Görüş Bildir

Rusya'nın Suriye'deki Saldırılarında 254 Sivil Öldü

Haberler
> Rusya'nın Suriye'deki Saldırılarında 254 Sivil Öldü

Suriye İnsan Hakları Örgütü, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının 30 Eylül'den bu yana Suriye'de düzenlediği saldırılarda 83'ü çocuk, 42'si kadın toplam 254 sivilin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının son bir ayda Suriye'nin çeşitli kentlerinde düzenlediği saldırılarda 254 sivilin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün (SNHR) yayımladığı raporda, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının 30 Eylül'den bu yana Suriye'de çeşitli kentlerde düzenlediği saldırılarda 83'ü çocuk, 42'si kadın olmak üzere 254 sivilin öldüğü belirtildi.

''Rusların bir ayda öldürdüğü, koalisyon güçlerinin bir yılda öldürdüğüne tekabül ediyor'' denilen raporda, ''Rusya Suriye'ye DAEŞ'le mücadele kapsamında geldi. Fakat gün gün siyasetini değiştirdi. Ruslar, Suriye'de 'Tüm muhalifler DAEŞ gibidir' politikası uyguluyor'' ifadelerine yer verildi.

Ülkede yaşamını yitirenlerin yüzde 96'sının rejim güçlerince öldürdüğü aktarılan raporda, SNHR'nin hayatını kaybedenlerin tamamını çeşitli kaynaklardan teyit ederek belgelediği vurgulandı.

Rus ordusuna ait savaş uçakları başta Humus'un Telbise, Rastan ilçesi ile Ganto köyü ve Hama'nın kuzey kesimleri ile İdlib ve Halep'te muhaliflerin kontrolünde olan bölgelere saldırı düzenledi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
42
18
15
7
5
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

teröristlere de muhalif denmesinden gına geldi Amerika Irak'ta tecavüz ettiği kadınları hiç haber yapmaz ama işide katılan Elnusracıları dünyaya muhalif diye... Devamını Gör

ABD'ye, Rusya'ya İsrail'e ses çıkartamayan bir İslam topluluğu varken nasıl müslümanlarız diye soruyorum kendime. Kardeşlerim öldürülürken biz burada korkakç... Devamını Gör

amerikayı kıble olarak gören bir islam topluluğundan bahsetmedin nedense :)

Nurcan Acar

teröristlerede muhalif deniyor artık