Rektumunda Bulunan 60 Santimetrelik Yapay Penisle Bir Günün Sonunda Hastanelik Oldu!

63PAYLAŞIM

Tıp uzmanları, insanların rektumlarından büyük nesneler çıkarmakta oldukça beceriklidirler. Düzinelerce vaka ve binlerce idare birimi dosyası, insanların vücutlarına nesne yerleştirmede sınır tanımadıklarını kanıtlıyor. Durumu düzeltmek ise acil servis elemanlarına ve sindirim sistemi uzmanlarına kalıyor. Zaman geçtikçe bu konuda ortaya çıkan vakaların sayısı arttığı için çıkarma işlemi için uygulanan teknikler de gelişmiş.

İtalyan doktorların bu konuda yeni bir teknik bulmalarını sağlayan, vücudundaki upuzun yapay penis ile hastaneye gelen adama uygulanan cisim çıkarma işlemini IFLscience'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://www.iflscience.com/health-and-me...

Milan AAST Grand Hastanesi'ndeki doktor ekibi insan vücudundan yabancı cisim çıkarmak için kullandıkları aletlere bir yenisini daha ekledi.

BMJ vaka raporlarına göre, endoskopist Dr. Lorenzo Dioscoridi ve meslektaşları, 31 yaşındaki adamın vücudunun içinden 60 santimetre uzunluğunda yapay kauçuk penis çıkarttılar. 

Vücudunun içinde böyle bir cisim ile hastaneye giden adam ilk muayenede doktora cismi elle hareket ettiremediğini, 24 saattir cismin içinde olduğunu ve hafif karın ağrısından başka bir rahatsızlık çekmediğini söyledi. Film çekildikten sonra problemin ne kadar büyük olduğu ortaya çıktı! Adam acilen endoskopiye sevk edildi.

Dr. Dioscoridi ve ekibi cismi, kolondan polipleri çıkarmak için kullanılan kablo bağlantısı cihazı ile kıstırma, genişleyen balonlar ile çıkarma ve maşa ile yakalama gibi birden fazla standart yöntem denedi.

Ancak bu girişimler sertlik, pürüzsüzlük ve nesnenin büyüklüğü nedeniyle başarısız oldu. Cismi çıkarma umuduyla son çare olarak ev yapımı bir stent tüp kullanmaya karar verdiler. Kullandıkları kılavuz tel ile cismin etrafını sert ilmekler ile ördüler ve cismi döndürerek aşağı doğru çekip kolon duvarlarından çıkarmayı başardılar.

Dr. Dioscoridi ve meslektaşları bu konu hakkında rapor hazırladılar.

''Sonunda bu kılavuz tel ile cismin uç noktalarını yakalayarak cismi çıkarmayı başardık. Bu yeni tekniği, sıradan endoskopik yöntemler başarısız olduğunda kolon ve rektumdan büyük yabancı cisimleri çıkarmak için işe yarayacak bir seçenek olarak öneriyoruz.”

Ek olarak, vücuttan yabancı madde çıkarma konusunda ilerleyen yöntemler bu şikayetler ile hastaneye giden insanların oradan mutlu ayrılmasını sağlıyor. Vücudundan yapay penis çıkarılan bu adam, işlemden sonra kalıcı bir etkiye sahip olmadan aynı gün evine dönebildi. Rapora göre, doktorlara, utanç verici problemini operasyon geçirmeden çözebildikleri için teşekkür ettiği bir not bıraktı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oksan_sokcikar

sizene milletin götünden ister hıyar sokar ister bacak

serdarzz

Kayseri'de geçen sene bir imamın içinde de salatalık kalmıştı..!!!

kamburbalina

biriside yilan sokmustu tovbe neler gorecegiz daha kim bilir.

buraknugali

arkadaş iç organlarından zevk alıyor galiba

layd

yuh beee rahatsızlığı yokmuş, bırakın kalsın...

Görüş Bildir