Polis İntiharlarının Artması Sosyal Medyanın Gündeminde: #PolislerİntiharEdiyor

 > 
7.3bPAYLAŞIM

Son bir ayda 20 polis intihar etti. Bir haftada intihar eden polis sayısı ise 6 oldu... Yaşananların ardından, sosyal medyada #polislerintiharediyor etiketi üzerinden paylaşım yapan vatandaşlar, duruma dikkat çekti...

Son günlerde ardı ardına gelen polis intiharları, kamuoyunun gündeminde. Son bir ay içinde 20 polisin intihar ettiği bildirilirken, sadece son bir haftada intihar sayısı 6 oldu.

Öte yandan, son 20 yılda intihar eden polis sayısının binin üzerinde olduğu belirtiliyor. Sosyal medyada #polislerintiharediyor etiketinde paylaşım yapan birçok kişi, duruma dikkat çekti.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selam-oabakan

acaba neden karokolun içinde yemek hanesinde 11 kişi bir adamı döve döve öldürdükleri içinmi

kenodeno

polis konuşsa konuşamaz,sussa olmaz.. kafasına sıkıyor, dayanamıyor.. çok yazık. Ülkece tükendik!

telliogullarindan_seferiogulla

Küçükken en iyi mesleği memurluk zannederdim . Hiç öyle değilmiş .

3erker

Burası da dahil olmak üzere hemen her yerde klavye yorumcusu hakimler var. Yarım yamalak kanun bilgileriyle polis yargılayanlar. Neden istifa değilde intihar ? Ne tür baskılara maruz kalıyor polisler ? Neden bir kağıt bir kalemle bitecek işi kendilerine mesleğe başladıkları ilk gün verilen, heyecanla, gururla aldıkları silahlarıyla son veriyorlar hayatlarına ?

fatih-aslan17

Bu artik Polis intiharı değil. Cinayetidir. Bu polislerin kanları Emniyet Genel Müdürlüğü ve Icisleri bakanlığının elindedir. Ayrıca bu yeni olan bir durum değil. 2020 yılında bilinen 85 polis , 2019 yılıdna ise 70 polis intihar etti. Polisler meslekte karşılaştıkları zorluklardan dolayı değil, hükümetin basa getirdiği rütbeliler ve politikalarinin uyguladığı mobbing yuzunden psikolojileri bozuluyoe Adalete ve insanlara hizmet etme hayali ile başlanılan meslekte gencecik canlar mobbing yüzünden intihar ediyor. 20li yaslarda butun fiziksel ve psikolojik testleri geçmiş, belirli bir maaşa sahip belinde silahı cüzdanında kimligi olan insanlar hükümetin politikalari yüzünden gördüğü mobbing yüzünden intihar ediyor.

Görüş Bildir