Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onlarca İnsanı Katletmelerine Rağmen Bir Türlü Yakalanamayan 15 Seri Katil

3bPAYLAŞIM

Hem bu kadar rahatsız edici hem de bu kadar ilgi çekici olan nadir konulardan biri; seri katiller ve onların hikayeleri. Çoğu 20.yy'da yaşayan bu 15 seri katilin hiçbiri yakalanamadı. Bu gözü dönmüş 15 caninin yaptıklarına göz atalım.

1. Zodiac Katili

David Fincher’ın 2007 yapımı filmi Zodiac’ta konu edindiği seri katil. 1960’ların sonuyla 1970’lerin başı arasında faal olan Zodiac’ın beş kişiyi öldürdüğü, iki kişiyi de yaraladığı polis kayıtlarında kesinlemiş durumda. Gazetelere yazdığı mektuplarda 37 kişiyi öldürdüğünü iddia eden Zodiac’ın ya başka bir suçtan hapse girdiği ya da öldüğü düşünülüyor. Zodiac’ın gazetelere gönderdiği şifreli mektuplardan da yalnızca bir tanesi çözülebilmiştir.

2. Karındeşen Jack

Medya tarafından efsaneleştirilien ve ne idüğü belirsiz bir katil Karındeşen Jack. 1888-1891 arasında Londra’da boğazları kesilip karınları parçalanan beş hayat kadınının faili olarak gösterilen Karındeşen Jack’in cinayetlerinin sayısının çok daha fazla olması muhtemel. İsmine bakıp sadece karın bölgesiyle uğraştığını zannetmeyin. Jack, kurbanlarının bazen cinsel organlarını, bazen burunlarını, bazen de kulaklarını kesiyordu.

3. Hayalet Katil

1946 yılında 22 Şubat ile 3 Mayıs arasındaki hafta sonlarında toplamda sekiz kişiye saldıran Ay ışığı katili, bu insanlardan beşini öldürmüştür. Teksas’ın Texarkana kasabasında paniğe sebep olan katili yakalamak adına yaklaşık 400 şüpheli tutuklanmıştır. 1974 ve 2014’de çekilen The Town That Dreaded Sundown (Dehşet Kasabası) filmine konu olmuştur.

4. Çılgın Kasap

1935 ile 1938 yılları arasında Cleveland’da 12’si kesin olmakla birlikte 20 insanı öldürdüğüne inanılan seri katil. Öldürdüğü insanlardan yalnızca ikisinin teşhis edilebilmiş olması katilin yaptıkları hakkında az çok fikir verecektir. Her seferinde kurbanlarının başını kesen Çılgın Kasap, genelde diğer organları da parçalar. Erkeklerin çoğunu da hadım eder. David Fincher bunun da filmini yapmak istemiş ama proje daha sonra iptal olmuştur.

5. West Mesa Kemik Koleksiyoncusu

2009 yılında bir kadının New Mexico eyaletindeki Albuquerque şehrinde West Mesa’da yürürken köpeğin yardımıyla bir kemik parçası bulması ve bunu polise ihbar etmesiyle ortaya çıkmıştır. 2001 ve 2005 yılları arasında kaybolan 11 kadının cesedi orada bulunmuştur. Kurbanların 15-32 yaşları arasındaki İspanyol kadınlar olduğunu ve 11 sayısının iyimser bir rakam olduğunu biliyoruz.

6. Charlie Chop-off

1972 ile 1974 arasında 5 kişiyi öldürmüş, bir kişiyi de öldü sanıp bırakmıştır. 8-9 yaşındaki çocuk kurbanlarının cinsel organlarına verdiği zararlardan ötürü bu ismi almıştır. Erno Soto isimli bir şahıs kendisinin Charlie olduğunu itiraf etse de kurban tarafından teşhis edilemediği için serbest bırakılmıştır.

7. The Atlanta Ripper

1911’de Atlanta’da 15 genç siyahi kadını öldüren bir seri katil. Bu sayının 21’e kadar çıkabileceği söyleniyor. Hatta bu cinayetleri tek bir kişinin işleyip işlemediği de halen meçhul.

8. New Orleans Baltacısı

1918 ile 1919 arasından bildiğimiz kadarıyla minimum 12 kişinin ölümüne neden olan Baltalı katil. New Orleans’ta evlerin arka kapılarından içeri girip insanlara baltayla saldıran bu seri katilin enteresan bir hikayesi var.

Katil bir gün gazeteye gönderdiği mektupta şöyle diyor: “… kesin olarak belirtmek gerekirse, gelecek Salı gecesi saat 12.15’te (dünya zamanı) New Orleans’tan geçeceğim. Sonsuz merhametimle siz insanlara küçük bir öneride bulunacağım. Şöyle:

Ben caz müziğine çok düşkünüm ve cehennemdeki tüm şeytanlar üzerine yemin ederim ki şimdi belirttiğim zamanda evinde bir caz orkestrasının canla başla çaldığı herkes bağışlanacaktır. Şayet herkesin çalan bir caz orkestrası varsa, tamam o zaman, sizin için çok iyi bu. Kesin olan bir şey var ki, Salı gecesi ortamı coşturmayan bazılarınız (olursa tabii) baltayı yiyecektir.”

