Görüş Bildir
Haberler
Sedat Peker’in 'Hürriyet Baskını' İddiasının Ardından AKP'li Boynukalın'dan Açıklama: 'Çok Rahatladım'

Sedat Peker’in 'Hürriyet Baskını' İddiasının Ardından AKP'li Boynukalın'dan Açıklama: 'Çok Rahatladım'

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Hürriyet Gazetesi'ne yapılan baskını kendisinin organize ettiğini söyledi. Peker, iddialarına kanıt olarak gösterdiği AKP'li Abdurrahim Boynukalın, “Açıkçası çok rahatladım” dedi. Boynukalın, attığı iki tweeti daha sonra sildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sedat Peker, Hürriyet gazetesinin basılması için AKP'li bir milletvekilinin 'Bizim gençlik kolları bu işleri bilmez' diyerek kendisinden ricacı olduğunu ve saldırıyı gerçekleştirmeye yardımcı olduğunu açıkladı.

Peker'in açıklamalarının ardından iddialarına kanıt olarak gösterdiği AKP'li Abdurrahim Boynukalın, “Açıkçası çok rahatladım” dedi. Boynukalın, AKP’li vekilin kim olduğunu açıklamasını istediği tweetlerini daha sonra sildi.

Silinen tweetlerde ne yazıyordu?

Silinen tweetlerde ne yazıyordu?

Boynukalın, söz konusu paylaşımlarından ilk üçünde yer alan, 'Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş. Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin “ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını” ve “bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir” dendiğini söylemiş. Böyle bir kerameti kendinden menkul, kendisini tek talimatla harekete geçirebilecek bir vekil var mı emin değilim. Varsa umarım ismini verir; böylece parti kurumsalımıza ve benim imajıma yıllarca zarar veren “basma” hadisesinin kim tarafından yapıldığı öğrenilmiş olur' ifadelerini hesabından kaldırdı.

Sedat Peker ne demişti?

Sedat Peker ne demişti?

Peker, 2015 yılında Hürriyet gazetesine yönelik saldırıyı “bir milletvekilinin ricasıyla kendisinin yaptığını” söyledi. Peker videoda şu ifadeleri kullandı:

'Pamıkörenin ekibi dinliyor musunuz? Sizin gazetenizi ben bastırttım. Şatafatlı gazeteciler, sizin gazetesini ben bastırttım. Bastırtmadan önce arayan milletvekilinin telefon sinyallerine bakabilirsiniz. Bizim gençlik kollarından arkadaşlar gidecek, ama onlar profesyonel değiller, dediler. evet ben gönderdim. Savcılar al delil itiraf. Ben yaptım. Milletvekili söyledi böyle diye.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
37
14
10
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Görevden alınan Ayasofya imamı bu şahsın amcası. Twitter'da “Madımak gibi cayır cayır yakacağız Doğan Medya’yı, yoldayız. Müslüman Gençlik şeriatın gereğini ... Devamını Gör

Ali Kirman

Vallahi kandırıldık SP bizi kandırdı de geç :)