Öğle Yemeğinin Yediğiniz Ülkelere Göre Nasıl Farklılıklar Gösterebileceğini Hiç Merak Ettiniz mi?

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Her ülkenin kendine has damak tadı, farklı bir yemek kültürü var. sousvidetools.com tarafından yapılan bir araştırma, öğle yemeğinin hangi ülkede olduğunuza bağlı olarak nasıl farklı olabileceğini gösteriyor.

1. Arjantinliler "de miga" sandiviçi ve içerisinde kıyma, deniz ürünü veya sebze bulunan hamur işi olan "empanadas" yemekten hoşlanıyorlar.

2. Çinliler genellikle et veya sebzenin yanında pirinç veya noodle tüketiyor.

3. Kosta Rika siyah fasulye ve pirincin yanında sunulan bir tür muz ile oluşturulan "casada" yemeğini tercih ediyor.

4. Danimarkalılar öğle yemeklerinde genellikle çavdar ekmeği üzerine konulan deniz ürünleri, sebze veya etle oluşturulan açık sandviçlerden tercih ediyor.

5. Fransızlar hafif bir öğle yemeği için bir baget ekmeği arasına konulmuş peynirli sandviç tüketiyorlar. Omlet de öğle yemeklerinde çok popüler.

6. Almanların kültürel olarak tükettikleri ürünler et, patates ve sebze iken öğle yemeklerinde makarna, ekmek arası sosis veya "leberkäse" olarak adlandırılan et yemeğini tercih ediyorlar.

7. Yunanlılar önemli bir öğle yemeğinde "mousaaka" isimli yemeği yiyor. Hafif bir öğle yemeği için ise salata veya sandviç tercih ediyor.

8. Tipik bir İzlanda menüsü et ve patatesten oluşan bir öğle yemeğini içerir. Fakat eşsiz lezzetli öğle yemekleri köpekbalığı, balina ve martı etinden oluşur.

9. İtalyanlar genellikle yemeklerine öncelikle makarna veya "risotto" ile başlayıp yanında salata veya sebze ile birlikte et veya balık tüketiyor.

10. Jamaika halkı genellikle, hindistan cevizi sütüyle yapılmış ekmek içine konmuş köfte yiyor.

11. Japonlar, "Bento boxesadı" verilen ve içinde pirinç, deniz mahsulleri, et gibi ürünler bulunan kutu yemeklerinden veya "ramen" adı verilen yumurtalı bir yemek yiyor.

12. Klasik bir İspanya yemeği öncelikle çorba veya salatayla başlar ve "paella" gibi domates soslu veya et yahnili bir ana yemekle devam eder.

13. Kenya öğle yemeklerinde et yahni, patates ve sebzeden oluşan bir menü oluyor. Yanında "ugali" veya "chapatis" adı verilen bir çeşit pide veya pirinç sunuluyor.

14. Meksika öğle yemeklerinin favorisi takolar. Diğer yandan çorba ve onu takip eden fasulye ile birlikte pirinç, et, balık veya sebze yemeği.

15. Tayland halkı öğle yemeğini çok gerekli görmese de genellikle "pad thai" ya da "tom yum çorbası"nı tercih ediyorlar.

16. Türkiye'de yenilen öğle yemekleri genelde mezeden, kebaptan veya pideden oluşan menüler şeklinde.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
shawk

öğle yemeğinde meze ??

hastalik-hastasi

bazılarıyla doyulmaz be abi

marco-reis

diğer ülkelerin sıkıntısı şu bence çok komplike yemekler hazırlıyolar ve garip tatlar oluşuyor bizim gibi basit ama etkili yemekleri olan insanlara sıkıntı bu

cagri-ozdemir3

bunu hazırlayan hiç esnaf lokantasında bulunmamış heraldr pide falan ne ak

hiseme

Yunanlılar musakka yiyormuş demekki :D

tamer-ucer

Lazanya ya musakka demişler. Kafa karıştırıp ona da patent falan almaya çalışırlar kesin:D

Başlıklar

HindistanİspanyaMakarnaTercihetkıymaomlet
Görüş Bildir