Seçim Hesabına Pazar Gününden Sonra da Bağış İstedi

 > -

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ATV ve A Haber'de ortak yayınlanan "Başbakan ile Gündem Özel" adlı programda, kampanyaya yapılan bağış miktarını açıkladı: "Kampanyada bir defa şöyle bir son akşam itibarıyla aldığım şeyi söyleyeyim, yani biliyorsunuz kişiler olarak bankalardaki görünüm olmuyor, bağış adeti olarak. Çünkü aynı kişi 2 kez, 3 kez de bağış yapabiliyor. Dolayısıyla toplam bağış adedi 1 milyon 350 bin 796, toplam bağış miktarı ise 55 milyon 260 bin 778. Akşam itibarıyla bu."

SEÇİMDEN SONRA BAĞIŞ

"Tabii rakam olarak fena bir rakam değil ama yarın da tabii devam edecek" diyen Erdoğan, şunları söyledi: "Bu konuyla ilgili bankayla arkadaşlarımızın görüşmeleri oldu. Çünkü tabandan gelen şeyler bu istikamette. Hatta pazardan sonra da yapılabilecek. 3-4 gün ondan sonra da böyle bir imkan var. Çünkü bu konuda yapılan alım satımlarda belki açıklar da olabilir. Biliyorsunuz burada sizin resmi belgeli harcamalarınızın üstünde para kalacak olursa bu para hazineye devrolunur. Böyle bir durum da söz konusu."

İHSANOĞLU'NA 8.5 MİLYON TL BAĞIŞ

Öte yandan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'na 8,5 milyon TL bağış topladı.Kampanyayı yürüten danışmanlar tarafından yapılan açıklamada İhsanoğlu'nun hesabına yapılan bağışların, 8 Ağustos 2014 itibarıyla 8,5 milyon TL'yi bulduğu açıklandı.

  • TARAF/AJANSLAR
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AtvBaşbakanRecep Tayyip Erdoğangündem
Görüş Bildir