Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Paranormal Olaylara İnanır mısınız? Bu Hikayeleri Okuyunca Gözünüze Uyku Girmeyecek!

-
Abone ol

Birbirinden ürkütücü korku hikayelerine hazır mısınız? Keyifli okumalar, ne kadar keyifli olabilirse...

Kaynak: https://diply.com/article/people-tell-re...

1. "Dönüp baktığımızda elektrik düğmesinin açılıp kapandığını gördük."

"Bir akşamüstü ailecek oturup televizyon izliyorduk. Bir anda Alman kurdu ve terrier cinsi köpeklerim kulaklarını dikip arkamızdaki koridora bakmaya başladılar. Koridorun ışığı kapalıydı. Koridora dönüp baktım ama hiçbir şey göremedim. 5 dakika geçmesine rağmen köpekler hala koridora kitlenmiş bakıyorlardı ve hırlamaya başladılar. Eşim ve ben dönüp baktığımızda elektrik düğmesinin açılıp kapandığını gördük. Hem köpekler hem biz çılgına döndük."

—Noisyrussinator

"Yine aynı senaryo."

"Birkaç hafta sonra. Yine aynı senaryo. Işıklar kapalı ve biz film izliyoruz. Köpeğim topla oynamayı çok seviyor ve evin her yerinde toplar var. Köpeğim bu sefer koridora bakıp kuyruğunu salladı. Yemin ederim ki, bir top koridordan köpeğe doğru geldi. Hepimizin beti benzi attı."

—Noisyrussinator

2. "Bu olaydan sonra kabuslar son buldu."

"Kayınvalidem birkaç haftadır kabuslar görüyor ve her kabusunda hepimiz içindeyken evin yandığını görüyor. Bir sabah uyandığımızda evin içinde bir yerlerden duman kokusu aldık. Dumanın garajdan geldiğini fark ettik. 

Dumanın çatı kirişlerindeki florosandan geldiğini gördük. Muhtemelen, ışık gece boyunca açık kaldığı için yanmış. Hepimiz bir ruhun bizi gözetleyip koruduğunu düşündük. Bu olaydan sonra kayınvalidemin kabusları son buldu."

—Noisyrussinator

3. "Person, bu sen değilsin!"

"Eskiden yakın olduğum bir insanla hararetli bir konuşma yapıyorduk. Konuşma zamanla pasif agresif bir tartışmaya dönüştü. Daha sonra da arabaya binip gitti. Ben eve girdiğimde tekrar geldi. Ama ses tonu ve görünüşü farklıydı. Asla söylemeyeceği şeyler söylemeye başladı. Ben de "Person bu sen değilsin!" dedim. Bana söylediği şey şu oldu: "Benim Person olduğumu mu zannediyorsun?"

 —brierpatchkid

4. "Omzuma dokunan eli ve o elin sıcaklığını hissettim."

"17 yaşındaydım ve banyoda deli gibi ağlıyordum. "Lütfen biri bana yardım etsin!" diye düşündüm. Daha sonra sol omzumda bir şey hissettim. Sanki biri arkamda durmuş omzumu sıvazlıyordu. Omzuma dokunan eli ve o elin sıcaklığını hissettim. Korkmamıştım ve ağlamam kesilmişti."

—BellisPer

5. "Korku filmini anımsatan bir manzaraydı ve oldukça ürkütücüydü."

"Saat 10 gibi arkadaşımı hava alanından almaya gidiyordum. Yolda bir tren istasyonuna denk geldik. Korku filmini anımsatan bir manzaraydı ve oldukça ürkütücüydü. 10 dakika boyunca o karanlık yoldan geçtik ve yolun sol tarafında o treni gördük. 

En sonunda hava alanına ulaştık ve arkadaşıma gördüğümüz ürkütücü istasyondan bahsettik. Ona da treni göstereceğimiz için çok heyecanlanmıştık. Aynı yoldan geri döndük ama ne istasyon ne de tren oradaydı."

 —JerryVonJingles

6. "O evden hemen çıkın!"

"Ben ve erkek arkadaşım farklı odalarda çıplak, terli ve isteri krizi geçirerek uyandık. Neler olduğuna dair bir fikrimiz yoktu. Sakinleşip konuştuğumuzda gece ikimiz de aynı kabusu görmüşüz. Rüyamızda ikimiz de ağzı olmayan siyahi ve beyaz insanlarla çevrilmiştik. Arkadaşıma anlattığımda verdiği tepki 'o evden hemen çıkın' oldu."

—beestingers

7. "Beyaz saçlı, soluk benizli bir adamdı."

