Görüş Bildir
Haberler
Nihat Özdemir: "Kararı Savcı Değil Hakim Verir"

Nihat Özdemir: "Kararı Savcı Değil Hakim Verir"

Enver K.
05.10.2015 - 20:07

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Nihat Özdemir, Futbolda şike davası için 'Kararı savcı değil hakim verir. Savcı teklif etti, hakim 9 Ekim'de kararı verecek' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Nihat Özdemir, 'Futbolda şike' davasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın beraatinin istenmesiyle ilgili, 'Kararı savcı değil hakim verir. Savcı teklif etti, hakim 9 Ekim’de kararı verecek' dedi.

Özdemir, Gaziantep Üniversitesi’nde katıldığı söyleşinin ardından AA muhabirinin sorularını cevapladı.

'Futbolda şike' davasıyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Özdemir, 'Savcı beraat istedi. Karar cuma günü. Karar çıkmadan konuşmak doğru değil. Netice olarak kararı savcı değil hakim verir. Savcı teklif etti, hakim 9 Ekim’de kararı verecek' ifadelerini kullandı.

UEFA Başkanı Michel Platini’nin Türkiye’yi ziyaret etmesi durumunda, kendisiyle bir görüşme yapıp yapmayacağı yönündeki soruya da Özdemir, '13 Ekim’de biliyorsunuz İzlanda ile Konya’da maçımız var. Platini’nin o maça gelip gelmeyeceği konusunda henüz bize haber gelmedi. Ben de o gün Konya’da olacağım. O, UEFA’nın başkanıdır, ben de TFF Başkan Vekiliyim. Ortam olursa tabii ki konuşurum, niye konuşmayayım?' cevabını verdi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın