Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rus Kadınların Bu Kadar Güzel Oluşunun Sebebini Hiç Merak Ettiniz mi?

-

Rus kadınlarının güzelliğine laf edebilecek tek bir kişi var mı aramızda?

Haklarında tek bir kötü söylenti var ki o da yaşları ilerledikçe güzelliklerini kaybettikleri.

Çok da haksız olmasa da bu görüş, sonuçta yaş ilerledikçe hangi kadın birazcık geriye gitmiyor ki?

Neyse, biz Rusların güzelliklerine tekrar dönelim.

Rus kadınlarıyla ilgili en güzel tanımı Dostoyevski, Karamazov Kardeşler'de Gruşenka'yı anlatırken yapmıştır:

“... son derece güzeldi, çoğu kimsenin tapındığı bir Rus güzelliğine sahipti. Bu vücudun şimdiden -belki biraz taşarak- Milo Venüsü'nün kalıbını alacağı belliydi. Rus güzelliği uzmanları Gruşenka'ya bakarak, bugünkü taze güzelliğinin yaşı otuzu bulunca ahengini kaybedeceğini, teninin pörsüyerek gözlerinin altında, alnında çok çabuk kırışıklıklar olacağını, yüz renginin kabalaşıp belki morlaşacağını şimdiden yanılmadan söyleyebilirlerdi. Kısacası bu, gelip geçici, Rus kadınlarına özgü bir güzellikti..”

Peki, bu ırkın dillere destan güzelliğinin altında yatan sebep ne olabilir?

Herhangi bir anda, Rusya'nın herhangi bir caddesindeki güzel kadın oranının dünyanın diğer yerlerine göre bu kadar çok olması neden?

İlk sebeplerden birisi yaşadıkları coğrafya.

Soğuk bölgelerde güneş ışığı almayan ten beyazlaşır, gözler daha çok ışık alması için renklileşir, burun ısı kaybını azaltmak için küçülür. 

Sonuç ise kusursuza yakın bir yüz olur.

İkinci sebep II. Dünya Savaşı olabilir.

Savaşta 20 milyon kayıp veren Sovyetler Birliğinde kayıpların birçoğu doğal olarak erkeklerdi. Sonuçta erkek nüfusu azaldı, erkekler de çok sayıdaki kadınların en güzellerini seçme ve onlarla birlikte olma fırsatını yakaladı. 

Sonuç ise daha güzel bir nesil oldu.

Üçüncü sebep ise birazcık ilginç, Stalin’in ırkçı uygulamaları.

Bir şehir efsanesine göre Stalin, Rus ırkını güzelleştirmek için en güzel ve erkekleri seçerek, eşleşmeye ve çocuk yapmaya zorlamış. Elbette çok da inandırıcı bir iddia değil bu, ama dönemin şartlarını düşününce çok da imkansız değil.

Peki, Rus kadınlarının bu kadar güzel olmalarının sizce sebebi nedir?

Coğrafyadan kaynaklı olabilir, mantıklı geldi.
II. Dünya Savaşı'ndaki gelişmelerden kaynaklı gibi sanki.
Stalin!
Güzeller işte, sebep aramaya gerek yok sanki.

İçerik hazırlanırken Ekşi Sözlük yazarı summer son'un şu yazısından faydalanılmıştır.

Not: Bu yazı, yazarının izniyle yayımlanmaktadır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
csa

Coğrafya tıpkı içerikte belirtildiği gibi son derece etkili olsa da tam bir açıklama değil tabii ki.

gazozzz

burda 1.70 üzeri kadınları manken yapıyolar..

atakan-turkoglu1

Buradan hükümetimize sesleniyorum suriyelileri gönderip rus kızlarını mülteci olarak alalım birazda rus kardeşlerimiz misafirimiz olsun! :)

mahmut-uzrek

dünyada üstün ırk diye birşey varsa o da slav ırkıdır abi.. bu ne güzellik amk...??

fatih-gun

rusyada yaşamış biri olarak söylüyorum oradaki arkadaşlarımı burada manken diye podyuma çıkartırlar....

ayse-nurdan-kiye

hadi yaa ben de rusyada yasiyorum, gelen bir soruyor nerde o kizlar diye. turkiyede trakya kizlari da ruslar kadar guzel. onlarin ruhlari orospu pardon ama boyle.

csa

Neresinde yaşıyorsun acaba ? Türkiye'de trakya kızları rus kızları kadar güzel de baya altı boş bir cümle. Yani anket falan yaptın, araştırma sonuçlarından mı konuşuyorsun. Rusların güzel olduğu stereotipi çok doğru bir stereotip değil. Belki ortalama bir ırka göre biraz daha fazla güzel kızları vardır.. Ama senin orospu yakıştırman hayatımda duyduğum en rezil şeylerden biri. Bu bir ırk için genellenebilecek bir özellik değil . Ayrıca cinsel açıdan rahat ve içten olmaları, muhafazakar olmayıp, kendilerini zorla mahalle baskısının zorladığı kalıplara sokmamaları ile orospuluğun alakası yok. Hepsi de o kadar rahat değildir ama neyse konu başka şimdi. 2 çeşit orospuluk vardır, biri para karşılığı yapılır, iştir. Saygı da duyarım. Geçelim onu. 2. si senin tamamen yanlış bildiğin, cinsellikle olmaz, aldatmayla, duygularla oynamayla, gösterip gösterip elletmemeyle, ben kaçıyım o kovalasın vs. gibi şeylerle yapılır ki bizim insanımız da bu konuda herhangi bir ırktan aşağı kalmaz.

emin-dusdu

siktrir kevase trakyaymış

Başlıklar

Rusya
Görüş Bildir