"Abim ve ben evde yalnız başımıza televizyon izliyorduk. Babam eve geldiğinde kapıdan kafasını çıkarıp bize selam verdi ve kapıyı tekrar kapattı. 30 saniye sonra bir adam daha selam vermek için kapıyı araladı. Kafamızı çevirdiğimizde adam kapıyı kapattı. 5 dakika sonra mutfağa babamın yanına gittim ve arkadaşının kim olduğunu sordum. Babam "Ne arkadaşı!" dedi. "Hemen senden sonra gelen adam işte" dedim. Garip garip bakıp eve tek başına geldiğini söyledi. Adamın yüzünü hala hatırlıyorum. Beyaz saçlı, soluk benizli bir adamdı."

—ZPM89

8. "Korkudan ölecektim."

"Ben üniversiteyken evde yalnız kalmıştım. Yalnız kalmaktan korktuğum için bütün kapıları kilitledim ve öyle yattım. Rüyamda birisinin tüm kapıları ve ışıkları açtığını gördüm. Köpeğimin havlama sesine uyandım. Uyandığımda bütün ışıkların açık olduğunu ve kapı kilitlerinin açıldığını fark ettim. Köpeğim boş koridora doğru havlıyordu. Geceyi köpeğimle birlikte banyoda geçirdik ve korkudan ölecektim."

—bajashrimpwithmango

9. "Gölge bana doğru yaklaşmaya başladı, gölge yaklaştıkça o garip ses de artıyordu. "

"İşten eve çok erken bir saatte dönmüştüm. Evde garip sesler duymaya başladım ama eski bir ev olduğu için önemsemedim. Zaman içinde ses yükselmeye ve yakınlaşmaya başladı. Mırıldanan bir kadının sesine benziyordu. Göz ucuyla bir gölge gördüm, dışarıdan yansıtan bir ışık olduğunu düşündüm. Gölge bana doğru yaklaşmaya başladı, gölge yaklaştıkça o garip ses de artıyordu. Korkudan altıma sıçıyordum, zor zahmet kapıyı açtım ve ses kesildi, gölge de kayboldu."

—Vern4813

10. "Eğer bunu sadece birimiz yaşasaydı inanmazdım ama üçümüz de şahit olduk."

"Büyükannemin evinin kendine has bir kokusu vardır. Her neyse, büyükannem ne zaman bize ziyarete gelse hep aynı koltuğa otururdu. Büyükannemin ölümünden sonra, babam, ben ve ablam eve geldiğimizde onun kokusunu aldık. Babam "Merhaba, Ethel" dedi ve koku bir anda yok oldu. Eğer bunu sadece birimiz yaşasaydı inanmazdım ama üçümüz de şahit olduk."

—WorldWideDarts

11. "Kül tablasının içi külle doluydu ama hiç izmarit yoktu."

"Sigara içen bir insan değilim ve sigara içen çok fazla arkadaşım da yok. Ne olur ne olmaz diye evimde küllük bulunduruyorum. 1 yıl önce evde bir şeyler ararken küllüklerden bir tanesine rastladım. O gün çok yoğun olduğum için küllüğü yerine koymak yerine mutfak tezgahına bıraktım ve garaja işimin başına döndüm. Bir saat sonra mutfağa geri döndüğümde küllük hala tezgahtaydı. Kül tablasının içi külle doluydu ama hiç izmarit yoktu."

 —Elementaryfan

12. "Yemin ederim ki ağzı yüzü kanlı biri senin odandan çıkıp tuvalete girdi!"

"Bir gün okuldan geldiğimde koltukta uyuyakalmışım. Rüyamda ağzı yüzü kan olmuş bir yaratığın kulağımın dibinde bağırdığını gördüm. O akşam oda arkadaşım eve geldi. Gecenin köründe bir anda bağırmaya başladı. Ben de hemen yanına koştum. "Yemin ederim ki ağzı yüzü kanlı biri senin odandan çıkıp tuvalete girdi" dedi."

—CrispyConan

13. "Çünkü aynı kabusu ben de görüyordum!"

"Eskiden benim gördüğüm her şeyi görebilen bir canavarı rüyalarımda görüyordum. Koşup benim nerede olduğumu bilemeyeceği bir yere saklanırdım. Ama gözlerimi açtığım an nerede olduğumu biliyordu.

Bir gün bu canavarı babama anlattım ve babamın beti benzi attı. "Bu kabusları East Saint Paul'daki evimizdeyken mi görüyordun?" diye sordu. "Evet! Bunu nereden bildin?" dedim. "Çünkü aynı kabusu ben de görüyordum!" diye cevap verdi."

