Görüş Bildir
Haberler
Resmi Açıklama Geldi: Formula 1 Türkiye Grand Prix'si İptal!

Resmi Açıklama Geldi: Formula 1 Türkiye Grand Prix'si İptal!

Formula 1, 'Seyahat kısıtlamaları nedeniyle Haziran ayında Türkiye'deki yarışı gerçekleştirmemiz maalesef mümkün değil' diyerek Türkiye GP'sinin iptal edildiğini açıkladı!

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

F1 yönetimi, Haziran ayında yapılması planlanan Türkiye Grand Prix'nin seyahat kısıtlamaları dolayısıyla iptal edildiğini açıkladı.

Türkiye´de 11-13 Haziran´da yapılması planlanan Türkiye Grand Prix´si Kovid-19 seyahat kısıtlamaları dolayısıyla iptal edildi. 

F1´in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada konuyla ilgili olarak, 11-13 Haziran haftasında yarış yapılmayacağını, Fransa Grand Prix´sinin 18-20 Haziran´a kaydırıldığı ve 25-27 Haziran´da Avusturya´da bir yarış daha düzenleneceği ifade edildi.

"Türkiye'de yarışmayı dört gözle bekliyoruz"

"Türkiye'de yarışmayı dört gözle bekliyoruz"

Formula 1TM´nin açıklamasında görüşlerini belirten Formula 1TM Başkanı ve CEO'su Stefano Domenicali, 'Hepimiz Türkiye'de yarışmayı dört gözle bekliyoruz, ancak uygulanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle haziran ayında Intercity İstanbul Park´ta olamayacağız. Yarışın Türkiye´de gerçekleşmesi için büyük çaba gösteren Intercity İstanbul Park yönetimine ve Türkiye´deki tüm yetkililere süreçteki uğraşları için teşekkür ederiz. Fransa´daki yarışı öne çektik, Avusturya´da iki yarış gerçekleşecek. Fransa ve Avusturya'daki iş ortaklarımız bu çözümü uygulama konusunda hızlı davrandılar. Yılın başından bu yana tüm iş ortaklarımızla güzel çalışmalar gerçekleştirdik. İlerleyen süreçte de 2021 yılı takvimine Türkiye´yi dahil etmek için Intercity İstanbul Park yönetimi ile yakından çalışmaya devam edeceğiz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

"Türkiye´ye getirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz"

"Türkiye´ye getirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz"

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak ise 'Intercity İstanbul Park olarak geçtiğimiz yılın en iyi yarışını organize etmemiz, Formula 1TM yönetiminin bu yıl yarışları Türkiye´ye getirme konusundaki motivasyonunu oldukça artırmıştı. Bu süreç içerisinde Formula 1TM CEO´su Stefano Domenicali ile de büyük bir uyum içerisinde çalıştık ve kendisiyle güzel bir dostluğumuz oluştu. Yarışların Türkiye´de düzenlenmesi konusundaki çalışmaları için kendisine de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Geldiğimiz noktada İngiliz Hükümeti´nin almış olduğu seyahat kısıtlamaları kararı neticesinde 11-13 Haziran´da gerçekleşecek olan Türkiye yarışı teknik nedenlerle yapılamaz hale geldi. Intercity İstanbul Park olarak yarışın önümüzdeki aylar içerisinde uygun bir tarihte gerçekleşmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz yıldan çok daha iyi bir yarış organize etmek için biz her zaman hazırız. Intercity İstanbul Park olarak bu dev organizasyonu hem 2021 sezonu içerisinde, hem de önümüzdeki yıllarda tekrar Türkiye´ye getirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Formula 1TM yönetimi de yarışın burada gerçekleşmesi için çok istekli. Umuyoruz ki geçtiğimiz yıl Türkiye´ye yaşattığımız bu gururu bu yıl tekrar edeceğiz' ifadelerini kullandı.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
18
14
4
2
1
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Last World

şampiyonlar ligi neyse de bu F1 çok saçma adamlar zaten nisan ayının son haftası yapacağız diye açıkladılar kanada takvimden çıkınca bizi eklemişlerde ama şa... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Bir virüsle başa çıkamadınız yandaşlarınızı doyurma sevdası yüzünden. Boş şehirde vaka sayıları düştü yalanlarınıza sadece aksalaklar inanıyor. Dünya be bizl... Devamını Gör

Selami Bulut

Tabi iptal ederler. İnsan aynı hataya iki kere düşer mi? Önceki GP de adamlara kocaman pisti bile dar ettiler de adamlar yarışamadı.