İnşaatçılarla Girdiği Bir Tartışma Sonucu Aracının Kurşunlandığını ve Öldürüleceğini Söyleyen Adam

262PAYLAŞIM

İnternetin en çok ziyaret edilen forumlarından olan Forum Donanım Haber'de dün akşam bir başlık gündem oldu. Ankara'da yaşayan Murat Duran "Öldürülmek Üzereyim" başlıklı bir yazı paylaştı. Yazıda inşaatçılarla girdiği bir tartışma nedeniyle aracının kurşunlandığını ve tehdit edildiğini belirtiyordu.

Kaynak

1. Öldürülmek üzereyim.

"Merhaba arkadaşlarım. Doğru yerde mi konum haberim yok. Zaten şu an bunları yazarken ruhsal olarak da kötü durumdayım.
15 Nisan tarihinde inşaat kumu yüzünden evime giremedim. Ben de müteahhiti talep ettim. Orada bulunan şahıs olayı büyüttü ve karım, çocuğum varken karıma hakarette bulundu. Benim de karşılık vermemle beş altı kişi bıçaklarla saldırdı. 155'i aradım ama üç saat ekip gelmedi. (Karakoldaki tutanakta mevcut.) Ben de karakola gittim. Çünkü evime sokmadılar bu şahıslar. Oradan ifademi alıp evime bırakılmamı talep ettiğim halde gülerek kendini koru dendi ve postalandım. (Ne kadar acı değil mi? Ama olay şimdi başlıyor.) Dün gece aracım kurşunlandı. Tekrar ifademi aldılar ve savcılıktan bir şey çıkarsa sizi koruyabiliriz dediler. Yine kaba olacak ama yol verdiler. Ne yapacağım bilmiyorum. Üç aylık bebeğim var ve bana haber gönderip beni vuracaklarını söylediler. Hapisten yeni çıkmış birkaç şahsın ortasında kaldım. İş yerime kadar biliniyor.

2. "Bana yardım edin. Çocuğum daha 4 aylık ve ölmek istemiyorum."

Öldürülmemek için ne yapacağımı bilmiyorum. Şuan evimden çok uzaktayım. Evim dahi kundaklanabilir. Bunu da belirtim ama boş.
Aracım içinse zar zor aldığım sıfır arabamda ne olacak oda mechul. Polis kovan bulamadı. Bana yardım edin. Çocuğum daha 4 aylık ve ölmek istemiyorum.

* Söylediklerim dışında bir şey yaşanmamış ve tanıklar da vardır.
** Şikayet ettiğim şahıslar hem cezaevinden tahliye olmuş hemde uyuşturucu madde kullanıyorlar. (Bunları da belirttim ve çevre kişilerce gelen bilgidir.)
*** Bilgilerim görünmesin diye düzeltme yapamadığım ifadeleri buraya eklemedim. Gerekiyor ve yardımı olacaksa eklerim.

Sevgilerimle bir kardeşiniz.

3. "Evimin etrafını kuşattılar ve üç saat dağılmadılar."

Olay Ankara Keçiören Şehit Kubilay Mahallesi'nde geçti. Ben bilişim işiyle meşgulüm. İş yerim Dikmen'de. Evime zaten arada geliyorum. Evimin garajına yakın yerde (garaj açık) inşaat yapılıyor ve yolu kapatmışlar. Ben de başka yere parkedemeyeceğimden ve çocuğun esyalarını indirmem gerektiğinden kumun kaldırılmasını talep ettim. "Artistlik yapma lan!" diye küfür edildi. Ardından nereden çıktığını anlamadığım şahıslar üzerime çullandı. Kaçmamla beraber evimin etrafını kuşattılar ve üç saat dağılmadılar.

4. Ardından mağdur baba tutanağı da paylaştı ve tutanağa rağmen kimsenin onu kollamadığını belirtti.

prnt.sc

"İlgili tutanak ilki ve sonrasında kesinlikle beni koruyan, kollayan, arayan, yardım istediğim ama dönen bir "Etlik Karakolu" mensubu olmadı. Bununla beraber bugün savcılıkta da (Aşağıda vereceğim) bazı işlemler oldu."

5. "Savcılık da hüsran."

prnt.sc

Bu olay sonrasında savcıyla görüştüm. Bana "Karakola şikayet ettin mi" dedi? Ben de evet dedim. O zaman gidebilirsin işin yok dedi. Ben de "Allah'tan başka dua harici kendimi koruyabileceğim bir durum var mı?" dedim. Beni bir hanımefendiye yönlendirdi. Kendisi de savcı. Bana bir kağıt yazıp verdi. Bunu karakola götürünce benimle artık ilgileneceklermiş. Bunun yanında ilgili hanımefendi bana "Bizim de can güvenliğimiz yok maalesef." demiştir.

6. Mağdur olayın yaşandığı yerden bir de video paylaştı.

7. Forumda olaya tepkiler gecikmedi.

prnt.sc

8. Olay Ekşi Sözlük'te de günün en çok entry girilen başlıkları arasına girdi.

9. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
derin-a-clk

gezi döneminde imdat polis diyorduk ya o aklıma geldi... Üç saat ekip gelmemesi ne demek? ya o adam öldürülseydi,hesabını kim verebilirdi ?

enk-capital

Müteahhit, mafyavari tavırlar, silahlı saldırı... hmm... Karadenizli kokusu alıyorum. Yüksek ihtimal Rizeli...

elais

Şu parazit magandalardan gina geldi artık!

alienca

ben bu yeni türkiyeyi beğenmedim. eski sürümü yüklesek olmaz mı

brkkrb

Umarım korktuğum bu adamcağızın başına gelmez.

Görüş Bildir