Görüş Bildir

Sahte Doçent Zehra Zulal Atalay Laçin İçin İstenen Ceza Belli Oldu

Anasayfa > Gündem

Aksaray Üniversitesi'nin doçentlik belgesinin sahte olduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunmasının ardından tutuklanan Zehra Zulal Atalay Laçin hakkındaki iddianame tamamlandı. Laçin'in 'Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına sebebiyet vermek suretiyle nitelikli dolandırıcılık' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapsi istendi.

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü, 28 Eylül 2021 tarihinde İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi'nde göreve başlayan öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin'i doçentlik belgesi sahte olduğu gerekçesiyle atamasını iptal edip, hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Laçin, 27 Ekim günü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

10 yıla kadar hapsi istendi

10 yıla kadar hapsi istendi

Savcılık tarafından Laçin hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. 'Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına sebebiyet vermek suretiyle nitelikli dolandırıcılık' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talep edilen iddianame Aksaray 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
14
5
2
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Dinçer Kök

bugüne kadar almış olduğu maaş, bu sayede görmüş olduğu tedaviler, okulda kullandığı peçete ücretine kadar tamamı tahsis edilmeli. Ama nerdeee o ceza sistemi... Devamını Gör

lilithtrinity

suçlu bulununca da ya yatmaz yada bir kaç ay yatıp çıkar. güzel ülkem gerçeği

Aysu KY

İlk haber çıktığında inkar etmişti birde. Bari onu yapmasaydı diyeceğim ama bu işte baya ustalaşmış.