Görüş Bildir

NASA'nın Fotoğraf Yarışmasında Van Gölü Sürprizi: Oylama Yarın Sona Eriyor

Haberler
> NASA'nın Fotoğraf Yarışmasında Van Gölü Sürprizi: Oylama Yarın Sona Eriyor

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekilmiş fotoğrafların katıldığı 'Dünya Turnuvası' adlı yarışma başlattı. Yarışmada 2016 yılında Astronot Kate Rubins'in çektiği Van Gölü fotoğrafı da yer aldı. 

Van Gölü'nün, dünyanın en büyük sodalı gölü olduğu bilgisinin de verildiği kısa sürede binlerce kişi tarafından beğenildi.

Van ve Bitlis'te yaşayanlar, sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla sevinçlerini dile getirip, fotoğrafın birinci seçilmesi için destek çağrısında bulundu.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez de yaptığı açıklamada, Van Gölü görselinin NASA'nın favorileri arasında yer almasının memnuniyetini yaşadıklarını belirtti.

Yarışma yarın sona eriyor

Yarışma yarın sona eriyor

Yarışmanın yarın sona ereceğini belirten Bilmez, 'Van Gölü'nün, dünyada bilinirliğinin artması için bu yarışma bir fırsat olmuştur. Van Gölü, yeryüzünün en güzel mekanlarından biridir. Tarihten bize miras kalmış. Bu değeri koruyarak yeni nesillere aktarmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu yarışma sayesinde inşallah Van Gölü konusundaki farkındalık da artmış olur. Hemşerilerimizden de bu yarışmaya ilgi duymalarını bekliyorum.' diye konuştu.

Grand Kanyon'dan Sahra Çölü'ne...

Grand Kanyon'dan Sahra Çölü'ne...

NASA'nın yarışmasındaki fotoğraflar arasında, kırmızı rengiyle tanınan Bolivya'daki Colorado Gölü, Bahamalar'daki Andros Adaları üzerinde oluşan bulutlar, Japonya'nın ışıkları, güneybatı Rusya'daki devasa kanola tarlaları, Sina Yarımadası, ABD'deki Grand Kanyonu, Himalayar, Sahra Çölü üzerindeki bulutlar, 2015'deki Maysak Tayfunu'nun gözünün uzaydan görünüşü, Alaska'daki Clevlan Yanardağı'nın görüntüleri yer alıyor.

Yarışmada, NASA'nın resmi sitesi üzerinden oy kullanılabiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
113
57
3
3
3
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

petrolümüz yok ama uzayla ilgili işlerine yarayan bir şey bizim ülkeden çıkacak diye korkuyorum açıkçası...

feyk

osmanlinin sonunu getiren petrol ekonomisine gecisti. gelecegin enerjisinin petrol oldugu ve bilinen petrol rezervlerinin cogunun osmanli topraklarinda oldug... Devamını Gör

hamsi-bogart

VAN LOBİSİNE BRAVO, HER 5 YILDA BİR MEVZULARI VAR.