Neden Sigarayı Bırakman Gerektiğini Gözüne Gözüne Sokacak 11 Fotoğraf

683PAYLAŞIM

Şu anda belki bu yazıyı okurken bile sigara içiyorsunuz. Umarım yazının sonuna geldiğinizde bırakma kararı vermiş olursunuz.

Sigara içmek bağışıklık sisteminizi zayıflatır, cildinizi mahveder ve daha neler neler...

1. Günlük 1 paket sigara içiyorsanız muhtemelen ciğerleriniz şu anda soldaki örnekteki gibi kapkara...

Korkunç değil mi?

2. Sigara içmek sadece akciğer kanserine değil, ağız kanserine de neden olur...

3. Ağız kanseri olan bir hastanın agzının içi...

4. Sigara içmek vasküler hastalığa yakalanma riskinizi arttırır, ve bunun neticesinde bazı uzuvlarınızı da kaybedebilirsiniz.

Çok acı biliyorum... Ama bunun olmaması için riski azaltmak elinizde. Sigara içerek, vasküler hastalığa yakalanma riskinizi arttırıyorsunuz.

5. Erkekleri daha çok etkilediğini de ekleyelim...

6. Bakarken bile tuhaf oluyorsunuz değil mi? Ama son sürat sigara içmeye devam ederseniz dişlerinizi ve diş eti sağlığınızın bozulma olasılığı ne yazık ki çok yüksek.

Sadece dış görünüş olarak düşünmeyin, diş sağlığının kalbi bile etkileyecek kadar önemli olduğunu unutmayın.

7. Sigara içmek baş boyun kanserine yakalanma riskinizi arttırır.

8. Sigara içmenin, ciddi bir şekilde katarakta yakalanma riskinizi arttırdığını unutmayın.

Katarakt gözün merceğinin şeffaflığının bozulmasıdır ve sigara içtikçe katarakta yakalanma riski katlanarak artar.

9. Sigara içmek boğaz kanserine neden olur...

10. O kadar etkilendim ki bundan: "Sigara içiyorsanız, geç olmadan sesinizi kaydedin, bir ninni söyleyin, çocuk kitabı okuyun." diyor ve devam ediyor: "Keşke ben yapsaydım, çünkü torunumun duyduğu tek ses bu..."

11. Çok geç olmadan bırakın... Bu güzel hanımefendi gibi pişman olmayın. Hayatımda hiç sigara görmemiş olmayı dilerdim diyor ve bu video çekildikten 2 gün sonra 53 yaşında hayata veda ediyor.

Unutmayın içtiğiniz her 15 sigara, vücudunuzda 1 mutasyona neden oluyor!

Ben bu içeriği yaparken bile çok etkilendim. Umarım sizin de en azından aklınızın bir yerine 'Sigarayı bırakmalıyım' düşüncesi yerleşmiştir.

Kendinize bir iyilik yapın ve bugün sigarayı bırakın. 171'i tuşlayarak ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı'ndan yardım alabileceğiniz de unutmayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet.burma.9

Çevremdeki hiç kimse sigarayı bırakamadı. Uzun soluklu aralar verenler oldu ama bir şekilde hep geri başladılar.

kyle-reese

Öyle de puşt bir merettir ki her bünyede aynı etkiyi asla yapmaz,102 yaşında ağzında sigarayla ölen biliyorum ben,sigara içip hiç yaşlı göstermeyen de..

Gizli Kullanıcı

Resimlere bakmadan aşağı geldim. İçeriğin KAPAĞINI sitede gezerken görmek zorunda mıyız ? Bulanıklaştırır insan. Bu iğrenç resimlere ilgilenmediğimiz halde maruz kalıyoruz. Merak eden, başlığı okuyup ilgisini çeken zaten açıp bakıyor. Tiksinen de görmek zorunda mı ?

pazartesi

32. günüm. Bırakmak zor, çıldırtıcı, rezil. Kendimi dolaba kilitleyip ağladığım, sigara almaya gitmemek için kıyafetlerimle duşa girip başımı duvara vura vura ağladığımı biliyorum. ama iki hafta bu eziyet. Sonrası daha kolaylaşıyor. Bırakma nedenime gelince: dişçim 'ağzındaki yara kanser olabilir, takip edelim' dediği anda sigara gözümde bitti. Şükür kanser değilmiş, bu sefer yırttım. Peki sigara içmeye devam edersem gelecek sefere garanti var mı? Som olarak doktorumun söylediği şey: "bana gelen ağız kanserlerinin %95 i sigara %5 i maraş otu.". Bir de vedalaşmadan bırakmayın yav, ben ona üzüldüm biraz. PPaeti bitirmeden, evde üç paket daha sigara varken bıraktım, iadesini de bıraktıktan 4 gün so ra yaptıydım🤣

queen_of_the_7_kingdoms

Bunları paylaşmanız içenler için hiçbişey ifade etmiyor.Bir madde bağımlısıyla,obez bir insanla aynı şey,kim istemez iyiyi,güzeli?Kim böyle yaşamak ister?Ama çok zor,dile kolay...Ne böyle maddelere ne şekere bulaşmamak lazım hele de hayatın iyi değilse; hiçbişeyin,tutunacak bi dalın,kimsen,motivasyonun,umudun yoksa..Hadi sigarayı bıraktırma hattı var,isteyenlere yardımcı oluyorlar belki,zayıflama hattı niye yok,o bağımlılık değil mi?Hatta sigaradan daha zor...

Görüş Bildir