Görüş Bildir
Haberler
TV
RTÜK'ten Shakira ve Rihanna’nın Klibine 'Eşcinselliği Teşvik' Cezası

RTÜK'ten Shakira ve Rihanna’nın Klibine 'Eşcinselliği Teşvik' Cezası

Sahibesinin Sesi
01.03.2014 - 09:02 Son Güncelleme: 01.03.2014 - 09:50

Shakira ve Rihanna'nın klibi eşcinselliğe teşvikten ceza aldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) son toplantısında dünyada büyük yankı yaratan Shakira ve Rihanna’nın, “Can’t Remember To For You” adlı klibine ilişkin raporu ele aldı. Raporda, Show TV’nin tekrar tekrar bu klibi yayınladığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Klipte, Shakira bir yatağın içerisinde ellerini sık sık bacaklarının arasına götürmekte, iki kadın sanatçı aynı yatağın içerisinde, vücutlarının yarısı açık biçimde, son derece açık saçık giysilerle ve ritmik hareketlerle kıvrılmaktadır. Shakkira ve Rihanna sırtını-kalçasını duvara sürterek olumsuz görüntüler veriyor.”

 'EŞCİNSELLİĞE TEŞVİK EDİYOR'

Raporda, Bogota’da bir meclis üyesinin Shakira’nın lezbiyenliği teşvik edici klibiyle Kolombiya ve Latin Amerika gençliğinin ahlaki karakterini yaraladığına ilişkin sözlerine yer verildi. Raporda, “Söz konusu klipte eşcinselliği çağrıştıran görüntülerin olduğu mülahaza edilmiş olup, bu durumun doğuştan gelen bir şey olmadığı, aksine model olma yaklaşımıyla ortaya çıkabileceğine ilişkin çeşitli görüşler de mevcuttur” denildi.

Raporda, “İncelenen klibin çocuk ve gençlerin ekran başında olduğu saatlerde yayınlandığı(defalarca ekrana geldi) ve olumsuz unsur içerdiği, yine bu izleyici kitlelerin fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimine zarar verecek türde olduğu, eşcinselliği çağrıştıran ve yanlış mesaj içeren unsurları barındırdığı düşünülmüştür” denildi. Üst Kurul, Show TV’ye ocak ayı reklam gelirinin yüzde 1’i kadar para cezası verdi.

ÖNDER YILMAZ | Milliyet

Kaynak: http://magazin.milliyet.com.tr/show-t...
İçeriğin Devamı Aşağıda

Shakira - Can't Remember to Forget You ft. Rihanna

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
7
5
4
3
1
1