Görüş Bildir
Haberler
Patrondan Çalışanlara Piyango Gibi İkramiye: 10 Bin Dolar ve Uçak Bileti

Patrondan Çalışanlara Piyango Gibi İkramiye: 10 Bin Dolar ve Uçak Bileti

ABD’li iç çamaşırı şirketi Spanx’in kurucusu ve CEO’su Sara Blakely, çalışanlarını birinci sınıf iki uçak bileti ve on bin dolar (yaklaşık 94 bin 300 lira) ile ödüllendirerek şaşırttı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ABD'li iç çamaşırı şirketi Spanx'in CEO'su Sara Blakely çalışanlarını şaşırtan bir sürpriz yaptı. 50 yaşındaki iş insanı sosyal medyaya yaptığı açıklamada, “Bugün burada olmamızı, özgün ve kibar davranarak ve kadınlara harika ürünler sunmamıza borçluyuz. Sezgilerini ve duygularını geride bırakmayarak liderlikle ilerleyen kadın girişimcilerimize teşekkür ederim” dedi.

5 bin dolar sermaye ile kuruldu

5 bin dolar sermaye ile kuruldu

Bununla birlikte, Blakely 2000 yılında Spanx'ı sadece beş bin dolarlık bir sermaye ile kurduğunu şirketinin bir gün 20 milyon dolar değerinde olacağını söylediğinde insanların ona güldüğünü aktardı. 

Diğer taraftan Spanx’in çoğunluk hisseleri ABD’nin eski ticaret bakanı Peter George Peterson ile iş insanı Stephen A. Schwarzman tarafından kurulan yatırım devi Blackstone tarafından satın alındı. Ardından şirketin değeri 1,2 milyar dolara yükseldi. 

NTV'nin haberine göre; şirketin yeni değerini kutlamak için bir parti düzenleyen Blakely, bir küreyi döndürdü ve ardından çalışanlarının her birine dünyanın herhangi bir yerine birinci sınıf iki uçak bileti aldığını açıkladı.

'Güzel bir otele gidin'

'Güzel bir otele gidin'

Blakely, 'Bir seyahate çıkarsanız, gerçekten güzel bir akşam yemeğine çıkmak ve güzel bir otele gitmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle her biriniz 10 bin dolar alıyorsunuz' diye konuştu. 

Spanx’in girişimcilerin yüzde 50'si kadın olmasına rağmen, 2020'de risk sermayesi fonlarının yalnızca yüzde 2,3'ünün kadınlara gittiğini söyleyen Blakely, 'Bu, her biriniz için çok büyük bir an. Başarımızı,  benden önce gelen kadınlara ve bu fırsatı bulamayan dünyadaki tüm kadınlara adıyorum' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
12
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gerçek Oyunum

Biz de 2 üniversite bitirmemize rağmen asgari ücret alabilmek için 2 vesait işe gidip gelelim, insanların da bir dünya kahrını çekip stresten genç yaşta saçl... Devamını Gör