—Outrageous_Claims

Sizin de yaşadığınız paranormal bir olay varsa yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sarlok-holms

Nedense hiç kimse saldırıya uğramamış.Nedenseeee

billgatessu

Şu an oturduğumuz eve yeni taşınmıştık. Evimiz iki katlı bu arada. Annemlerin ve kardeşimin odası üst katta ama benimkisi aşağı katta. Bende ilk kez kendi odamda kalacaktım çünkü eşyalarım o gün gelmişti. Korktuğum için o akşam kardeşimi de benimle yatması için ikna etmiştim. Beraber video izliyorduk sonra uyuyakalmışız. Gece birden uyandım. Ve o sırada kapının kendi kendine açıldığını gördüm. Ama uyku sersemi olduğum için sanırım pek ciddiye almadım. Sonra tekrar bir gıcırdama sesi duydum kapı bu sefer kapanmıştı. Korkuyla kafamı örtünün altına soktum. Kapı bir kaç kere daha hareket etti o sırada. Korkuyla ağlamaya başladım ve hemen kardeşimi uyandırdım daha sonra annem falan geldi. Üzerinden 3 sene geçti ama bu olayı unutamıyorum hâla...

orayigasu

ya 7. ya da 8. sınıfa gidiyordum ,gece uyuduktan sonra bi an uyandım. tekrar uyumaya çalışırken odanın kapalı olan kapısı gıcırdayarak açıldı yavaş yavaş. sonra ayak seslerini duydum bana doğru gelen ve ben de refleks olarak başımı yorganın altına soktum,sonra o ayak sesleri bana doğru geldi,benim tabi kalbim güm güm atıyor,yorganı açmaya çalıştı,ben bırakmadım,birkaç sefer açmayı denedi sonra odanın ortasına doğru gittiğini duydum...

orayigasu

bir an sessizlik oldu ve birden odadaki kitapları çerçeveleri kalemleri ne varsa dağıtmaya yere atmaya başladı ben görmüyorum tabi ama sesten anlıyorsun ne yaptığını. sonra ses kesildi tekrar ve tekrar ayak sesleri bana doğru geldi tekrar yorganı açmaya çalıştı ve kapıyı kapatarak çıktı. ben yaklaşık 1-2 saat o şekilde bekledim yorganın altında. sonra sabah ezanı okunmaya başladı, biraz daha bekledim, günün aydınlanmasını bekledim. bi cesaret başımı dışarı çıkardım,ne göreyim.. hiçbir şey, herşey yerli yerinde oda gayet düzenli,aynı duruyor. o günü hiç unutamıyorum. ayrıca uyanık olduğuma eminim ama hala hayaldir deyip geçiştiriyorum. yalnız şöyle bi durum da var, bu olayı birebir yaşamış birini daha tanıyorum ve bu işi daha da tuhaf hale getiriyo.

f.can

bu saatte neden okudum ki ben bunu? 😞

kakaolukek

Ben de aynı soruyu soruyorum şu an kendime 😞

happy03957527

boyle seylere cinlere minlere hayatta inanmam anlatilanlara da mantikli aciklamalar getirip cururturum. hatta hep benim basima gelse keske nasilmis neymis falan derim. bu yasima kadar da basima hic garip bir olay gelmedi. ama gecenlerde anlam veremedigim bir olay yasadim madem yeri geldi anlatayim =) aklina mantikli bir aciklama gelen yazsin cunku kafama takiliyor. esimle beraber sehir disina ciktik 1 hafta falan evde yoktuk kapiyi pencereyi kapatip oyle ciktik tabi. geri dondugumuzde geceydi hicbir sey yapmadan hemen yattik. sabah esim erkenden evden gitti tek kaldim dedim temizlik yapayim. temizlik sirasinda yagmur yagmaya basladi kapiyi pencereyi kapattim temizlige devam ediyorum birden bire cok yogun gaz kokusu aldim(ev dogalgazli) disaridan geliyor herhalde dedim isime devam ettim

happy03957527

ama koku artik beni rahatsiz edecek seviyeye geldi aklima o zaman geldi lan kapi pencere kapalo bu kadar koku nasil disaridan gelecek? hemen mutfaga kostum baktim ocak acik(ates yanmiyor sadece acik konumda) hemen kapattim pencereleri aciktim balkona ciktim falan. ondan sonra aklima takildi lan o ocak nasil acikti? 1) sehirdisina giderken acik unuttuk( o zaman eve geldigimizde 1 haftadir acik duran ocaktan baya kokuyu alirdik 2)esim acik unuttu( mutfaga hic girmedim girsem de neden ocak acayim dedi) 3) elimiz kolumuz carpti acildi( en ucta bulunan ocakti el kol carpmasi mumkun degil) hepsinden ziyade ocak bastirinca gaz gelen bir ocak tipi yani sadece cevirdiginde gaz gelmiyor. kendiliginden nasil oldu bunlar aklim bir turlu almadi hala beni rahatsiz ediyor ne oldugunu bulamamak =)

Görüş Bildir