Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Gençlere 'Hayat Eve Sığar' Çağrısı İşe Gidenler Tarafından Tepkiyle Karşılandı

7.6bPAYLAŞIM

İşe gidenler, ücretsiz izne çıkarılanlar ve işlerine son verilenler... Nasıl olacak peki?

Her gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Koronavirüs salgınındaki vakalarla ilgili bilgi almak için yüreğimiz ağzımızda bekliyoruz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün yaptığı toplantının detayları için buraya bakabilirsiniz.

Sağlık Bakanı Koca'dan Korona Açıklaması: 'Virüsün Tüm Türkiye'ye Yayıldığını Söyleyebilirim' - onedio.com
Sağlık Bakanı Koca'dan Korona Açıklaması: 'Virüsün Tüm Türkiye'ye Yayıldığını Söyleyebilirim' - onedio.com

Bugün gelen bilgiler ise canımızı bir o kadar daha sıktı, yüreğimiz yine burkuldu...

Ancak Fahrettin Koca'nın güncel vaka sayısını bildirmesinin ardından attığı bu tweet, büyük bir kesim tarafından tepkiyle karşılandı. Çünkü hâlâ daha işe gitmek zorunda kalan bir sürü genç insan var....

1. O tepkilerden bazıları işte böyleydi...

twitter.com

2. 

twitter.com

3. 

twitter.com

4. 

twitter.com

5. 

twitter.com

6. 

twitter.com

7. 

twitter.com

8. 

twitter.com

9. 

twitter.com

10. 

twitter.com

11. 

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

işe gıden haklı keyıften gıtmıyor ac mı kalsın ınsanlar? zorla buldukları ıslerınden olmaktan korkuyorlar haklı olarak

vedat-kaplan1

ulan işverinin elinde olsa günde 20 saat çalıştıracak ver amk parasını gidip paşa paşa evimde oturiyim

arsenic

Tuzu kuru biyalak vardi Ali Kurt, yorum yapnamis?!! Herseyi siyasete baglayip isiniz gucunuz hukumeti elestirmek diyordu. Nerde o gotveren???

reshontheway

Arkadaşlar artık şunu anlayın ülkenin ekonomisi batmış durumda sokağa çıkma yasağının getireceği yükümlülükleri karşılayamayacak haldeler. Şu an kalan parayı da Kıbrıs, Suriye, İran'a aktarmakla meşgulüz.

beyzaledger

Biz anlıyoruz ama bunu anlamayanlar ve anlamak istemeyenler yüzünden bu hale geldik.

cihan-ture

İşe gitmek zorunda kalan çok kişi var ve bu NORMAL. Eğer o sektörlerdeki insanlar çalışmazsa hayat durur. Gıda (her çeşidi) üretimi, paketlemesi, sevkiyatı, satış noktaları (marketler gibi), ilaç, sağlık, güvenlik, internet/su/elektrik altyapısı ile uğraşanlar, teknik servisler vs sürüyle sektör ÇALIŞMAK ZORUNDA. Herkes eve kapanırsa açlıktan, susuzluktan hayatta kalamayız. Birilerinin çalışması normal ve olması gereken de bu. Hijyene dikkat etmek ve olabildiğince en fazla önlemleri almaya çalışmalıyız ancak önce hangi sektörde olduğumuzu bilmek lazım.

alexander

haklısın anlatımında ancak biz hem geri hem ekonomisi batmış hemde karantina ve sıkı yönetim şartlarını sağlayamayacak durumda olduğumuzun da farkındayız işler durmamalı rutin ve acil olan kesim elbette çalışmalı ama bu şekilde de bir önlem olmaz ki evde kalın biz size demiştik demeleri bir şey ifade etmiyor bak biz demiştik siz dinlemediniz işte böyle oldu demeleri için de çabamı sarfediyorlar nedir anlamadım ki hem karşılayamayacaksın hemde evde otur aç kal işssiz kal diyeceksin ? karma karışık bir durum

huysuzpanda

Valla benım es kaptan patronları kendını eve kapattı o hergun işe gıdıp gelıyo tamir için gelen ustalara ılgılenıyor sezon acıldıgında potronları rahatrahat gezebılsın dıye eksıklerı tamam lıyo ama patronları r senınde kronık hastalıgı var evde dogurmak uzere olan karın var Bı sure işe gelme demiyor kargocu lar mesela onlar da calışmazsa kımse aclıgından ölmez bunun gibi Bi cok sektor var iş durdurabilecek tabıykı gıda market sektoru durmaz ama en azından dısarıdakı aktıflık azalınca için onlar daha az rısk altında olur. Malzeme sıkıntısı cekmezler ve ınsanlar bu durumu daha cıddiye alır ve dısarı vıkarlen make ve eldıven takarlar.

ercan-gundogdu

devlet planını operasyonunu nu duruma göre hazırlasa böyle saçma sapan açıklamalarada gerek kalmaz . adamlar kriz yönetimi bilmiyor , milleti üzümleyerek idare ediyor . herkesi keriz yerine koyuyorlar . zaten karantina ilan edildiğinde dönmesi gereken çarklarda dönecek şekilde ayarlanır . kritik noktalar işletiilir ama gel görki inşaatlar bile çalışıyor . önlem almayı ya biilmiyorlar yada işlerine gelmiyor bi şekilde . başka yorum yapılamaz bu açıklamalar için .

Görüş Bildir