Şarkı Sözlerinde Geçen Muhteşem Soruların Bir Türlü Bulunamayan Cevaplarını Sizler İçin Bulduk

-

Müzik dünyamız başarılı şarkılarla dolu. Kimisinin içinde öyle sözler var ki, dilimize dolanıyor, günlük hayatta da kullanmadan duramıyoruz. O ezberlediğimiz sorular için çeşitli cevaplar aradık ve kendimizce bulduk...

1. İçine girdiğin küçük kaygan deliği yeni ve büyük bir dünya mı sandın?

Evet maalesef çağımızın problemi uçkurculuk. Erkek bireylerde çiftleşmeye yönelik bu istek, sanki sadece fiziksel bir eylem değil de gezegenler arası bir seyahatmiş gibi vuku buluyor. Sırf bu azgınlık yüzünden kendi dünyasını unutup başkalarının peşine giden çok adam var. Bırak gitsin zaten, öyle sanan adamdan hayır gelmez.

2. Aşk deniz gören evdeki teras mı?

Aşk kesinlikle deniz gören evdeki terastır, evet. Fakat genellikle 3 yıl sonra ev sahibinin Almanya'dan gelen oğlu yüzünden taşınıp 2+1 giriş katına inersiniz. Aşk doğası gereği sizin uzun yıllar deniz gören terasta oturmanıza izin vermez.

3. Neden saçların beyazlamış arkadaş? Sana da benim gibi çektiren mi var?

Eğer sevdiğiniz kişi sizin vücudunuzdaki melanin miktarını emiklediyse evet, saçınız onun yüzünden beyazlamış olabilir. Fakat başı kişilerde genetik dediğimiz yatkınlık sebebiyle de saç beyazlaması görülebilir. Yani her saçı beyaza kader ortağı gibi davranmasanız iyi olur.

4. Sevdin mi gerçekten ah seviştin mi? Söyle onları da öptün mü?

Şimdi zaten çeşitli prensipler söz konusu değilse öpüşmeden sevişmek pek mümkün bir eylem değil. Bu kısım tamam, öpüşüldü olarak kabul ediyoruz. Ayrıldıktan sonra başkalarıyla sevişilme ihtimali hep var. Sanmıyorum ki bu soruyu soran kişi seks orucuna girmiş olsun; muhtemelen kendisi de yapmıştır. Cevabına hazır olmadığınız soruları sormayın derim naçizane.

5. Aşk her şeyi affeder mi?

Affetmez arkadaşlar, salak olmayalım. "Her şey" çok geniş bir kavram bir kere. Üstümüze haciz mi getirecek? Gidip her gün başkasıyla mı oynaşacak, ne? Bir insan bir insanı seviyor diye keriz ilan edilemez, yok öyle bir şey. Siz de affetmeyin!

6. Seven garip olsa da sevilmeye değmez mi?

Gariplikten kasıt uzaylı olması değil tabii ki; gariban, parasız gibi şeylerden de bahsedilmiş. Bizim şu anki sevgililerimiz zaten yeterince gariban çok şükür. Biz çulsuz seviyoruz, onda sorun yok. Ha "garip" kelimesinden kasıt uzaylıysa o da olur, neden olmasın? Uzaylı da olsa insan insandır...

7. Hangimiz düşmedik kara sevdaya? Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi?

Yaptık evet, hâlâ daha da yapıyoruz. Herkesin hayatında bir kere manyaklaştığı ilişkisi olmuştur. Kara sevda dediğin şeyin de fıtratında da zaten delirmek var. Normal aşk o kadar da heyecanlı değil.

8. Gülmek için yaratılmış gözlerde yaşlar niye?

Gülmek, bir işlevden ziyade bonus bir özellik kazandırır sevgili gözlerimize. Görmek için yaratılmış gözlerimiz bazen şeref yoksunu insanlarla karşılaştığı zaman kendine engel olamaz, "Ben bunun için mi yaratıldım?" diyerek tepkisini gösterir. Organlarımıza zarar veren hiçbir insanla görüşmemeliyiz. Göz olur, şey olur fark etmez...

9. Bahar geldiğinde mi ben böyle olurum? Yoksa böyle olduğumda mı gelir bahar? Ayrıca bunun seninle ne ilgisi var?

Çok karışık gibi görünse de cevabı içinde gizli bir soru ile karşı karşıyayız. Bi insan eğer pozitif bir enerjiye sahipse mevsimler onun için sadece tetikleyici olabilir, bu doğru. Ha diyelim ki sırf bahar geldi diye insan mutlu olamaz mı? Olabilir. Kimse "Ahahaha seni ben mutlu ediyorum" diyerek kendini önemli sanmasın yani. İnsan bir başkası olmadan da mutlu olabilir, sen kimsin ya?

10. Bir daha bu yolları aynı hevesle yürür müyüm?

Yürümek ne kelime, depar bile alırsın. İşte insan ilk üzüldüğünde hemen şarkı yapmamalı. Çünkü şu hayatta geçmeyen hiçbir şey yok. Biz "yerlerde sürünüyorum" diyen insanları havada leylekle takla atarken görmüş insanlarız.

11. Gözümde canlanır koskoca mazi. Sevgilim nerede ben neredeyim?

Eski anıları düşünmek güzel de çok fazla düşünmek adamı hasta eder. Sevgilin de muhtemelen şu an bir başkasıyla kendine yeni anılar yaratıyor olabilir. Ex'ten next olmaz boş ver, ne hali varsa görsün.

12. Uyandığında onu ilk kim görecek? Bıraktığım düşü kim büyütecek?

Yine bir eski sevgili travması ile karşı karşıyayız. Ya bırak kiminle uyanırsa uyansın, onu da düşünmeyiver. Bıraktığın düşü de kimsenin büyüteceğini sanmıyorum, insanlar kendilerine başka hayaller yaratabiliyorlar nihayetinde. Sen de bul birini, daha fazla da düşünme.

13. Günaydın sevgilim. Ne güzel birgün değil mi? Kahvaltıdan önce biraz daha sevişelim mi?

Çok güzel teklif, buna hayır diyen gitsin bir yaşayıp yaşamadığını kontrol ettirsin. Sabahları genellikle insanların libidoları normal zaman diliminden fazla olur, bu bilinen bir gerçek. Bu enerjiyi ziyan etmektense efektif olarak kullanmak çok mantıklı. Böyle anlardan sonra kahvaltıda sucuklu yumurta yemek ise kaçınılmazdır. Zaten dikkat ettiyseniz, seviştikten sonra kahvaltının daha leziz olacağı yönünde bir kapalı mesaj da var.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-uyar1

Vücudumda ki her bir testosteron zerresine ihtiyacım olan şu dönemde hiç bir kadın için hormon harcayamam... :) Evet Biceps'lerim kadınlardan daha önemli....

mihail-ivanovic-kutuzov

Yalnızlık erkeklere çok çektirir çoook!

yunus-emre-demir14

Bence gayet guzel bir icerik olmus. 👏👏👏👍

hasan-cakmak8

kaliteli içerikleri hep derleme bence sadece çeviri yapın 😏

ekoselietekgiyeniskoc

#9 resim Konya'nın biricik Kırmızılı Teyze'sidir. Çok tatlı ve güler yüzlü bir kadındır. Eğer Konya'da sık sık Kültür Park ve Alaaddin civarını geziyorsanız görmüş olmanız muhtemeldir. Bu teyzemiz zamanında yaşamış olduğu bir sürü sıkıntıdan sonra ve bir kaç tane daha sebepten ötürü kırmızıya bağlamış kendini. Gittiği dükkanlarda sık sık esnaf ona kırmızı eşyalar hediye ediyormuş ♥️

canbaz67

TRT Belgesel'de hikayesini izlemiştim, çok etkilenmiştim.

Görüş Bildir