Görüş Bildir
Haberler
Sabah Yazarı Hilal Kaplan, Çocuk Yaşta Evliliği Savundu: "Gençler 'Birbirimizi Sevip Kaçtık' Diyorsa, 'İstismarcı' Demeyi Bırakın"

etiket Sabah Yazarı Hilal Kaplan, Çocuk Yaşta Evliliği Savundu: "Gençler 'Birbirimizi Sevip Kaçtık' Diyorsa, 'İstismarcı' Demeyi Bırakın"

Ulaş
21.04.2020 - 12:19

Anadolu Ajansı'nın cinsel istismara uğrayan bir çocuk hakkında 'Erken yaşta evlenen kadın' ifadesini kullanmasından sonra bir skandala daha imza atıldı. Sabah gazetesi yazarlarından Hilal Kaplan, cinsel istismarı 'Erken evlilik mağdurları' sözüyle savunarak 'Muhalefete çağrım, Meclisimiz açıldığında bu garabete artık bir son vermeleri ya da en azından gölge etmemeleridir' ifadesini kullandı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

21 Nisan 2020, SalıSabah yazarı Hilal Kaplan bugün köşesinde 'Cinsel istismarcı iftirasına uğrayan aileler' başlığı ile bir yazı kaleme aldı.

Kaplan yazısında, AKP'nin hazırladığı ve daha önce tepkilerin ardından geri çekilen 'cinsel istismar affına' ilişkin şu ifadeleri kullandı: 

'Cumhur İttifakı'nın kanun mağduru insanlarımıza bir kereye mahsus af getirmesi ve yapılan hatayı telafi etme teşebbüsü söz konusu olduğu anda İYİ Parti ve CHP, maalesef 'cinsel istismarcıları bırakacaklar' diye ortalığı ayağa kaldırıyor.'

Kaplan yazısının ilerleyen bölümlerinde çocuk yaşta evliliği 'Erken evlilik mağduru' ifadeleriyle savundu

Kaplan yazısının ilerleyen bölümlerinde çocuk yaşta evliliği 'Erken evlilik mağduru' ifadeleriyle savundu

'Kamuoyunda 'erken evlilik mağduru' olarak bilinen bu aileleri 'cinsel istismarcı' diyerek yaftalamayı bir kenara bırakın ve onlara kulak verin. Muhalefete çağrım, Meclisimiz açıldığında bu garabete artık bir son vermeleri ya da en azından gölge etmemeleridir.'

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı tarafından hazırlanan 'haber' tepkilere neden olmuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
749
312
91
39
21
17
14
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Daha kişiliğini tamamlamamış düşünceleri oturmamış çocuğun evlenme kararı alabilecek olgunlukta olduğuna karar verme hakkına sahip mi cehaletten, yoksullukta... Devamını Gör

Ayşe Cook

14 - 15 yaşında bir "genç" birini "sevip" kaçabiliyor ve bu sorun olmuyorsa, 18 yaşını geçmiş üniversite öğrencilerinin "kızlı -erkekli" kalmalarından size ne?

14-15 yaşında olmamaları. Öyle olsaydı sorun yoktu sanki.

Metin Akalp

Trump'ın "Sen gazeteci olduğuna emin misin?" diye sorduğu abla kendisi. Çocuğuna da Tayyip ismini koymuş. Söyleyeceklerim bu kadar.