Görüş Bildir
Haberler
Seçim Sürecinin Tartışılan İsmi AKP'li Yavuz: 'Dava Açacağım Kişilerin Listesini Yaptım'

etiket Seçim Sürecinin Tartışılan İsmi AKP'li Yavuz: 'Dava Açacağım Kişilerin Listesini Yaptım'

31 Mart seçimlerinin ardından yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, kendisine iftira atıldığı gerekçesiyle yargıya gitmeye hazırlanıyor. Yavuz, elinde dava açacağı isimlerin olduğu liste bulunduğunu ve aralarında eski bakanlar ve gazetecilerin de olduğunu kaydetti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya'da internet haber sitesinin merkezini ziyaret edip, gazetecilere açıklamalarda bulundu. İstanbul seçimleri sürecini değerlendiren AKP'li Yavuz, 'Sosyal medyada önce iftiralar kurgulandı sonra da haberleştirildi, köşelere aktarıldı ve iddialı bir şekilde bunlar sunuldu. Ben öyle sanmış insanların üzerine gitmeyi doğru bulmuyorum; ama öyle sosyal medya paylaşımları var ki ve öyle açıklamalar var ki; eğer ben onları mahkeme ortamına taşımazsam, onlarla ilgili suç duyurusunda bulunmazsam ve gereken hukuki süreçlere tevessül etmezsem kendime de haksızlık ederim, kamuoyuna da haksızlık etmiş olurum' diye konuştu.

"Çok kasıtlı bir şekilde üzerimize geldiler"

"Çok kasıtlı bir şekilde üzerimize geldiler"

Şu an elinde liste olduğunu ve listede bulunanlara ceza ile tazminat davası açacağını söyledi. Listede ünlü isimler, eski bakanlar ve basın mensuplarının olduğunu belirten Yavuz, 'O kadar fazla dava değil; gerçekten kasti iradi olarak, karalama niyetini düşündüğüm, özellikle onlardan başlayacağım. Çünkü o süreçte ben AK Parti'nin davasını güdüyordum. AK Parti aleyhine gerçekleştirilen birtakım usulsüzlükleri ortaya çıkarıyordum, yolsuzlukları ortaya çıkarıyordum. Biz hazır yolsuzluğu yapmışız, yaptığımız yanımıza kar kalsın, diyen birtakım çevrelerin zoruna gitti bu. Çok kasıtlı bir şekilde üzerimize geldiler, iftiralar attılar' dedi.

"Özür dileyenleri affettim"

"Özür dileyenleri affettim"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kendisinden özür dileyenler olduğunu ve onlarla ilgili hukuki süreç başlatmayacağını kaydeden Yavuz, 'O kelli felli birtakım sunucular var, program yapanlar var, medya mensupları var, birtakım aktörler var. Sonra bunun böyle olmadığını anlayınca benim söylemlerinden özür dileyenler de oldu. Onları bir kenara koydum ve affettim' dedi.

"Şahan'ın bana katkısı oldu"

"Şahan'ın bana katkısı oldu"

Yavuz, ''Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu'' sözü üzerinden komedyen Şahan Gökbakar'ın taklidini yapmasına da değinerek, şunları söyledi:

'Bir ara ben de onun taklidini yapayım sonra da sosyal medyada paylaşayım, dedim. 'Senin mi taklidin güzel, benim mi; millet bir karar versin, diyeyim dedim. Kargaşa içinde meseleyi o kadar ileri götüremedim. O kendi işini yapıyor. Çok da güzel yapmış, karşılıklı yazıştık orada. Karşılaşsak çok da keyifli bir muhabbet edebileceğimizi düşünüyorum; ama başkalarının kurduğu cümleyi bana ait olup olamadığını bilmeden bizim taklidimizi yaptı. Taklitler işin gerçeğini yaşatmak üzere anlam ifade eder. Bu anlamda Şahan'ın bana katkısı olduğunu düşünüyorum. Bu sözün bana ait olmamakla birlikte beni hiç rahatsız etmediğini çok rahatlıkla söyleyebilirim. Birçok sözümüz var ve ben böyle bir söz söylemediğimi bildiğim için 'Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu' sözü bana atfediliyor. Ben sonra dedim ki ya olur ya ben bir yerde heyecandan söylemiş olabilirim. Başka yerlerde alınan cümleleri yan yana getirerek, biraz da kendileri ekleyerek, bana atfettiler bu cümleyi. Yok böyle bir şey.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
242
44
26
3
3
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

:)) Şaka gibi, ilk seçimi kaybettikten sonra her konuşması iftira ve yalan üzerineydi üstüne bir de dava açacakmış. Haysiyet olsa bi susar. Keşke sperm hali... Devamını Gör

Pickle Rick

Ne diyo lan bu? Bu kadar çok konuşup da bir şey anlatmayan bir Bülent Arınç'ı, bir de bunu gördüm.

Pasif Kullanıcı

Ahahahhaaahahahah geri zekalı yemin ederim yaaa gece gece iyi güldüm :)))) Şebek seni :))))