Olay Üstüne Olay Yaşadığımız 2020 Yılında Bile Olası Zorluklarda Hayatınızı Kurtaracak 14 Önemli Tüyo

180PAYLAŞIM

Kendinizi çok alakasız bir yerde, sıkıntılı bir durumda bulduğunuzda hayatınızı kurtaracak bu gerçekler! 🍀🍀

1. Eğer bir hortum hareket etmiyor gibi görünüyorsa, size doğru hareket ediyor demektir.

2. Kapalı bir yerdeyseniz ve kavrulmuş badem kokusu alıyorsanız, fakat kimse badem kavurmuyorsa oradan hemen uzaklaşın. O aldığınız koku yüksek olasılıkla siyanür kokusudur.

3. Yağdan kaynaklanan yangını söndürmek için asla su kullanmayın. Karbonat kullanın veya alevi söndürmek için üstüne başka bir tencere/tava kapatın.

4. Kahverengi hindistan cevizleri, dehidrasyona neden olan yağ içerir. Bu nedenle yalnızca yeşil hindistan cevizinin suyunu için. Fakat kahverengi hindistan cevizinin kabuklarını, sinekleri uzaklaştırmak için yakabilirsiniz.

5. Havuzda yüzerken ağzınıza metalik bir tat geliyorsa, hemen oradan çıkın. Suyun herhangi bir yerinde elektrik şoku olabilir.

6. Soğuk havalarda her zaman aracınızda bir mum bulundurun. Bir mumun vereceği sıcaklık sizi soğuktan donma riskinden kurtarır. Hatta bazı mumlar 36 saate kadar yanma özelliğine sahiptir.

7. Evin herhangi bir odasında ağır bir balık kokusu alıyorsanız, priz çıkışlarını kontrol edin ve prizde takılı olan ne varsa çıkarın. Olası bir elektrik yangınına karşın kendinizi korumuş olacaksınız.

8. Kalp masajı yaptığınız kişi yatakta ise onu hemen düz bir zemine alın. Aksi takdirde uygulayacağınız kuvvet daha çok yatağa gidecektir. Bu da kalp masajını daha az etkili kılar.

9. Kuşlar sabahları daha alçaktan ve düz bir şekilde uçarak su kaynağına giderler. Dönüş yolunda ise daha yüksekte uçarlar ve dinlenmek için ara ara mola verirler. Eğer bulunduğunuz bölgede bir su kaynağı arıyorsanız, bu hareketleri takip ederek ilerleyebilirsiniz.

10. Eğer karşınızdaki kişi keskin el hareketleri yapıyor ve bağırıyorsa, büyük olasılıkla yalnızca sizi korkutmaya çalışıyordur. Fakat sakin bir şekilde üzerinize doğru yürüyorsa ve yüzünde hiçbir ifade yoksa o zaman kaçmaya başlayabilirsiniz.

11. Kuru meksika fasulyesinin pişirme öncesinde haşlanması ve güzelce süzülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde zehirleyebilir.

12. Uluslararası Mors Alfabesi'nin acil durum kodu üç kısa, üç uzun, üç kısadır.

13. Eğer bir kutup ayısı tarafından takip ediliyorsanız, size ait bir kıyafet parçası ve eşyayı yere bırakın kaçmaya başlayın. Yeniden sizi takip etmeye başlamadan evvel dikkatinin dağılıp, zaman kaybetmesini sağlayacaktır.

14. Eğer birisi soğuktan titrerken bir anda sıcak hissedip, üstündekileri çıkarmaya çalışıyorsa izin vermeyin. Bu hipotermi belirtisidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
irisviel-von-einzbern

Zombi saldırısın da yapmamız gereken şeyleri ve meteor yağmuru olunca ne yapmalıyız onları koymamışsınız beğenmedim 👎zombi saldırısı olursa napacak bu millet

panik-anne

Bunlar umarım daha başımıza gelecek olanların habercisi değildir.

Görüş Bildir