden alınmasına tepki olarak belediye başkanlığına adaylığını koyan Zekiye Tekin, Türkiye’deki tek bağımsız kadın belediye başkanı oldu. Kadınların isteyince her şeyi başarabileceğini ifade eden belediye başkanı şunları söyledi: "15 yıldır belediyede çalışıyorum. Özel Kalem Müdürü olarak devam ettim. Belediyede 3 dönemdir özel kalemde çalışırken, görevden alınarak, masaya yönlendirildim. Daha sonra 'Bu davada ben de varım' dedim. Belediye başkan adayı olmak istedim. AK Parti'ye aday adaylığı başvurusu yaptım. Aday olarak değerlendirilmedim. Arkamda güzel bir kitlenin olduğunu gördüm ve sevdalısı olduğum Pazaryeri ilçeme en güzel şekilde hizmet etmek adına bağımsız aday olarak çıktım. Çok güzel bir atmosferde geçti. Yollarımız dikenliydi ama güller açtırdık Pazaryeri'nde. Kadın dayanışması fazlaydı. Kadın-erkek, 7'den 70'e bir sevgi seli ile karşılaştım. İlçem adına gurur duyuyorum. Türkiye'de tek bağımsız kadın Belediye Başkanı oldum. 5 yıl boyunca güzel ilçeme en güzel hizmeti vereceğim."

Vazgeçmediği, geride bırakmadığı ve tepkisini çok doğru bir şekilde koyarak başarıya ulaştığı için Zekiye Tekin'i ayakta alkışlıyoruz! Pazaryeri artık daha güzel! 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dremor

hanımefendiyi tebrik ederim ama yakıştıramadım Atatürk posteri yerine rte'ninkini arkasına alarak fotoğraf çekilmesi çok yakışıksız olmuş gönlünde rte önemli olabilir lakin Atatürksüz olmamış önemli bir eksik çünkü o olmasaydı çanakkale zaferi olmazdı ülke avrupalı devletere bölünürdü ve sömürülürdü haliyle Atatürk ve silah arkadaşlarını anmadan ruhlarına dua etmeden geçmek vatana millete yakışmaz

iamanahita

Tebrik ederim, ülkede görmeye alışık olmadığımız manzaralar fakat, keşke arkadaki resimlerde Binali ve Tayyip yerine Atatürk olsaymış, çünkü onlara göre işsizliklerin tek sorumlusu kadının çalışması, kariyer yapması. Gülmemiz ve nefes almamız dahi batıyor kendilerine.

sinan-canbas

pazaryerili olarak gurur duydum

ahmtottroglu

Çok güzel hareketler bunlar

motoki

Çok güzel, sevindirici, umut verici bir seçim olmuş. Başarılı olmasını ve gerçekleştirmek istediği değişimleri yapabilmesini diliyorum :)

Görüş Bildir