Bunun ardından o gece New Orleans adeta caza doyuyor. O gün New Orleans’ta tüm kulüpler doluyor ve hepsinde tabii ki caz müzik çalıyor. Evlerinde oturan insanlar da caz müzik dinleyerek kendilerini koruyolar. Katil sözünü tutuyor ve o gün şehirde cinayet işlenmiyor.

9. Honolulu Strangler

1985 ve 1986’da Hawai Adaları’nın başkenti Honolulu’da beş kadının ölümüne neden olan ve yakalanmayan bir seri katil daha. Kadınlara tecavüz edip ardından onları boğarak öldüren katilin akıbeti bilinmiyor.

10. Jack The Stripper

Karındeşen Jack’in varisi olarak ondan 70 yıl sonra 1964-65 yıllarında altısı kesinleşmiş ikisi şüpheli olmak üzere sekiz cinayet işlediği bilinmektedir. Yer yine Londra ve hedef alınan isimler yine hayat kadınları.

11. Servant Girl Annihilator

1884 Aralık’ından itibaren bir yıllık süreç içersinden beşi siyahi kadın, biri siyahi erkek olmak üzere sekiz kişiyi öldürmüştür. Yedi kişiyi de ağır yaralamıştır. Kurbanları yataklarında yakalar. Onları sürükleyerek dışarı çıkartır ve öldürür. Bazı kurbanların kulaklarının içinde keskin objelere rastlanmıştır.

12. Floransa Canavarı

İtalya’nın Floransa kentinde 17 sene içerisinde 16 kişiyi katleden Floransa Canavarı lakaplı seri katil özellikle genç çiftleri öldürmesiyle biliniyor. 1968’deki ilk cinayetinin ardından altı sene boyunca sesi çıkmayan katil, 1985’de son kez ortaya çıkıyor. Birçok filme ve kitaba konu olan katilin cinayetleri hep aynı silahla işlediği biliniyor.

13. Orijinal Gece Avcısı

Kuzey Kaliforniya’dan bir seri katil daha. 1979 ile 1986 arasında 13 kişiyi öldürdüğü düşünülen Gerçek Gece Avcısı lakaplı seri katilin 50’nin üzerinde kadına tecavüz ettiği de tahmin ediliyor.

14. Doodler

San Francisco’da genellikle gay gece kulüplerinde tanıştığı 14 insanı öldüren 3 insanı da yaralayan Black Doodler, izi bulunamayan katillerden. 1974-1975 yılları arasındaki bu cinayetler sırasında kurtulmayı başaran üç ismin o günün şartları doğrultusunda açığa çıkmamak adına konuşmaması da katilin bulunamamasına sebep oldu.

15. Gökkuşağı Manyağı

Doodler’ın günümüzdeki versiyonu da Brezilya’dan çıktı. Katil, 2007 ile 2008 arasında Paturis Park’ta 20-40 yaş aralığındaki 13 eşcinsel erkeğin ölümüne neden olmuştur. Kurbanların biri hariç hepsi kafasından vurulmuştur. Şüpheli bir polis memuru yargılanmış ancak suçsuz bulunmuştur. LGBT bayrağına referans olarak katile Gökkuşağı Manyağı denmiştir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

gerçek bir manyak özellikle o zamanlarda harbiden istemese yakalanmaz :D :D

hedefsizkitle

oraya bir de milli seri katilimiz atalay filiz'i yazmanızı rica ediciiimm...

Gizli Kullanıcı

Toros Canavari , Civici , Manisa Manyagi , Kamyoncu dururken daha dunku cocuk olan Atalay Filiz neden yazsinlar ? hem atalay filizin belli bir profilde ve sekilde insan oldurdugu tespit edilmedi o yuzden ona seri katil demek zor olur...

hedefsizkitle

kes sesini de git başka yerde paylaş engin bilgilerini! ne lüzumsuz insanlarsınız ya yorum altına cvp yazacağına git kendin yorum yaz! kimse sizle muhatap olmak zorunda değil!

Gizli Kullanıcı

hmmm pki ok :S

jean-abdulaziz

agresif ibne

baydunyali

Büyük oranla buraya adı yazılan çoğu katil hayatta değildir.Yakalanmalarına ne gerek var sanki cesediyle adam öldürecek.

kespir

hepsini biliyodum hemen hemen ah ne kadan kültürlüyüm ksksk bu arada black butler animesinde karındeşen jack le ilgili bi bölüm vardı jack karı çıkıyodu

no-name

Bölümü atar mısın?

kespir

başından itibaren izle animeyi zaten uzun değil zevk alırsın öyle tek bölüm atarsam bişey anlamazsın zaten ilk bölümlerdi

Gizli Kullanıcı

bizim seri katil için "4 dil bilen seri katil mi olur amk" demişti biri

kespir

bizimkine seri katil demek bile saçma seri katillere hakaret resmen

Görüş Bildir