Görüş Bildir

Oya Aydoğan Hayatını Kaybetti

Anasayfa > Gündem

Aort damarı yırtılan ve geçen hafta pazar günü kaldırıldığı hastanede 12 saat süren ameliyat sonrası tedavisi yoğun bakımda uyutularak devam eden Yeşilçam'ın ünlü yüzlerinden Oya Aydoğan hayatını kaybetti. Aydoğan'ın cenazesi, ikindi vakti Levent Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine Ulus Mezarlığı'na defnedilecek.

aa.com.tr

Boğazına takılan patatesi çıkartmak isterken aort damarı yırtıldığı söylenen ve kaldırıldığı hastanede 12 saat süren ameliyat geçiren Oya Aydoğan o günden bu yana uyutuluyordu.

Hastaneden yapılan son açıklamada: 'Uyutulmaya devam edilen Oya Aydoğan'ın tekrar çekilen beyin tomografisinde, ödemin yapılan tedaviye cevap vermediği, yaygın olarak devam ettiği saptanmıştır. Yoğun bakımda hekimlerimiz tarafından gerekli tedavilerin uygulanmasına devam edilmektedir' ifadeleri kullanılmıştı.

Bu sabat 07.15'te vefat etti

Bu sabat 07.15'te vefat etti
i.sabah.com.tr

Oya Aydoğan'ın yaşamını yitirmesinin ardından hastaneden açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

'Ameliyat edilmiş ve sonrasında yoğun bakımımızda tedavi altına alınmış olan Sayın Oya Aydoğan’ın sağlık durumu, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 23.00 itibarı ile, artan beyin ödeminin sonucu olarak daha da bozulmuş, hastamızın tansiyon düşüklüğü tedaviye yanıt vermeyen şekilde seyir göstermeye başlamıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, maalesef hastamız 15 Mayıs 2016 Pazar günü sabaha karşı saat 07.15’te vefat etmiştir.

Kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenleri ve dostlarına başsağlığı diliyoruz.'

Aydoğan'ın cenazesi, ikindi vakti Levent Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine Ulus Mezarlığı'na defnedilecek.

Bülent Ersoy, Aydoğan'ın ölüm haberini muhabirden öğrendi

Oya Aydoğan kimdir?

Oya Aydoğan kimdir?
i.internethaber.com

Erzincan'da, 10 Şubat 1957'de doğan Aydoğan, ortaokulu zamanının Fransız kız ortaokulu olan St. Pulcherie'de, liseyi ise St. Michel'de okudu.

cdn.roportajgazetesi.com

Türk sinemasında 1976 yılından beri birçok filmde rol alan Aydoğan, 'Dertli Pınar', 'Zeytin Gözlüm', 'Berduşlar', 'Günaha Girme', 'Sevgi Dünyası', 'Unutamadım', 'İkizler Firarda', 'Ağla Anam Ağla', 'Merhamet' gibi sinema filmlerinde, 'Fırat', 'Sudan Sebepler', 'Şimdi Onlar Düşünsün' gibi dizilerde rol aldı.

www.tvnediyor.com

Sanatçının, 1989 doğumlu Gurur Aydoğdu isimli bir oğlu bulunuyor.

DHA, AA

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?