Okumaya Başlar Başlamaz 'Önceden Bilsem Böyle mi Olurdu?' Diye Boyun Bükeceğiniz 13 Psikolojik Taktik

2.3bPAYLAŞIM

Bu taktikleri öğrenmeniz yalnızca iki dakikanızı alır amma velakin etkisi bir ömür boyu sürer, demedi demeyin...

1. Eğer kalabalık bir mekanda birilerinin sizi göz hapsine aldığını hissediyorsanız ancak kim olduğunu bulamadıysanız, esneyin ve etrafınıza bakın.

Esneyen birini gördüyseniz, aradığınızı buldunuz demektir.

2. Biriyle konuşurken ona soru sorduğunuzda yeterince tatmin edici bir cevap alamadıysanız, susun ve göz kontağını bozmadan sessizce bekleyin.

Bu davranış, karşınızdaki kişinin üzerinde psikolojik baskı yaratır ve size daha detaylı cevap vermek zorunda hisseder.

3. Bir konuyla ilgili 'umrunuzda değilmiş gibi' yapmak, umurunuzda olduğunu göstermenin en bariz yoludur. Biri size sizinle ilgili hiçbir şeyin umrunda olmadığını söylerse durum tam tersidir, bilesiniz.

4. Kendinizi kötü hissettiğiniz anlarda, aklınızdan geçen tüm kötü düşünceleri bir kağıda yazın ve sonra buruşturup çöpe atın. Bu ruh halinizi düzeltebilmeniz için oldukça iyi bir psikolojik taktiktir.

5. Unutmayın, akıllı insanların ortalama birinden daha az arkadaşı vardır. Ne kadar akıllıysanız, o kadar seçicisiniz demektir. Kendinizi yalnız hissettiğinizde bunu hatırlayın.

6. Bir kadın size zor bir soru soruyor ve dikkatlice gözlerinizin içine bakıyorsa bunun anlamı aslında sorunun cevabını biliyor olmasıdır. O yüzden sorduğu şey her neyse dürüst olmaya bakın.

7. Eğer ruh haliniz bir mutlu bir üzgün arasında gidip geliyorsa bu sevdiğiniz birini özlediğinize işaret eder. Düşünün bakalım, acaba kimi özlemişsiniz?

8. İnsanların üzerinde ters psikoloji uyguladığınızda bunun işe yarama sebebi kimsenin kendisine 'ne yapmaması gerektiğinin söylenmesinden' hoşlanmamasıdır.

Yapılmasını istediğiniz ama bir türlü yapılmayan o şeyi artık nasıl yaptıracağınızı biliyorsunuz.

9. Bir tartışma sırasında kendi düşüncenizi haklı çıkarmanızın tek yolu, karşıt düşünceyi savunan kişiye bir sürü soru sormaktır. Siz soru sordukça karşınızdaki kişinin kendi düşüncesindeki mantıksız tarafları görme şansı artar.

10. Eğer geceleri bir türlü uykuya dalamıyorsanız, 1 dakika boyunca hızlı hızlı gözlerinizi açıp kapatın. Gözleriniz yorulduğu için uykuya dalmanız da kolaylaşacaktır.

11. Ağzınızdan çıkan sözleri tartmadan konuşmamaya dikkat edin. Yoksa tek bir negatif cümlenin etkisini azaltabilmek için tam yedi pozitif cümle kurmak zorunda kalırsınız. İyi düşünün!

12. Kıyafetler sizin savaş kostümlerinizdir. Özellikle ayakkabılar! İnsanların davranışları sizin üzerinizdeki kıyafetlere göre değişir. Dikkate alınmak istiyorsanız, giyim kuşamınıza özen gösterin.

13. Bir ortamda sözlerinizin dikkatle dinlenip dinlenmediğinden emin değilseniz, konuşma esnasında kollarınızı bağlayın. Bir süre sonra karşınızdaki kişi de aynı hareketi yaparsa tüm dikkati sizin üzerinizde demektir.

Hayat kurtarma garantili bu taktiklerimiz hoşunuza gittiyse daha önce sizin için hazırlamış olduğumuz şu içeriğimize de bakmanızı tavsiye ederiz.👇

Çoğu İnsanın Bilmediği ya da Göz Ardı Ettiği Bu Psikolojik Gerçekler Vakti Geldiğinde Hayatınızı Kurtaracak! - onedio.com
Çoğu İnsanın Bilmediği ya da Göz Ardı Ettiği Bu Psikolojik Gerçekler Vakti Geldiğinde Hayatınızı Kurtaracak! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Teşekkürler

Gizli Kullanıcı

Yo zekiliğimden değil ya. İnsanları çekilmez buluyorum. Konuşmanın üçüncü dakkasında şimdi şunun kafasını koparsam kimin hayatından ne eksilir diye psikopatça düşüncelere dalıyorum. O yüzden bütün arkadaşlık bağlarımı kestim. Çok zorunlu olmadıkça da kimseyle diyalog kurmuyorum.

karbey77

6. Bir kadın size zor bir soru soruyor ve dikkatlice gözlerinizin içine bakıyorsa bunun anlamı aslında sorunun cevabını biliyor olmasıdır.....kesinlikle dogru, bence!

tc-tugce-ergun

birçok psikoloji kitabı okumama rağmen görmediğim taktikler vardı çok güzel içerik olmuş editörü tebrik ederim

sevim-yigit2

#3 ü tam olarak anlayan ???? bi ben mi anlamadım yaa

sevim-yigit2

pardon #8

arsenic

Hiç kimse kendisine ne yapmasını ya da ne yapmaması gerektiğinin söylenmesinden hoşlanmaz. Çünkü birey kendi sınırlarını çizmek ister ve bunun yönlendirilmesi o çizginin ihlalidir. Hatta çocuklar bile. Ben oğluma ne söylesem tam tersini yapar mesela. Söylediklerimin doğru olması bile önemli değil. Arada bunu hatırlayıp ters psikoloji yaparak yaptırmak istediğimi kendi rızasıyla yaptırabiliyorum. Mesela giymesini istemediğim tarzda birşeyi giymesini dikte ediyorum o tam tersini yapıyor, yemesini istediğim bişeyi az yemesini istiyorum o çok yemek istiyor. :D insan psikolojisi gerçekten bituhaf. Sanırım engellemek haz uyandırıyor.

Görüş Bildir