Saldırgan Daha Önce Gözaltına Alınıp Serbest Bırakılmış: Yakılarak Öldürülen Güllü Yılmaz 'Korunamadı'

 > 
198PAYLAŞIM

17 Ekim’de Diyarbakır Ergani’de evli olduğu Can Yılmaz tarafından üzerine benzin dökülerek yakılan ve 12 gün süren yaşam mücadelesi ardından dün hayatını kaybeden Güllü Yılmaz'ın cinayetten kısa bir süre önce eşi tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Saldırganın Güllü Yılmaz'ın şikayeti üzerine gözaltına alındığı ancak serbest bırakıldığı aktarılıyor. 

Güllü Yılmaz 30 yaşında ve 13, 9 ve 3 yaşlarında 3 çocuk annesi bir tarım işçisiydi.

Üzerine Benzin Döküldü ve Ateşe Verildi: Güllü Yılmaz 12 Gün Yaşama Tutunabildi - onedio.com
Üzerine Benzin Döküldü ve Ateşe Verildi: Güllü Yılmaz 12 Gün Yaşama Tutunabildi - onedio.com

15 yıllık eşi Can Yılmaz tarafından üzerine benzin dökülerek yakılan ve alevler içinde kendini evinden boşluğa bırakan Güllü Yılmaz, dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Güllü Yılmaz’ın cinayetten kısa bir süre önce yine Can Yılmaz tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı öğrenildi.

MA'nın aktardığı bilgiye göreboğazından yaralı halde polise giden Güllü Yılmaz’ın şikâyeti üzerine gözaltına alınan Can Yılmaz, aynı gün içinde serbest bırakıldı.

13 yaşındaki kızı, cinayete engel olmaya çalışırken yaralandı.

Z.Y., “Annem yemek hazırlayacaktı. Ekmek yoktu, annem komşuya para almaya gitti. Parayı aldı, eve döndü. İki kardeşimi fırına ekmek almaya gönderdi. Sonra babam geldi. Babam ondan para istedi. Annem ve babam tartıştılar. (…) Sonra ambulans geldi” diyerek yaşananları anlattı.

Güllü Yılmaz’ın yakınları genç kadının sistematik olarak şiddete uğradığını anlattı.

Medyascope’tan Ferit Aslan'a konuşan Güllü Yılmaz’ın yeğeni Hatice Azak "Önceden de böyle olaylar oluyordu. Şikayet ediyorduk almıyorlardı içeri. Bir gün cezaevinde kaldı, sonra tekrar çıktı. Boğazına bıçak dayadı, kafasında akvaryum kırdı." dedi.

Güllü Yılmaz’ın kardeşi Mahmut Sayın ise "Kardeşim 3 defa devlete müracaat ettiği halde tutuklama çıkmadı" açıklamasında bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir