Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar Pinç'sin?

540PAYLAŞIM

Her insanın içinde biraz pinçlik vardır?

Bakalım sen ne kadar pinçsin? Yorumlara yazmayı unutma!

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Şimdi de yaşını seç.

3. Arkadaşlarından birinin acil ödemesi var. Senden borç istedi. 10 gün sonra vereceğini söyledi. Borç verir misin?

Veririm tabii ki.
Arkadaşın yakınlık derecesine göre değişir.
Vallla bende de yok ki yeni kredi kartımın borcunu ödedim benim de param yok derim.
Geri alamam korkusuyla vermem.

4. Arkadaşlarına buluşacaksın. Söz verdin ama şu an hiç gidesin yok. Ne yaparsın?

Hava çok kötü ya çıkmasak mı?
Yaa arkadaşlar benim üstümde bir kırgınlık var. Çıkarsak kesin hasta olacağım. Ertelesek mi?
Ne kadar gidesim olmasa da giderim. Söz vermişim sonuçta.

5. Arkadaşlarınla birlikte birine yardım ettin. Yardım ettiğiniz kişi bu yardım karşılığında sana para verdi. Arkadaşlarına da paylaştırmanı söyledi. Arkadaşlarına bu paradan bahseder misin?

Bahsetmem. Parayı tek başıma yerim!
Verdiği paranın çoğunluk kısmını kendim alırım. Geri kalanını paylaştırırım.
Parayı eşit bir şekilde paylaştırırım.

6. Arkadaş ortamında seni tanımlayacak kelime hangisi?

Lider
Sadık
Güvenilir
Vasıfsızım ben.

7. Son olarak... Arkadaşlarınla felekten bir gece planladın. Tesadüf bu ya! Sevgilin, "Çok kötüyüm yanıma gelir misin?" dedi. Ne yaparsın?

Sevgilime çok hasta olduğumu ama isterse yine de gelebileceğimi söylerim.
Arkadaşlarım mı onlar kim? GELİYORUM AŞKIM!
Arkadaşlarıma evde sıkıntı çıktığını, acil eve gitmem gerektiğini söyleyip sevgilimin yanına giderim.

%100 Pinçsin!

Sen pinçliğin kitabını yazmışsın ya! Beynin fıldır fıldır çalışıyor. Yani özünde iyi bir insansın ama pek de güven vermiyorsun. Sana elini kaptıran kolundan oluyor. İçinden çıkılmaz bir durum olduğunda insanlar direk seni arıyor. Çünkü sen mutlaka bir yolunu buluyorsun. Senin mantığına göre bu zamanda pinç olacaksın. Pinç olmak kötü bir insan olmak değil sana göre. Sadece bulunduğun durumlardan en az zararla kurtulmaya çalışıyorsun. İnsanlar sana karşı çok ön yargılı ama tanısalar severler bizce. Sen de sürekli pinçlik yapmak yerine normal insanlar gibi davranmalısın. Yoksa etrafında kimse kalmayabilir.

%50 Pinçsin!

Yani bizce senin içindeki pinçlik olması gereken seviyede. Her insan da ne kadar varsa sende de o kadar var pinçlik. İçinde bir kötülük yok. Sadece insanlar senin damarına bastığında pinç yönünü gösteriyorsun. İnsanlarda sana nasıl davranması gerektiğini er ya da geç öğreniyorlar. Samimi olduğun insanlara pinçlik yapmazsın ama samimiyetin olmayan insanlar sana yanlış yaparsa vay haline! Bu yüzden insanlar sana yakın olmak istiyor. Kim senin gibi bir insanla dost olmak istemez ki...

%0 Pinçsin!

Senin içinde pinçlik yok! İnsan biraz olsun muziplik düşünmez mi? Yani bize göre biraz da olsa insan pinç olmalı. Sen o kadar saftriksin ki gelen geçen seni kandırıyor. En ufak sıkıntıyı kendine pozitif olarak çevirmek yerine neden böyle oldu diye kendini üzüyorsun. Sen karıncayı bile incitmeye korkan bir insansın. Pinçlik yapmak sana göre insanlara büyük kötülük etmek. Sen kimse bana karışmasın ben kendi halimde yaşayayım diyorsun. Ama bu imkansız. Çünkü sana mutlaka karışanlar, sen üzenler olacaktır. Onlara hak ettiği cevabı vermezsen daha çok üzülürsün. Bu yüzden arada sırada pinçlik yapmaktan korkma. Unutma kimse senden önemli değil. Sana kötülük yapan insanlara cevabını vermek kötü bir şey değil...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kursad-cozer

%100 pinc cıktım sevınsem mi acaba ?

enes-sertkaya1

%50

_x_

%0 a (ki Bana da Oyle Geldi) Karsilik Gelen Yorumlama ve Pinclik Tanimi Cok Sakincali Bir Durum Bence. Cunku Pinci Takip Eden Kucuk Kardeslerimiz Oldugunu Unutmamali ve Bu Yastaki Kardeslerimize Kotu Ornek Olacak Yorumlamalarin Olmasi Hasebiyle Kisiliklerine Olumsuz Etki Edecegi Dusuncesindeyim. Bununla Birlikte Yönlendirme Mevzu Bahis. Lütfen Bu Konuyu Gözardi Etmeyelim.

kerem-sen4

%0 çıktı saftrik diyo

mert-ali-kilic

%0 pinçsin

Görüş Bildir