Sağlık Bakanı Koca'dan Korona Açıklaması: 'Virüsün Tüm Türkiye'ye Yayıldığını Söyleyebilirim'

 > 
2.7bPAYLAŞIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca "Bu sabah itibarıyla Çin'de olumlu sonuçlar veren özel bir ilaçtan getirdik" ifadesini kullandı. Koca ayrıca 'Vak'aların tüm Türkiye'ye yayıldığını söyleyebilirim' açıklamasında bulundu. 

Bakan Koca Çin'de kullanılan bir ilacın Türkiye'ye getirildiğini belirtti ve şunları söyledi:

"Çin'de etkili olan ilaçtan yeterli miktarda getirmiş olduk. Bundan sonraki süreçte de bu ihtiyacımızı karşılamak için gayret içinde olacaklar.  Çin'den bu sabah gelen ilacın yoğun bakım şartlarında tedavisi devam eden hastalarımıza bugun itibariyle başlandı. Ne kadar etkili olup olmadığını önümüzdeki günlerde görmüş olacağız."

Koca: 'Vak'aların tüm Türkiye'ye yayıldığını söyleyebilirim' 🎥

Koca açıklamasında "Bu dönemde özel sektörde istifa eden sağlık personelinin olduğunu duyuyoruz, bakanlığa almayacağız, özel sektörde çalışıp çalışmayacağına dair çalışma içindeyiz. Bu dönemde ortadan çekilme gayretine girmeyelim" dedi. Koca ayrıca bir gazetecinin sorusu üzerine vak'aların tüm Türkiye'ye yayıldığını aktardı.

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Bakan Koca gazetecilerin sorduğu 'Sokağa çıkma yasağı olacak mı?' sorusuna ilişkin ise şu ifadeleri kullandı:

''Herkes kendi olağanüstü halini ilan edebilir. İlla bunu devletin ilan etmesi gerekmiyor. Herkes kendi kendi odasında izole edebilir''

İyileşen vak'alar olduğunu belirten Koca sağlık personeli içinde de virüs taşıyanlar olduğunu aktardı.

Koca "Şu süreçte iyileşen vak'alarımız var. Önümüzdeki günlerde iyileşen vak'alarımızı gün gün açıklayacağız. İyileşen vak'alarımızın fazla olduğunu söylemek istiyorum." dedi ve ekledi: "Sağlık personelimiz içinde pozitif olan vak'alar var."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir