Rahşan Ecevit'ten Kısa Bir Açıklama: 'Bülent Ecevit Tarikatçılığa Karşıydı'

 > 
36PAYLAŞIM

Rahşan Ecevit, "Bülent Ecevit'in tarikatçılığa, devlet içinde yasal olmayan yapılanmaya karşı olduğu bilinen bir gerçek" açıklamasında bulundu. 

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit yaptığı yazılı basın açıklamasında, "Son zamanlarda Bülent Ecevit ile gerçek olmayan söylentilerin kamuoyunda dolaştığı gözlenmektedir. Bülent Ecevit'in tarikatçılığa ve devlet içinde yasal olmayan her türlü yapılanmaya karşı olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir" dedi.

Kısa açıklama basın mensupları ile paylaşıldı

Rahşan Ecevit, 2009 yılında Balçiçek İlter'e konuşmuş, Gülen’in evlerine geldiğini aktarmıştı

"Fethullah Gülen ile görüştünüz. Bir şehir efsanesi gibi dolaşır bu bilgi. Nedir aslı?" sorusuna şu yanıtı vermişti: 

"Gülen ve çevresindekiler bizimle hep görüşmek istedi. Bülent onlarla görüşmemişti. Bir gün evde kapı çaldı, bir açtık, Fethullah Gülen. Ben şaşkınlıktan, uzatıp elini sıktım. Bülent gülerek seslendi: Rahşan, ilk defa bir kadın eli sıkıyor.”

Erdoğan, Ecevit’in ismine de yer vermişti...

Erdoğan'dan Özeleştiri: 'Rabbim de Milletim de Affetsin' - onedio.com
Erdoğan'dan Özeleştiri: 'Rabbim de Milletim de Affetsin' - onedio.com

Erdoğan, Olağanüstü Din Şurası'nda yaptığı konuşmada "Milletimiz, meşrebi ne olursa olsun Allah diyen peygamber diyen, ibadetlerini yerine getiren, en azından böyle gözüken her yapıya olduğu gibi bu yapıya da hüsnü niyetle yaklaşmıştır. Her grup gibi bu yapı da milletimizin kolları kanatları altında varlıklarını sürdürdü. Rahmetli Özal, Demirel, Ecevit ve hatta ben de bu yapıya iyi niyetle destek olduk. Şahsen ben de katılmadığım pek çok yerleri olmasına rağmen asgari müştereklerde buluşabildiğimiz zannıyla ben de bu yapıya yardımcı oldum." demişti. 

Erdoğan, "Bu hain örgütün gerçek yüzünü önceden ortaya dökememenin üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize, hem milletimize verecek hesap olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin" demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir