Görüş Bildir
Haberler
Restoran İşletmecileri: Böyle Giderse 300 Bin ila 500 Bin Kişi İşten Çıkarılmak Zorunda Olacak

Restoran İşletmecileri: Böyle Giderse 300 Bin ila 500 Bin Kişi İşten Çıkarılmak Zorunda Olacak

R.G.
17.05.2021 - 14:24

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, sektörün çok büyük sıkıntıda olduğunu vurguladı. Bingöl, Kısa Çalışma Ödeneği’nin uzamasına bağlı olarak istihdamda değişiklik olacağını, 300 bin ila 500 bin kişinin işten çıkarılacağını öngördüklerini açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, Ramazan Bingöl, sektör genelinde tam bir normalleşme ya da en azından HES kodu ile yüzle 50 kapasite uygulamasına geçileceğini beklediklerini söyledi. Alınan kararın sektörü hayal kırıklığına uğrattığını söyleyen Bingöl, sektördeki birçok işletmenin 'batma noktasında' olduğunu açıkladı.

Paket servisin işletmelerin cirosunun yüzde 20'sini karşıladığını aktaran Bingöl, 'Ambalaj fiyatları yüzde 200'e yakın arttı. Ham madde fiyatlarında yaşanan artışa paralel olarak fiyat artışı olacak' dedi.

Bloomberg HT'nin haberine göre Ramazan Bingöl sektörün çok büyük sıkıntıda olduğunu vurguladığı konuşmasında, Kısa Çalışma Ödeneği'nin uzamasına bağlı olarak istihdamda değişiklik olacağını, 300 bin ila 500 bin kişinin işten çıkarılacağını öngördüklerini açıkladı.

Türkiye’de sadece otellerin değil, 150 bine yakın kafe ve restoranın

da turizme hizmet ettiğini aktaran Bingöl, Turizm ve Kültür

Bakanlığı’nın sektöre 'sahip çıkması' gerektiğini söyledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
3
2
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın