Görüş Bildir
Haberler
Öğretmenler Aşılanmaya Başlandı! Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Öğretmenler Aşılanmaya Başlandı! Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’de 1 Mart’ta yüz yüze eğitim başlayacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan Kabine toplantısı sonrasında, öğretmenlerin de koronavirüs aşısı olacağı duyurulmuştu. Bugün ise flaş bir gelişme yaşandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kameralar karşısında koronavirüs aşısı oldu ve öğretmenlerin aşılama döneminin başladığını duyurdu. Peki, öğretmenler aşı randevusunu nasıl alacak? İşte koronavirüs aşı randevusu alma ekranı…

İçeriğin Devamı Aşağıda

E-Devlet Koronavirüs Aşı Randevusu

E-Devlet Koronavirüs Aşı Randevusu

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-Nabız üzerinden geçmiş bütün sağlık kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Aşı randevularının da e-Nabız üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte e-Nabzı giriş sayfası sosyal medyada en çok aratılan konuların başında gelir oldu.

E-Nabız sistemine e-Devlet şifresiyle giriş yapmak mümkün. enabiz.gov.tr sayfasına girdikten sonra ‘e-Devlet ile giriş’ kısmından sisteme ulaşabilirsiniz.

Sayfada bulunan ‘COVİD-19 aşı durumu sorgulama’ sayfası üzerinden aşı randevusu alabilirsiniz.

Aşı randevuları, bakanlığın belirlediği öncelik sırasına göre veriliyor. Eğer öncelik sıralamasında değilseniz koronavirüsü aşı randevusu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekmekte.

E-NABIZ AŞI RANDEVUSU

MHRS Üzerinden Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Üzerinden Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

Eğer aşı önceliğinde değilseniz randevu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın