Görüş Bildir

DMD kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilemezse hayatını kaybedecek olan 9 yaşındaki Ahmet Bostan’ın babası İsmail Bostan, oğlunun tedavisi için gerekli olan 17 bin doları bulabilmek için son çare olarak sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, tedavi parası için gözlerini ve böbreklerini satacağını söyledi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İHA'nın aktardığı habere göre, Afyonkarahisar’ın Bayat ilçesine bağlı Sığırlı köyünde yaşayan 4 çocuk babası İsmail Bostan, DMD kas hastalığına yakalanan en küçük oğlunu tedavi ettirebilmek, 2 yıldır hastane hastane geziyor. Oğlunun tedavisi için 2 kızını yurda yerleştiren, diğer oğlunu da babaannesinin yanına bırakan baba, oğlu Ahmet’in tedavisini devam ettirebilmek için Afyonkarahisar merkezde ağabeyinin evine yerleşti.

Tedavi parasını bulamayınca organlarını satmaya karar verdi

Tedavi parasını bulamayınca organlarını satmaya karar verdi

Her gün fizik tedavi için hastaneye giden küçük Ahmet’in tedavisinin Hindistan’da bir hastanede yapılabileceğini öğrenen baba İsmail Bostan, oğlunun tedavisi için gerekli olan parayı bulmak için uzun süre mücadele verdi. Parayı bulamayan baba son çare olarak, kendilerine tedavi için yardım edebilecek olanlara gözünü ve böbreklerini hediye etmeye hazır olduğunu söyledi.

Tedavi için 17 bin dolar gerekiyor

İçeriğin Devamı Aşağıda

Baba İsmail Bostan yaptığı açıklamada, DMD kas hastası oğlu Ahmet'in tedavisi için Türkiye'de çok sayıda hastaneye gittiğini ancak bir sonuç alamadığını söyledi. Hastalığın tedavisinin sadece Hindistan'da bir hastanede yapıldığını öğrendiklerini dile getiren baba Bostan, şöyle konuştu:

'DMD Kas Hastaları Derneği bizimle iletişime geçti. Tedavi için Hindistan'daki hastaneyi önerdi. Araştırmalarımızda bu hastaneye, Türkiye'den 35-36 hastanın gittiğini öğrendik. Hatta gidenlerle iletişime geçerek görüştüm. 'Faydası oldu' diyen de var. Ancak yürüyen hastalara yüzde 80 faydası oluyormuş. Bu hastanede tedavi için ise ilk etapta 10 bin dolara ihtiyacımız var. İkinci kez tekrar girmek gerekiyormuş, ona da 7 bin dolar gidiyormuş. Yani toplamda 17 bin dolar gerekiyor.'

"Devlet yetkililerinden bize yardımcı olmalarını istiyorum"

"Devlet yetkililerinden bize yardımcı olmalarını istiyorum"

Hindistan'daki hastane yetkilileri ile iletişime geçtiğini aktaran İsmail Bostan, 'Bize tedavinin, 'hastanın kalça kemiğinden ilik alınıp, onu çoğaltıp tekrar geri enjekte ediliyormuş' diye söylediler. Şimdi bizim, tek gayemiz ve umudumuz Hindistan. Ben oğluma elimden geleni yapmak için uğraşıyorum. Ama bir yere kadar. Cumhurbaşkanımızdan ve devlet yetkililerinden bize yardımcı olmalarını istiyorum' dedi.

"Ciğerlerimi de parça parça vereceğim"

"Ciğerlerimi de parça parça vereceğim"

Baba Bostan, en küçük çocukları olan Ahmet'in uzun süredir Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastanesinde fizik tedavi gördüğünü anlattı. Bostan, sosyal medyadaki paylaşımı için ise 'Bize yardım olsa da olmasa da şu bir gerçek, eğer müşterisini bulayım bugün organlarımı veririm. Vermezsem namerdim. Ahmet sonuçta benim evladım. Yarın, oğlum büyüyecek bana, 'baba sen paraya taptın da bana baktırmadın' derse ben ne diyeceğim? Onun için gözlerim ve böbreklerimi değil, ciğerlerimi de parça parça vereceğim. Oğlum için Hindistan'daki o hastanede tedavisini yaptıracağım' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1065
149
67
31
12
9
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Elvan Demir

aklıma sarayın baharatlık takımının 118 bin olması geldi bi yandan da 17 bin dolar için böbreğimi vericem diyen baba ..

Kzlt

Sarayın aylık 135 milyon liralık masrafından meclisteki beleşçilerin implant masrafına kadar ödemekten yardıma muhtaç insanlara sıra gelmiyor herhalde. Baba ... Devamını Gör

Bozkurt

Abi Türkiye'de Üst Solunum Yolları Enfeksiyonu dışında herhangi bir hastalığa yakalanırsan bittin. %14'lük SGK kesintisi sadece soğuk algınlığı için var.

Sema candelen

Abi hesap acalim yardim edelim ne demek gozlerim falan satiliktir insanlar ne hale geldi cildiricam nerden hesap falan aciliyordu nasil oluyor bu isler haber... Devamını Gör