Görüş Bildir

Kayseri’de gençlik döneminde nişanlanan ancak ailelerin evliliği istememesi nedeniyle ayrılmak zorunda kalan Azmi Bulut (55) ile Mualla Beytül (51), 35 yıl sonra evlendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kayseri'de yaşayan Azmi Bulut ile Mualla Beytül, 1986 yılında tanışarak, nişanlandı. Aynı yıl Azmi Bulut askere gitti. Bulut'un askerde olduğu sırada çiftin ailelerinin evliliği istememesi üzerine nişan bozuldu. Bulut ve Beytül çifti ayrılmak zorunda kaldı.

Aradan geçen süreçte Azmi Bulut ve Mualla Beytül başka kişilerle evlendi. 2 çocuğu olan Mualla Beytül'ün eşi 17 yıl önce vefat ederken, 3 çocuğu bulunan Azmi Bulut ise 3 yıl önce boşandı.

Bulut ve Beytül çifti, 1,5 yıl önce karşılaştı

Bulut ve Beytül çifti, 1,5 yıl önce karşılaştı

Geçen süreçte arkadaşlık kuran çift, evlenmeye karar verdi. Talas ilçesinde çiftin kıyılan nikahına yakınları katıldı. Nikahın ardından gençlik döneminde nişanlanan çift, 35 yıl sonra evlendi. Yaşadığı süreci anlatan Azmi Bulut, “1986 yılında askere gitmeden önce eşimle nişanlandık. Askerdeyken dağıtım iznine geldim ama bizi ayırmışlardı. Benim haberim yoktu. Yıllarca kavuşmayı bekledim. Allah bugüne nasip etti. Çok mutluyum. Bu dönemde ablamların evinde görüştük. Oraya gelip gidiyordu. Onlar da bu şekilde tanımıyordu. Sonrasında öğrendiler. Şu anda çok sevinçliyim. Allah'ıma şükürler olsun ki eşime kavuştum. 35 yıl önceki aşkıma kavuştum' diye konuştu.

'Gözlerinden tanıdım'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
102
64
21
10
8
8
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
simurg

adamın boşandığı kadına üzüldüm vallahi. şimdi bu haberi görünce bütün evliliğim boyunca sevilmedim mi yani diyecek. dayı, youtube şarkılarına yorum atanlard... Devamını Gör

mocal loca

ablamları tanımıyor nedir ya? insan ismen cismen simaen yine tanır.

tekrar nişan yapmışlar mı

Osman Değirmenci

Kayseri'de diyor. imkanı var mı masraf çıkmasın nasıl olsa yaptık demişlerdir :)