Sedat Peker’in 'Hürriyet Baskını' İddiasının Ardından AKP'li Boynukalın'dan Açıklama: 'Çok Rahatladım'

 > 
0PAYLAŞIM

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Hürriyet Gazetesi'ne yapılan baskını kendisinin organize ettiğini söyledi. Peker, iddialarına kanıt olarak gösterdiği AKP'li Abdurrahim Boynukalın, “Açıkçası çok rahatladım” dedi. Boynukalın, attığı iki tweeti daha sonra sildi.

Sedat Peker, Hürriyet gazetesinin basılması için AKP'li bir milletvekilinin "Bizim gençlik kolları bu işleri bilmez" diyerek kendisinden ricacı olduğunu ve saldırıyı gerçekleştirmeye yardımcı olduğunu açıkladı.

Peker'in açıklamalarının ardından iddialarına kanıt olarak gösterdiği AKP'li Abdurrahim Boynukalın, “Açıkçası çok rahatladım” dedi. Boynukalın, AKP’li vekilin kim olduğunu açıklamasını istediği tweetlerini daha sonra sildi.

Silinen tweetlerde ne yazıyordu?

Boynukalın, söz konusu paylaşımlarından ilk üçünde yer alan, "Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş. Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin “ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını” ve “bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir” dendiğini söylemiş. Böyle bir kerameti kendinden menkul, kendisini tek talimatla harekete geçirebilecek bir vekil var mı emin değilim. Varsa umarım ismini verir; böylece parti kurumsalımıza ve benim imajıma yıllarca zarar veren “basma” hadisesinin kim tarafından yapıldığı öğrenilmiş olur" ifadelerini hesabından kaldırdı.

Sedat Peker ne demişti?

Peker, 2015 yılında Hürriyet gazetesine yönelik saldırıyı “bir milletvekilinin ricasıyla kendisinin yaptığını” söyledi. Peker videoda şu ifadeleri kullandı:

"Pamıkörenin ekibi dinliyor musunuz? Sizin gazetenizi ben bastırttım. Şatafatlı gazeteciler, sizin gazetesini ben bastırttım. Bastırtmadan önce arayan milletvekilinin telefon sinyallerine bakabilirsiniz. Bizim gençlik kollarından arkadaşlar gidecek, ama onlar profesyonel değiller, dediler. evet ben gönderdim. Savcılar al delil itiraf. Ben yaptım. Milletvekili söyledi böyle diye."

Sedat Peker'den Yeni Video Paylaşımı: 'Milletvekili İstedi, Hürriyet Gazetesi Baskınını Ben Yaptırdım' - onedio.com
Sedat Peker'den Yeni Video Paylaşımı: 'Milletvekili İstedi, Hürriyet Gazetesi Baskınını Ben Yaptırdım' - onedio.com
Silahı Başına Dayadı... Pakistanlı Genç TikTok Videosu Çekerken Feci Şekilde Can Verdi! - onedio.com
Silahı Başına Dayadı... Pakistanlı Genç TikTok Videosu Çekerken Feci Şekilde Can Verdi! - onedio.com
BioNTech ile 90 Milyon Dozluk Aşı Anlaşması - onedio.com
BioNTech ile 90 Milyon Dozluk Aşı Anlaşması - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir