Neden Hep Kaybediyorsun?

74PAYLAŞIM

Hayatta kazanmak da var kaybetmek de. Ama sen sürekli kaybedenlerdensin... Peki neden? Cevabını öğrenmek için buyur bakalım teste!

1. Cinsiyetini seçerek başlayalım...

2. İlk olarak, sence insan ilişkileri neye dayanıyor?

Yardımlaşmak
Samimiyet
Güven
Dürüstlük

3. Çok önemli bir işin var ancak en yakın arkadaşının yardımına ihtiyacı var. Ne yaparsın?

İşimi onun yanında yaparım. Böylece ikisine de yetmiş olurum.
Önemli bir işim olduğunu, onunla daha sonra ilgileneceğimi söylerim.
Elimdeki işi bırakıp tamamen onunla ilgilenirim.

4. Peki en yakın arkadaşının doğum gününü unuttuğunda durumu nasıl kurtarırsın?

Hemen güzel bir çiçek yollarım.
Unutmamın imkanı yok! 🥰
Abartmaya gerek yok insanız yani, unutulabilir.
O an işimi gücümü bırakıp yanına giderek telafi ederim.

5. Yakın çevrenin sensiz bir plan yaptığını öğrendin. Tepkin nasıl olur?

Açıklamalarını beklemeden hesap sorarım.
İlk önce sert bir konuşma yapar, sonrasında da ilişkimi keserim.
Elbette mantıklı bir açıklamaları vardır, dinlemek isterim.
Her yere beni de çağırmak zorunda değiller, hiç sorun değil.

6. Biriyle tartışacaksan bunu hangi yolla yaparsın?

Yüz yüze halletmeyi tercih ederim.
Cevap verene kadar SMS'ten Facebook'a kadar her yerden yazarım.
Tartışmak yerine sorunu kendi içimde çözmeye çalışırım.
O an hangi yol en kolayıysa onu seçer öyle tartışırım.

7. Son olarak, bir mutfak eşyası olsaydın hangisi olurdun?

Mikrodalga fırın
Mikser
Ekmek yapma makinesi
Kahve makinesi

Hep iyi niyetinden...

Senin gibi iyi niyetli insanlar kaldı mı? Hiç sanmıyoruz! Ama bu devirde senin kadar iyi niyetli olmak ne yazık ki kazandırmıyor, hep kaybettiriyor. İnsanlar senin bu özelliğini suistimal ediyor ve bu nedenle de her şeyin sonunda kaybediyor, kendini üzüyorsun. Ama gariptir ki buna rağmen iyi niyetinden asla vazgeçmiyorsun. Kazanmak istiyorsan herkesi kendin gibi iyi kalpli sanmaktan vazgeç, biraz gözlerini aç!

Çok acelecisin...

Hayatında verdiğin her kararda o kadar aceleci davranıyorsun ki, bu nedenle de sonuçları tartıp biçme imkanın olmuyor. Bu da neye mi yol açıyor? Hayal kırıklıklarına! Hep kaybetmene sebep olan şey, sonuçları düşünmeden attığın adımlar, verdiğin kararlar. Bu huyundan biraz bile olsun kurtulabilirsen her şey senin için çok daha güzel olacak!

Herkese çok güveniyorsun...

İnsanların birbirine güvenmesi elbette çok önemli bir şey ancak sen bunu çok abartmışsın! Utanmasan yoldan geçen insanları bile çevirip derdini anlatacak kıvama gelmişsin. Neyi nerede konuşacağını iyi seçemediğin için de sürekli kaybediyor, üzülüyorsun. Kime ve ne kadar güveneceğine iyice karar ver. Bu sayede belki de kaybedenler kulübünden kurtulursun!

Dilinin kemiği yok...

Doğru sözlü olmak birçok açıdan iyidir ama seninki bambaşka bir şey. Söylediklerinin nereye varacağına, can yakıp yakmayacağına dikkat etmiyorsun. Bu yüzden de insanları kırıyor, uzaklaşmalarına sebep oluyorsun. Çoğu zaman ağzını tutamadığın için önüne gelen fırsatları kaçırıyor, elindekileri de kaybediyorsun. Bizden sana ufak bir tavsiye, konuşmadan önce birkaç kez düşün ve ağzından çıkanı kulağının duyduğundan emin ol!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
psikopat_terapist

Hep iyi niyetinden...Hele hele iyi niyetli davranınca seni aptal sanıp kullanmaya yeltenen tipler var ya, Allah karşımıza çıkarmasın. Uyanık olun arkadaşlar, uyanık olun. Asla kullandırmayın kendinizi. İnsanlar sandığımız kadar saf değil.

eswsns

Hep iyi niyetinden... Senin gibi iyi niyetli insanlar kaldı mı? Hiç sanmıyoruz! Ama bu devirde senin kadar iyi niyetli olmak ne yazık ki kazandırmıyor, hep kaybettiriyor. İnsanlar senin bu özelliğini suistimal ediyor ve bu nedenle de her şeyin sonunda kaybediyor, kendini üzüyorsun. Ama gariptir ki buna rağmen iyi niyetinden asla vazgeçmiyorsun. Kazanmak istiyorsan herkesi kendin gibi iyi kalpli sanmaktan vazgeç, biraz gözlerini aç!

durukes

Herkese çok güveniyorsun... İnsanların birbirine güvenmesi elbette çok önemli bir şey ancak sen bunu çok abartmışsın! Utanmasan yoldan geçen insanları bile çevirip derdini anlatacak kıvama gelmişsin. Neyi nerede konuşacağını iyi seçemediğin için de sürekli kaybediyor, üzülüyorsun. Kime ve ne kadar güveneceğine iyice karar ver. Bu sayede belki de kaybedenler kulübünden kurtulursun!

o_rana

Yanlış

queen_of_the_7_kingdoms

Hep iyi niyetinden...Doğru..

Görüş Bildir