Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar Düz Bir Canlı Olduğumuzu Yüzümüze Çarpan 11 Hayvan Özelliği

 > -
Abone ol

Doğadaki bir takım hayvanatın yapabildiklerine şahit olduktan sonra, fiziksel anlamda ne kadar sınırlı yeteneklerin canlısı olduğumuzu anlayacaksınız.

11. Çılgın atlayış - Pireler

Pireler boylarının 200 katı kadar mesafelere zıplayabiliyor. Bu da ortalama bir insanın 350 metre yükseğe zıplayabilmesine denk bir kabiliyet.

Bizde ortam böyle.

10. Aşk oku - Ninja Sümüklüböceği

Bu yumuşakça, cinsel ilişkiye gireceği dişi sümüklüböceklere fırlattığı protein bazlı oklarıyla, karşı tarafın aklını başından alabiliyor ve hedefine kolayca ulaşabiliyor.

Kısmet.

9. Açlık oyunu - Yılan

Bazı yılan türleri 2 yıl boyunca hiçbir şey yemeden hayatta kalabilir.

4,5 saat aç kalmış insan örneği

8. Zıpkın - Alpheus karides

Bu karides türü, avına 100 km/s hızda baloncuklar fırlatabiliyor. Hayvancağızın boyunun 3-5 cm civarı olduğunu ve bu baloncukların çıkardığı sesin herhangi bir insanın kulak zarını delebileceğini de ekleyelim.

Halbuki bir şeyler fırlatmak bizim işimiz.

7. Kendinden güneş kremi - Su aygırı

Genellikle sıcak iklimlerde yaşayan su aygırları, kendilerini güneşten koruyabilecek bir sıvıyı gözeneklerinden akıtabiliyor.

Neyse ki bizde de var. Paniğe lüzum yok.

6. Lağım ağız - Komodo ejderi

Ağızlarında 57 farklı ölümcül bakteri barındırabilen (buna rağmen asla hastalanmayan) ve yine ağzından birbirinden farklı zehir püskürtebilen komodo ejderi, dünyanın en zehirli canlılarından birisi.

"Hepsini yapabiliyorum ama ağzımdan zehir fışkırtamıyorum."

5. Cyclops - Boynuzlu kertenkele

Boynuzlu kertenkele gözünden kan fışkırtabilir ve avını vurabilir.

Kan.

Yok.

4. Uzay gemisi - Sinekkuşu

Uçma kabiliyetini çok eşsiz bir şey gibi pazarlayacak değiliz ama, Sinekkuşu diğer kuşların aksine her istikamette uçabilen (geri geri bile) tek hayvan. Bu da ona tıpkı bir uzay gemisi gibi serbest hareket imkanı sağlıyor.

Kardeş uçarız, sıkıntı yapma.

3. Çelik boyun - Karınca

Yapılan son deneylere göre bazı amerikan karıncalarının boyunları, ağırlıklarının 5000 katı kadar mukavemete dayanmış. Bu da onu, doğanın en güçlü canlılarından biri yapıyor aslında.

Aslında önemli olan denemek.

2. Sonsuz hayat - Denizanası

Bazı tür denizanaları üreyebilecek olgunluğa eriştiğinde kendilerini tekrardan ilk evrelerine döndürebiliyor ve üstelik bunu defalarca kez yapabiliyorlar. Bunun da ne anlama geldiğini anlamışsınızdır: Sonsuz hayat.

İyiymiş.

1. Chuck Norris hayvanı - Tardigrad

Su ayısı olarak da bilinen, süpürge torbasına benzeyen Tardigrad'ların en büyük özelliği, ölmemeleri. Hiçbir canlının dayanamadığı yaşam koşullarına adapte olabilen, yaşamsal faaliyetlerini minimum seviyeye çekip yıllar boyunca sıcak, soğuk, radyasyon dinlemeden yaşayabilen bu arkadaşları, minik birer Chuck Norris olarak düşünmek yanlış olmaz.

Ama bir Tardigrad ile Chuck Norris arasındaki temel fark, Chuck Norris'in testerelere karşı da bağışıklık sahibi olmasıdır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sarph35

İyi de 6.gifteki yaratık komodo ejderi değil. Başka bir varan türü Varanus Ponoptes;)

Gizli Kullanıcı

allahta bizim belamızı versin biz kimiz ki zaten :)

mcankarakoyun

biz de göz atıyoz akıllarını başlarından alıyoz lol

tc-sahin-tosuner

aslında insanın tek fiziksel üstünlüğü var o da kimimizin sahip olduğu beyin. geri kalan her şeyde üstün olan bir hayvan bulabilirsiniz.

ferit7

Komodo ejderini zararsiz saniyodum

tc-meric-tensi

Yakinlarinda olmadigin surece evet. :D

tc-meric-tensi

Yakinlarinda olmadigin surece evet. :D

Görüş Bildir