Onlar da Haklı! Cinsiyetleri Hakkındaki Basmakalıp Laflardan Usanıp Derdini Anlatan Erkekler

-
Abone ol

Erkekler de klişelerden muzdarip...

Kaynak: https://thechive.com/2019/07/23/men-shar...

1. "Biliyor musunuz, düğünümü ben de önemsedim."

"Genelde kadınların karşıma gelip "Tek yapman gereken nerede olman gerektiğini bilip doğru şeyi söylemen." demesinden bıktım. Sinir bozucu bir şey. Benim de düğün günüme dair kafamda kendi planlarım vardı. O kadar insana fikrimi anlatmayı istememe rağmen kimse umursamadı. Herkes "Boş ver onunla uğraşma sen." ya da "Kadınlar o işi halleder." lafını duydum. Beni çileden çıkardı."

2. "Eğer duşumuz uzun sürüyorsa, bu her zaman mastürbasyon yaptığımız anlamına gelmez. Bazen biz de duş almanın keyfini çıkarıyoruz."

3. "Erkeklerin görünümleri hakkında öz güven problemi yaşamadığı lafı sadece bir şehir efsanesi. Konu sadece kadınlara geldiğinde konuşuluyor."

4. "Çamaşırlarımızı yıkayamadığımız, yemek pişiremediğimiz, çocuk büyütemediğimiz veya kadınlar bize bu işleri göstermeden yapamadığımız..."

"Bakın, dingiller, ben bekarım ve tüm temizliğimi kendim yapıyorum, çamaşırımı, bulaşığımı kendim yıkıyorum. Hiçbir paspasa 'Bu ne?' der gibi bakakalmadım. Ya da yemeğimi yaktığım için aceleyle dışarıdan yemek söylemedim. (Sarhoşken olanları saymıyorum tabii.)

Ayrıca bir kadın beni yönlendirmeden gayet de bir bebeğe bakabiliyorum. (Kendi çocuğum yok ama kuzenimin çocuklarının altını değiştirip, onları besleyebiliyorum.)"

5. "Duygusuz olduğumuz... Bazen nasıl hissettiğini belli etmek için doğru bir yerde olmuyorsun. Duygumu göstermemem, onu yaşamadığım anlamına gelmez."

6. "Şahsen bir erkek arkadaşıma, kız arkadaşlarının yatakta nasıl olduklarını ya da seks hayatlarıyla ilgili herhangi bir şey sormadım."

7. "Yemek pişirmediğimiz veya temizlik yapmadığımız... S***rler, yorucu bir iş günü sonrası eve gelip, her akşam aileme yemek hazırlıyorum."

8. "Bir erkek, ev işlerinde yardımcı olduğunda bir kadının gelip "Kız arkadaşın/eşin seni iyi eğitmiş!" demesi... Hayır, kadınların öğretmesine gerek duymadan da insan olabiliyoruz."

9. "Her 7 saniyede bir seks yapmayı düşünüyoruz" düşüncesi...

10. "Akan bir nehir kadar hızlı olmamız, büyük bir tayfunun ve şiddetli bir ateşin gücüne sahip olmamız ve ayın karanlık yüzü kadar gizemli olmamız..."

11. "Erkeklerin iltifata ihtiyacı olmadığı..."

"...Bir erkek arkadaşıma iltifat ettiğimde bununla dalga geçilmesine sinir oluyorum. Ama bunu bir kadına yaptığımda, kimsenin umurunda olmuyor. Herkes gibi, erkeklere de arada sırada da olsa iltifat edilmeli..."

12. "Çoğu erkek için yol tarifi sormak hiç de sorun değil... Kaybolmayı hiç sevmiyorum, çok sinir bozucu."

13. "Tıpkı kadınlar gibi, biz de ilgi görmeyi seviyoruz. Sarılmayı da."

14. "Mağaza gezmeyi seviyorum. Mojito, margarita veya diğer meyveli kokteyllere bayılıyorum..."

"...İstendiğinde gidip ped alıyorum. Bazen ben de ağlıyorum. İyi görünümlü bir erkek gördüğümde bunu belirtebiliyorum. En sinir olduğum da bu, sanki bazen bir saç kesimine iltifat edemezmişim gibi geliyor. "Gay değilim" açıklamasından da nefret ediyorum. Sen o anlamda söylemezsen, zaten iltifatın da öyle değildir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sairsel

Başka yerleri bilmiyorum ama Türkiye'de erkek olmayı şöyle bir düşünün derim. Çocukluk yıllarında sünnet olayı psikolojinizi şöyle bir güzel sarsar. Okul zaten okunacak okumazsan bunun sanayisi var bilmem nesi var. Sonra askerlik gelir ne olacak nasıl olacak.Bunları yaşarken de bir yandan ağır tabular altında ergenlik çağı geçiriyorsun, duygularını bastırırsan iyisin yoksa başın belada. Sonra evlilik olayı var tabi erkeksin masraflar karşılanacak ev geçindirilecek baba olunacak ekonomi iş hayatı vs vs. (ekonomik yönden rahat olanlarda olabilir) İstedikleri gibi yaşarsan iyisin yoksa serserisin aylaksın bilmem nesin.Kabaca toplumun erkeğe dayattığı hayatı anlatmaya çalıştım hatam varsa affola anlaşılabilmek dileğiyle.

reflexaction

6.madde o kadar doğru ki bunun hakkında konuşan bir erkeğe bile hiç rastlamadım iki kişinin özeli ikisi arasında kalmalı kadınlar ne var ne yok anlatıyor birbirine

biryerdebiri

İçeriğin türk erkeklerini kapsamadığı o kadar belli ki.. Böyle içeriklerin kaynakları hep yabancı oluyor..

muhalif-kursad-zafer

"Onlar da" derken bile erkeklere endemik birer bitki türü muamelesi yapan ayrımcılığını el kullanmaksızın ayakta alkışlıyorum, hanım kızım..

ercy

Yine feminist bir zırva içerik yolda! Vaziyet alın, buralar karışacak!

Görüş Bildir