RTÜK 'Genel Ahlaka Aykırı' Dedi: 'Kadın' Dizisine 'Çarpık İlişki' Cezası

 > -

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Fox TV'de yayımlanan "Kadın" isimli diziye, "çarpık ilişkileri konu aldığı" gerekçesiyle idari para cezası kesti.

AA'nın aktardığına göre, RTÜK'ün dün gerçekleştirilen toplantısında aile yapısının korunması ve toplum sağlığına zarar verici nitelikte olduğu değerlendirilen yayınlar ele alındı.

"Milli manevi değerlere ve genel ahlaka uymadığı gerekçesiyle..."

Bu kapsamda FOX TV'de yayımlanan ve reyting sıralamalarında üst sıralara yerleşen "Kadın" isimli dizide bir baldızı canlandıran karakterin, acil ihtiyacı olan ablasına ilik vermeye, eniştesiyle uygunsuz fotoğraflar çektirmek suretiyle razı olduğu ve bu fotoğrafları da şantaj için kullanmayı planladığının gösterildiği belirlendi.

Dizide bu ve benzeri başka sahneler de tespit eden Üst Kurul, bu durumun "toplumun milli ve manevi değerlerinin, genel ahlakın ve ailenin korunması ilkesine aykırı olduğu" gerekçesiyle idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.

"Nur Viral'le Hayatta Her Şey Var" programına da aynı suçtan ceza

Üst Kurul, Beyaz TV'de yayımlanan "Nur Viral'le Hayatta Her Şey Var" programına da "Yayın hizmetleri, toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz" hükmünün ihlal edilmesi sebebiyle idari para cezası uyguladı.

Tele 1 kanalına Cemal Kaşıkçı cezası

Tele 1 kanalı ise "18 Dakika" programında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, "Türkiye'nin milli politikalarına aykırı, eleştiri sınırlarını aşan yorumlar sebebiyle" RTÜK'ün yaptırımına uğradı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir