Parmak İzi ve Bluetooth ile Açılabilen Akıllı Kilit Sistemi

 > 
4PAYLAŞIM

Bluetooth veya parmak izi aracılığıyla açılabilen akıllı kapı kilitleri uzun yıllardır piyasada mevcut. Ancak Kickstarter’da destek bekleyen Ola isimli akıllı kilit, bu iki güvenlik sistemini de bir araya getirerek kullanıcıların kapıyı açabilmek için akıllı telefon kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Yine daha önceki kilit sistemlerinde olduğu gibi Ola da akıllı telefon üzerindeki uygulama aracılığıyla kontrol edilebiliyor. Kapının açılması veya kilitlenmesi, giriş yapan kişilerin görüntülenmesi gibi işlemler uygulama üzerinden kolaylıkla gerçekleştiriliyor. Ayrıca misafirler için geçici bir süreliğine giriş izni sağlanabiliyor. Kapı kolu üzerinde yer alan parmak izi algılama sensörü, önceden tanımlanan kişilerin giriş yapmasına izin veriyor. Ekibin belirttiğine göre parmak izini oldukça doğru bir şekilde algılayan sistem, sahte parmak izleriyle kandırılamıyor.

4 adet AA pil ile çalışan akıllı kilit sisteminin normal kullanımla 2 yıl pil ömrü sunduğu ifade ediliyor. Acil durumlar için ekstra pillere de sahip olan cihaza dışarıdan microUSB ile harici güç kaynağı bağlanabileceği söyleniyor.

250 bin dolar destek bekleyen ve birkaç gün içerisinde 15 bin dolar rakamına ulaşan proje kapsamında Ola ‘ya sahip olabilmek için en az 159 dolar destekte bulunmak gerekiyor. Proje başarılı bir şekilde sonuçlandığı takdirde cihazların 2016’nın mart ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir