Polis Baskını Sırasında Bubi Tuzağı ile Batırıldı: Hollanda'da Yüzen Uyuşturucu Laboratuvarı Bulundu

-

Hollanda'nın Moerdijk limanındaki bir gemide uyuşturucu imalatı yapıldığı tespit edildi. Güvenlik güçlerinin operasyon düzenlediği sırada laboratuvarın bulunduğu gemi bubi tuzağı ile batırıldı. 

BBC Türkçe'den Yusuf Özkan'ın haberine göre, polisin yüzen laboratuvar içindeki araştırması sırasında delilleri karartmak için, uzaktan kumanda edilen bubi tuzağıyla geminin batırıldığı açıklandı.

Polisin 80 metre uzunluğundaki kargo gemisinde yaptığı aramada, uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal maddeler bulundu.

Araştırmayı derinleştiren güvenlik güçleri, geminin bir bölümünün uyuşturucu laboratuvarına dönüştürüldüğünü keşfetti.

Uyuşturucu ile mücadele ekiplerinin laboratuvar içindeki incelemesi sırasında ise gemi su almaya başladı 👇

Yan yatmaya başlayan geminin, gizli bir pompa sayesinde su almaya başladığı belirlendi.

Polise göre bu, laboratuvardaki kanıtları yok etmek için kurulan bubi tuzağının bir parçası. Laboratuvardaki inceleme sırasında, gizli pompa uzaktan kumanda ile çalıştırılarak geminin batması sağlandı. Bütün çabalara rağmen gemideki kimyasal maddelerin nehir suyuna karışması önlenemedi.

Olayla ilgili olarak gemi kaptanı ile birlikte 65 yaşındaki bir Hollandalı ve 3 Meksikalı gözaltına alındı.

Hollanda polisine göre, bu boyutlardaki yüzen laboratuvar bir ilk. Daha önce küçük teknelerde Hint keneviri seraları ve uyuşturucu laboratuvarı ele geçirildiğini belirten polis, bu kadar büyük bir yüzen laboratuvara ilk kez rastlandığını açıkladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir