Görüş Bildir
Haberler
Öğretmen Atama Takvimi Belli Oldu Mu? 2021 Yılında Kaç Öğretmen Atanacak?

Öğretmen Atama Takvimi Belli Oldu Mu? 2021 Yılında Kaç Öğretmen Atanacak?

Sunay Korkmaz
08.02.2021 - 14:42

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2021 yılı içerisinde öğretmen ataması yapması bekleniyor. Öğretmen olarak atanmayı bekleyen öğretmen adayları ise, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek 'öğretmen atama takvimi'ni heyecanla bekliyor. Koronavirüs (kovid-19) salgını nedeniyle bir süredir Eğitim Bilişim Ağı (EBA) aracılığıyla uzaktan eğitim alan öğrencilerin, mart ayı itibarıyla yüz yüze eğitime geçmelerinin ardından öğretmen atama takvimi belirlenecek ve kamuoyuyla paylaşılacak.  Peki, Öğretmen Atama Takvimi Belli Oldu Mu? 2021 Yılında Kaç Öğretmen Atanacak? Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2021 yılı içerisinde öğretmen ataması yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Koronavirüs (kovid-19) salgını nedeniyle bir süredir Eğitim Bilişim Ağı (EBA) aracılığıyla uzaktan eğitim alan öğrencilerin, mart ayı itibarıyla yüz yüze eğitime geçmelerinin ardından öğretmen atama takvimi belirlenecek ve kamuoyuyla paylaşılacak.

2021 MEB Öğretmen Atama Takvimi Belli Oldu Mu?

2021 MEB Öğretmen Atama Takvimi Belli Oldu Mu?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamalarıyla ilgili yaptığı açıklamada 'Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum' dedi.

Öğretmen ataması kontenjanlarını ihtiyaçlara göre şekillendirileceğine ifade eden Bakan Selçuk, 'Milli Eğitim Bakanlığı, kendi ihtiyaçlarını istatiksel olarak ortaya koyduktan sonra bunu Maliye Bakanlığı ve ilgili kuruluşlarla görüşüyoruz' dedi.

İhtiyaca göre toplam kadronun belirlendiğini ifade eden Bakan Selçuk, 'Atamalar için bütçenin netleşmesi lazım. Şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı en yüksek kadroyu aldı. Yine öyle olacağı umudundayım. Bütçe ile ilgili bazı netleşmeler ortaya çıktığında bunu hangi branşta ne kadar atama olacağı ile ilgili görüşeceğiz. Önce toplam ne kadar atama olacağını sonra branş dağılımını açıklayacağız. Eğer bugün bu net olsa paylaşırdık' diye konuştu.

2021'de Kaç Öğretmen Atanacak?

2021'de Kaç Öğretmen Atanacak?

Atanmak isteyen öğretmen adaylarından 60 bini atama talebini iletti. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüşmelere devam eden Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2021 yılı için 55 bin öğretmen ataması için çalışmalar yaptığı öğrenildi. Bakanlıkların çalışmaları devam ederken son karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait olacak.

Sayıştay'ın açıkladığı rapora göre, kurum bazlı yaklaşık 138 bin öğretmen açığı bulunuyor. 2020 yılında yapılan öğretmen atamalarında en çok atama yapılan öğretmen branşlarında sınıf öğretmenliği ilk sırada yer aldı. Sınıf öğretmenlerini, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce öğretmenliği taki petti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın