Görüş Bildir
Haberler
Pentagon'dan Türkiye Açıklaması: Askeri İlişkilerimizde Bir Değişiklik Olmasını Beklemiyoruz

Pentagon'dan Türkiye Açıklaması: Askeri İlişkilerimizde Bir Değişiklik Olmasını Beklemiyoruz

R.G.
27.04.2021 - 11:38

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan, Başkan Joe Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımasına ilişkin yeni bir açıklama geldi. Pentagon Sözcüsü Kirby, 'Türkiye ile askeri ilişkilerimizde bir değişiklik olmasını beklemiyoruz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Başkan Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklamasının, Türkiye ile ABD arasındaki askeri ilişkileri etkilemesini beklemediklerini söyledi.

Günlük basın toplantısında soruları yanıtlayan Kirby, Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak nitelemesinin iki ülke arasındaki askeri ilişkileri etkileyip etkilemeyeceğine ilişkin soru üzerine, 'Hayır, Türkiye ile askeri ilişkilerimizde bir değişiklik olmasını beklemiyoruz. Türkiye bir NATO müttefikidir ve burada önemli bir müttefiktir. Farklı alan ve konularda bu ilişkileri yürütmeye ve bu ilişkiyi geliştirmeye devam ediyoruz. Başkanın bu hafta sonu açıklamasının bunu herhangi bir şekilde etkilemesini beklemiyoruz.' ifadesini kullandı.

Kirby, Biden'ın açıklamasının sonucu olarak Suriye'deki faaliyetlerinde de herhangi bir değişim olmayacağını ve bu ülkedeki az sayıda askerin amacının DAEŞ ile mücadele olduğunu söyledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
5
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
gülmedim

Biz bekliyoruz.

atticusfetch

Ermeni lobisinin gücüne her başkan muhtaç. Her başkan bunun üzerine oynamıştır. Hep aynı terane. Emin olun hukuki bir süreç başlayacak olsa, hepsi havaya bak... Devamını Gör

Ercan

Valla biz bekliyoruz ama yanki..hani savunma sanayisini hallettikten sonra teknolojide de muasır medeniyete ulaşabilirsek toptan gutbay desek size hiç fena o... Devamını Gör