Oldu Paşam! Yeni Nesil Kadınların Kocalarına Kahvaltı Hazırlamadıklarını Söyleyen Fenomene Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

18bPAYLAŞIM

Kendisine eş değil de köle arayan, kahvaltı hazırlamak gibi temel bir şeyi bile kadının görevi olarak gören, ev içi emeği basitleştiren yaklaşımları bitireceğiz!

Kaynak: https://twitter.com/mulavih

Twitter fenomenlerinden Ömer Hallaçyan, unlu mamuller satan dükkanların arttığını belirterek kocasından önce uyanıp kahvaltı hazırlamayan(!) kadınları eleştirdi.

Evet, yanlış okumadınız. Ömer Hallaçyan, kahvaltı hazırlayan kadınların neslinin tükendiğini söyleyerek yeni nesillerin kocalarını evden kahvaltısız(!) gönderdiğini ima etti. Alt metinde bunun kadının görevi olduğunu açıkça ifade eden Twitter fenomeni erkek egemen toplumun nimetlerinden faydalanmak istedi belli ki...

1. Ama Twitter durur mu, yapıştırdı cevapları!

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

Geçtiğimiz 8 Mart'ta canım kadınların hazırladığı ve tüm yıla damgasını vuran bu sloganla hepinizi selamlıyoruz: Dolapta zıkkımın kökü, sokakta isyan var!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yekanok

uuuuuuuuu bu ne celalll. Tamam sakin ol şampiyon.Köşedeki pastane senden daha güzel yapıyor zaten. Senin minnetini mi çekecez.

red-factor

Kadınlar haklı değil. Erkekler de haklı değil. Çünkü hiçbiriniz orta yolu bulamıyorsunuz. Bulamayacaksınız. Ne batılısınız ne de doğulu. Her şeyi elinize yüzünüze bulaştırdınız çünkü. Beceremiyorsunuz. Orta yolu şöyle olur; Kalkıp beraber kahvaltı hazırlar, beraber yersiniz, beraber toplar, beraber bulaşıkları yıkar, beraber işe gidersiniz. Bu kadar basit. "BERABER". "BİRLİKTE". Bu kelimeler en "feministim!" diyen kadında da yok. En "hepimiz eşitiz!" diyen erkekte de yok.

asliaslie

Eğer öğlene kadar yatakta pinekleyip sonra mağaza ,altın günü derken akşamı zor bulan ve iş bölümü kavramını bilmeyen kadınlar varsa evet eşini işe yollarken kalksın bi katkısı olsun.Ama artık kadınların çoğu meslek hayatında her işi ortak yapmak durumundayız.Evin bütçesine maddi katkısı olmayan kadın elbette evin işlerini yapar.Onu da işten gelen erkek yapacak değil.Ama işte devir değişti.Kadın tarlada,ofiste,devlet kurumunda velhasıl zaten çoğumuz çalışıyoruz paşam.Bu durumda karnını kendin doyurmayı öğreneceksin ve hem de hayata bir kadına bağımlı olmamayıda öğrenmiş olacaksın

okuzebakantren

bu konularda aşırı duyarlı yorumlar yapan kadınları anlayabiliyorum da hikayeden sallayan,abartan erkekler eğreti duruyor.git bak hayatları boyunca kahvaltısını annesi hazırlamıştır.hala da hazırlıyordur.evliyse karısı hazırlıyordur.ben hiçkimseyi zorlamadım mesela. isteyerek ve keyif alarak hazırlayanlar hep bana mı denk geldi?amk memlekette herkes mi meriç?

ecegece1

işçi acıtasyonu yapan beyefendiler olmuş. Yok efendim rızık, tüm gün talaş vs. Evlendiğin kişiye göre değişir kardeş hiç kusura bakma.Bu devirde hayat pahalı. Hem istiyosunuz ki kadın koca parası yemesin.Hemde sana hizmet etsin. O nasıl iş,? Eğer karın çalışmıyorsa, ev hanımı ise elbette ki yapmalı. Ama geçim derdi ulan, hayat pahalı.,İnsan bi düşünür, bu kadın erken kalkıp işe gidecek, tüm gün milletin lafını sözünü çekecek, eve gelecek çoluk çocukla yemekle ev işiyle temizlikle uğraşacak. Bende yatayım götüm yer görsün, sabah benden önce uyansın kahvaltı hazırlasın. Pardon da niye ? Onun ki can değil mi. Terbiyesizlik etmek istemem ama bi laf var Hem ayranım dökülmesin hem ***** *****sin. diye. Tam size uygun.

ecegece1

hayır yani anlamadığım aynı anda uyanıp işe gidiyoruz, aynı anda eve geliyoruz, ama adam ayaklarını uzatıp oturuyor yorulmuş diye, ben yemeği yapıp önüne koyuyorum? Üstelik öyle iki yüzlüsünüz ki, dinimizde bile ev hanımı çalışmadığı halde, ona yardım etmek gerekir, ama siz yüce erkekliğinize bunu bir leke olarak görüyor, hatta ve hatta eşine yardım edenlere, hanım köylü, hanımcı deyip aşağı görüyorsunuz. Bir gün kızınız olacak, o gün göreceğim sizi ben.

Görüş Bildir