Ne Kadar Tez Canlısın?

122PAYLAŞIM

Çöz ve öğren!

1. Hadi cinsiyetini söyle bakalım.

2. Şimdi de yaşını söyler misin?

3. Toplantına 5 dakika kalmış ama henüz 20 dakikalık mesafedesin desek?

Ee ne yapayım trafik?
Bas abi bas biraz ya!
Bir yalan uydururum sıkıntı yok :)
Güzelce açıklarım. Niye yalan söylüyorum ki?
Ay ben bir daraldım şu an :(

4. Arkadaşların senin hızlı yürüdüğünü mü söyler, yavaş mı?

Hızlı
Yavaş
Kimse bir şey demedi...

5. İşe neyle gidip geliyorsun?

Toplu Taşımayla
Şirket Aracıyla
Kişisel Aracımla

6. Peki haksızlığa uğradığında ne yaparsın?

7. Son olarak bu insan tiplerinden hangisi senin sinirini bozar?

Tez canlılığın normalin üstünde!

Verdiğin cevaplara göre tez canlılığın normalin üstünde! Sen her şeyin bir an önce olup bitmesini istiyorsun. Kargo beklemek falan en sevmediğin iş. Elinde olsa kargonu gidip genel merkezden sen alırsın. Otobüs beklemek, arkadaşlarını beklemek, kısacası beklemek sana göre kesinlikle değil. Arkadaşlarınla en çok kavga ettiğin mesele de buluşmalara geç gelmeleri. İnsanlar senin bu özelliğini sevmese de senin elinden gelen bir şey yok. Bu tez canlılığının sana avantajları da yok değil. İş görüşmeleri, dersler, sınavlarda tam zamanında orada oluyorsun.

Tez canlılıkta çığır açmışsın!

Stres bu aralar senin göbek adın olmuş!  Her şeye yetişip hepsiyle başa çıkabilmek adına kendini yiyorsun. Adeta stres topu olmuşsun, kendi kendini yoğuruyorsun. Durup bir nefes alıp azıcık dinlenmeye, kendini dinlemeye ve sakince düşünmeye ihtiyacın var. Zaten yeterince tez canlısın; işlerini bir şekilde koyarsın yoluna. Sana acil biraz meditasyon öğrenmeni de tavsiye edebiliriz. Yazık, vallahi hasta olacaksın :)

Kabul et, biraz tez canlısın!

Zaman zaman tez canlı biri olduğunun sen de farkındasın; ama yeri geldiğinde bu tez canlılığa dur diyerek kendini rahatlatmanın yollarını da bulabiliyorsun. Bir miktar stres iyidir zaten, insanı motive eder; tıpkı sende olduğu gibi. Tabii ki de şu hayat karmaşası içinde, özellikle de sorumluluk bilinci taşıdığın durumlarda strese giriyorsun ama asla hayatını zindana çevirecek kadar değil. Tutturabildiğin dengeye özendik!

Pamuk gibisin!

Sen nasıl böyle kaldın bilmiyoruz ama hayatı gelişine yaşayan, zorlukları olgunluk ve sükunetle karşılayabilen birisin. Sende tez canlılık yaratacak, seni mutsuz edecek şeylere kapıların kapalı. Hele de senin dışında gelişen ve kontrolün dahilinde olmayan şeyler için kendini hayatta da yok yere paralamazsın. Anı yaşamak önemli, öncesi ya da sonrası için gerilmenin anlamı ne değil mi? Vallahi mis. Kafaya bak, pırıl pırıl :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emrullah-enes

18 yaş altı diyom işe neyle gidiyon diyon aq

birkusmisaliboslukta

Pamuk gibisin! Teveccühünüz, o sizin pamukluğunuz... :D

Gizli Kullanıcı

Tez canlılıkta çığır açmışsın! Stres bu aralar senin göbek adın olmuş! Her şeye yetişip hepsiyle başa çıkabilmek adına kendini yiyorsun. Adeta stres topu olmuşsun, kendi kendini yoğuruyorsun. Durup bir nefes alıp azıcık dinlenmeye, kendini dinlemeye ve sakince düşünmeye ihtiyacın var. Zaten yeterince tez canlısın; işlerini bir şekilde koyarsın yoluna. Sana acil biraz meditasyon öğrenmeni de tavsiye edebiliriz. Yazık, vallahi hasta olacaksın :)sorma,başımın etini yiyenler olmasa..

nilay-bozkurt1

Pamuk gibisin! Onedio ilk kez bir şeyi de bildi çok şükür.

izmirli-deli-35

Pamuk gibisin! agresifim sinirliğim fakat perdelerimi kaldırdığımda pamık gibi uysalım böhööö böhhöö ...

Görüş Bildir