Görüş Bildir
Haberler
Okçular Vakfı Yardım İddialarını Reddetmişti: İBB'nin Yaptığı 1 Milyon 200 Bin TL Bağışın Belgesi Ortaya Çıktı

etiket Okçular Vakfı Yardım İddialarını Reddetmişti: İBB'nin Yaptığı 1 Milyon 200 Bin TL Bağışın Belgesi Ortaya Çıktı

Ulaş
18.09.2019 - 12:28

AKP döneminde İBB'nin bazı vakıflara yaptığı yardımlar büyük tartışmalara neden olmuştu. Bugün belediyenin Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği'ne yaptığı maddi yardım ortaya çıktı. Belediyenin kasasından, tek kalemde 1 milyon 200 bin lira para çıktı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İBB tarafından yapılan bağışlar yazar Çiğdem Toker'in gündeme taşıdığı İBB tarafından hazırlanan “STK Okul-Yurt Faaliyeti Raporu 2018” ile kalem kalem ortaya çıkmıştı. Bu rapora göre İBB; STK’lar, okullar ve spor salonları için toplam 847 milyon 592 bin 858 TL harcamıştı.

Rapordaki verilere göre Bilal Erdoğan'ın mütevelli heyetinde olduğu Okçular Vakfı'na toplam 16.6 milyon TL'lik destekte bulunulmuştu.

Rapordaki verilere göre Bilal Erdoğan'ın mütevelli heyetinde olduğu Okçular Vakfı'na toplam 16.6 milyon TL'lik destekte bulunulmuştu.

Vakfa 5 milyon liralık spor malzemesi ve GSM hizmeti, 4.7 milyon liralık personel desteği, 4.4 milyon liralık proje nakdi yardımı, 1.1 milyon liralık bakım onarım tadilat, 540.5 bin liralık tefrişat, 471.2 bin liralık ulaşım, 342.4 bin liralık yeme içme desteği verilmişti. Kamuoyunca uzun süre tartışılan bu harcamalara Okçular Vakfı, “Okçular Vakfı’na bugüne kadar İBB’den herhangi bir para aktarımı söz konusu değildir” açıklaması yaptı.

1 Ocak 2019-30 Haziran 2019 tarihleri arasındaki faaliyetler için Okçular Vakfı'na 1 milyon 200 bin lira yardım yapıldığı ortaya çıktı.

1 Ocak 2019-30 Haziran 2019 tarihleri arasındaki faaliyetler için Okçular Vakfı'na 1 milyon 200 bin lira yardım yapıldığı ortaya çıktı.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, resmi yazışmalara göre yardım talebi Okçular Vakfı ‘nın Spor Kulübü Derneği'nden geliyor ve dayanağını da dernek ile İBB arasında 26 Nisan 2016 tarihinde imzalanan protokol oluşturuyor. Yardım; dönemin AKP'li İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ile genel sekreter yardımcısı Mevlüt Bulut'un uygun görüşü ve eski İBB Başkanı Mevlüt Uysal'ın oluru ile gerçekleştiriliyor.

Yapılan yardımın yazışmaları 31 Mart Yerel Seçimleri'nden önce şubat ayının sonu ve mart ayının ilk günlerinde tamamlanıyor. Yardımın kapsadığı 6 aylık dönem de 23 Haziran'da tekrarlanan İstanbul seçimlerinden günler sonra 30 Haziran'da doluyor.

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala gerçekleştirilen yazışmada yer alan ifadeler şöyle 👇

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala gerçekleştirilen yazışmada yer alan ifadeler şöyle  👇

“Yaklaşık 550 yıl önce inşa edilen Okçular ve Atıcılar Tekkesi, İBB marifetiyle aslına uygun şekilde inşa edilerek Türk sporunun hizmetine sunulmuştur. Uluslararası müsabakaların da gerçekleştirileceği şekilde yapılan Okçular ve Atıcılar Tekkesi kanalıyla başta geleneksel ve modern okçuluk eğitimleri verilerek, geleneksel okçuluk ve atıcılık sporu mirasımınız yeni nesillere aktarımıyla birlikte olimpik spor branşlarından biri olan modern okçuluk eğitimleri ile geleceğin yeni yeteneklerini ve şampiyonlarını bulup yetiştirmek üzere 1 Ocak 2019-30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek hizmetlere karşılık yapılan harcamaların tekamülüne müteakip 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi ile Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği arasında 26 Nisan 2016 tarihinde yapılan protokolün amir hükümleri doğrultusunda ekteki dosyada belirtilen faaliyetlerdeki harcamalarla kullanılmak üzere 1.200.000,00 TL (Bir milyon iki yüz bin Türk Lirası) yardım yapılması hususunu tensiplerinize arz ederim.”

Talep, dönemin İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve genel sekreter yardımcısı Mevlüt Bulut'un uygun görüşü, dönemin İBB Başkanı Mevlüt Uysal'ın oluru ile işleme konuldu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
809
224
60
34
21
14
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Ya hak bilo. Bağış adı altında hibe edilen paralar bununla sınırlı değil de yaptığı faaliyetlere bakınca okçuluk tekkesi mi kuran kursu mu belli değil bir ok... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

akpkk lı orospu çocukları neredesiniz, sesiniz çıkmıyor.

Feuerzeug

Tank paletin para yok diye satılmasına ses çıkarmayan malaklar iyi okusun bu haberi.