Görüş Bildir

Savcı Beraati Temyiz Etti: Selek Beşinci Kez Yargılanabilir

Haberler
> Savcı Beraati Temyiz Etti: Selek Beşinci Kez Yargılanabilir

Mısır Çarşısı’ndaki patlama nedeniyle 17 yıldır yargılanan sosyolog Pınar Selek için 19 Aralık’ta verilen dördüncü beraat kararı da temyiz edildi. 

19 Aralık’taki duruşma öncesinde sunduğu mütaalasında Selek için ağırlaştırılmış müebbet isteyen Cumhuriyet Savcısı Yılmaz Kıstı’nın 16 Şubat’ta Yargıtay’a temyiz başvurusu yaptığı ortaya çıktı. 

Diken.com.tr'de Can Bursalı imzasıyla yayınlanan habere göre Kıstı tarafından yapılan temyiz başvurusunda, Selek’in ülke bütünlüğünü bozma suçundan cezalandırılması gerekirken beraat kararı çıkmasına itiraz edildi. Savcı Kıstı, beraat kararının esas ve usül yönünden kanuna aykırı olduğu belirtilerek bozulması istedi. 

USULE AYKIRILIKTAN

Temyiz dilekçesinde İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, daha önceki Yargıtay kararlarına direnilmesine hükmedilip kararın Yargıtay Ceza Genel Kurulu’na gönderilmesinin usülen yanlış olduğunu belirten savcı Kıstı, dosyayla ilgili verilen kararın ilgili Yargıtay dairesine gönderilmesi gerektiğini belirtti.

  • Diken
Kaynak: http://www.diken.com.tr/pinar-selek-5...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

dhpk-c , dünyanın en karaktersiz kiralık katil grubu.

Benim memlekette bir insan aynı suçtan sadece bir kez yargılanır. Bu Türkiye çok acayip bir yer. Devlet insanın yakasından bir türlü düşmüyor.

cnsfrd

sonra vay efendim mahkemelerde iş çok. dünyanın en alakasız işleriyle ugraşan hukuk-yargı da bizde nedense.