Profesyonel Fotoğrafçı Olmadan Çekilen Düğün Fotoğraflarının Neye Benzediğini Gösteren Çift

2.6bPAYLAŞIM

Evlilik bütçeniz ne olursa olsun, masrafların çok fazla olduğu artık su götürmez bir gerçek. Özellikle profesyonel bir düğün fotoğrafçısı kiralamak. Eirik Halvorsen, düğün için profesyonel fotoğrafçı kiralamanın ne kadar önemli olduğunu kanıtlamak adına harika bir yol buldu. 

Boredpanda'dan sizler için derlediğimiz bu içeriğimizde, profesyonel bir düğün fotoğrafçısı yerine gelen misafirlerin eline fotoğraf makinesi verdiğinizde başınıza neler gelebileceğini göstermek istedik.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/professional-w...

"Bu fotoğraflar düğünümüze gelen misafirler tarafından çekilen fotoğraflar."

Facebook'ta düğün fotoğrafları gruplarından birinde gezinirken gelmiş çiftin aklına bu fikir.

"Geçtiğimiz günlerde Facebook'taki düğün gruplarından birinde bir mesaja denk geldim."

"Gelin adayı profesyonel düğün fotoğrafçısı kiralamak yerine, bu parayı kenara koymayı ve gelen misafirlerin fotoğraf çekiminde görevli olmasını istediğini yazmıştı. "

"Fotoğrafları misafirler çekecek ve bir dropbox dosyası açacaksınız, sonrasında da oturup o fotoğrafları bekleyeceksiniz herhalde."

"Bir de sonrasında bu özel anlara sonsuza kadar bakacağını düşünmek gerek tabii ki."

Peki bu iş gerçekten bu kadar kolay mı?

Pek de güzel bir fikir gibi görünmüyor.

Eirik eşiyle dört yıl önce evlendi ve bu özel anlarını yakalaması için muazzam bir fotoğrafçı ile anlaştı.

Sonrasında fotoğrafçının çektiği fotoğraflar ile aynı düğünde misafirler tarafından çekilen fotoğrafları karşılaştırdı.

Düzen, ışık, fotoğraf kalitesi ve diğer bütün özellikler ciddi manada farklıydı.

Neyse ki, çift tavsiyelere kulak asmadı ve profesyonel bir düğün fotoğrafçısı kiraladı.

Ne kadar da farklı, değil mi?

"Hayalimizdeki fotoğrafları çekmesi için tutacağımız fotoğrafçının parasını mümkün olan bütün masraflardan kısarak karşıladık."

"Düğünlere dair söyleyebileceğim tek şey, geriye yalnızca fotoğrafların kaldığı..."

"Bu yüzden eğer bu fotoğrafların güzel olmasını ve bir şeye benzemesini istiyorsanız, bu işin gerçekten bilen kişiler tarafından yapılması gerektiğini de bilmelisiniz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kulisfotograf

Özellikle biz düğün fotoğrafçılarının işinin önemini gösteren anlamlı bir paylaşım olmuş. Teşekkürler.

oguzhan-aras3

Burada fotoğrafçılık konusunda gayet güzel bilgilendirmeler var. Gerçekten emek gerektiren bir iş bu kadar basite alınmamalı ve düğün ve özel gün fotoğrafçılığına saygı duyulmalıdır.

kemal-caglar

bu iş ile ilgilenen biriyim ve şöyle söyleyeyim Resim kalitesinde en büyük Etken ışık IŞIK ve Işık dır Kaliteli Fotoğraf Kaliteli ve doğru ışıkta çekilir ve sonrasında fotoğrafçının bakış açısı ve Kullandığı ekipmanlar sonradan gelir ama En Önemli Lens ilse Fotoğrafçının Gözüdür yani Fotoğrafçının bakış açısıda çok önemli Çok güzel bir yazı olmuş .

palimoglu

Iphone ve 13 mp demek :) İşten anlayanlar fena gülüyor size. Almaya gücünüz yoksa bulunduğunuz ilde mutlaka bir foto derneği vardır. Misafir olup fikir edinin ve kaçırdığınız dünyayı görün. Burdan sahaba kadar anlatsak nafile.

hakan-sener

bizim kuzen bu işten anlıyor, aa benim arkadaşım çekecek , kardeşim bunun okulunu okudu, daha önce bir arkadaşın albümünü çekmiş güzel çıkmışşş sonuç : kocaman bir hüsran ben bu işe 27 yılımı verdim hala her geçen gün yeni bir şeyler çıkıyor teknolojiye ayak uydurmak zor her gün yeni bir şeyler öğreniyorum sen al 1000 liralık makinayı ben yaparım diye piyasaya çık veya benim makinam var ya ben çekerim ne gerek var de oldu canım ne kadarda kolay ;) işi profesyoneline bırakın lütfen

kbrnrshn

helall

adammama

ben hem okudum hem 10 yılımı verdim hakan abi :D

birinci-tekil-birey

Eline makine alan "Özel gün fotoğrafçısı" oluveriyor. Her işte o işin profesyoneline saygı duymamamız çok kötü... Fazla "herbokolog" olunca sizlerin emeğinize yazık oluyor.

hakan-sener

sen istisnasın ilker :)

Görüş Bildir