Görüş Bildir

Omicron Hızla Yayılmaya Devam Ediyor: Bir Ülkede Daha Görüldü

Anasayfa > Gündem

Güney Amerika ülkesi Paraguay'da yeni tip koronavirüs Kovid-19'un yeni varyantı Omicron'un ilk kez 3 kişide tespit edildiği duyuruldu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Sağlık Gözetim Direktörü Sandra Irala, yakın zamanda Meksika'nın Cancun şehrinden gelen ve Covid-19'a karşı aşı takvimini tamamlamış 3 kişide Omicron varyantının tespit edildiğini açıkladı.

Irala, yurt dışından gelenlerin 5. günde test yaptırması gerektiğini belirterek, Cancun'dan dönenlerin yakın temaslılarının da test yaptırdığını ve aralarında Kovid-19'a yakalananların olduğunu belirtti.

Gen dizilimi yapıldı

Gen dizilimi yapıldı

Covid-19 gen dizimi testlerinin yapıldığı Merkez Laboratuvar Direktörü Carolina Aquino da, Omicron vakalarının artabileceğine dikkati çekerek, halihazırda 46 pozitif vakanın gen dizimi testinin yapıldığını söyledi.

Sağlık Bakanı Julio Borba ise sağlık sisteminin herhangi bir kötüleşme ihtimaline karşı hazırlandığını, yoğun bakım ünitelerinin aktif olduğunu bildirdi.

Aşı çağrısı

Aşı çağrısı
trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr

Yetkililer, ülkeden çıkışlarda bir kısıtlama getirilmeyeceğini belirtti ve halka aşı olma çağrısında bulundu.

Nüfusu 7 milyonu aşan Paraguay'da 16 bin 601 kişinin hayatına mal olan Kovid-19, bugüne kadar 465 bin 338 kişide görüldü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Nattramn

Türkiye'ye de gelsin lütfen! Gelsin ama sadece mültecilere + Müslümanlara + yaşlı AKP'li çomar kitleye + kürtlere bulaşır şekilde mutasyona uğrasın... "Kürtl... Devamını Gör

Mustafa zsobac

Nefrete bak yaa bu nasıl insanlık dışı bi temennidir. Allah ıslah etsin seni