Görüş Bildir

etiket Ömer Koç: 'Gençlerimizin İstikbalini Yurt Dışında Aramaları Beni Endişelendiriyor'

Anasayfa > Gündem

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç “Ülkemizin kısıtlı imkânlarıyla yetiştirdiği pırıl pırıl gençlerimizin istikballerini yurt dışında arama gayretine düştüklerini görmek beni hem fevkalade üzüyor, hem de had safhada endişelendiriyor.' dedi.

Ömer Koç, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen ‘2022 Dijital Türkiye Konferansı'na katıldı.

‘İkiz Dönüşüm' başlıklı oturumda konuşan Koç, “Ülkemizin kısıtlı imkânlarıyla yetiştirdiği pırıl pırıl gençlerimizin giderek artan bir şekilde kazanımlarını ülkemize aktarmak yerine istikballerini yurt dışında arama gayretine düştüklerini görmek beni hem fevkalâde üzüyor, hem de had safhada endişelendiriyor. Bu noktada, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözünü aklımızdan çıkarmadan gençlerimizi anlamak ve kendileri açısından hiç de kolay olmayan bu yolu neden tercih ettikleri üzerinde etraflıca düşünmek gerekiyor. Kuşkusuz farklı sebepler var. Ben bunların hepsinin çözümünün Ulu Önder Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda saklı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

📹

Ayrıca bakınız 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
105
36
15
14
9
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Lebron James

Herkese senin gibi babadan şirket kalmıyor. Tabi siktir olup gidicez. Siz halledersiniz problemleri güveniyoruz size.

hma8641

Acaba şirketlerinde gençlerine ne kadar maaş veriyorsun... Ford fabrikasında insanlar bant sisteminde köle gibi çalışıyor yemeğe, tuvalete koşarak gidip geli... Devamını Gör

Gizem Yenikler

Gençler ne yapsınlar haklılar.