Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

NASA'da Çalışan Bilim İnsanına Göre Dünyamız Yok Olma Tehlikesiyle Karşı Karşıya!

1.2bPAYLAŞIM

Evrendeki her şey gibi Dünya'nın da bir ömrü var ve zamanı geldiğinde üzerinde yaşayan tüm canlılarla birlikte yok olacak; parçaları uzay boşluğuna dağılacak. NASA'da çalışan bilim insanı Dr. Joseph Nuth'a göre ise bu tarih hiç de uzak değil!

Dr. Joseph Nuth, dünyanın sonuna dair beklentilerimizin genellikle insan aktivitelerine odaklandığını, ancak sonumuzun gökyüzünden gelebileceğini belirtiyor.

Dr. Nuth, dikkatimizi Dünya'ya çarpma tehlikesi bulunan asteroidlere vermemiz gerektiğini düşünüyor.

NASA'ya ait Goddard Uzay Uçuş Merkezi'nde çalışan Dr. Nuth, yaklaşan tehlike konusunda uyarıyor.

Geçtiğimiz hafta San Francisco'da gerçekleştirilen bir konferansta konuşan Dr. Nuth, beklenen tehlikenin geç bile kaldığını ve geldiği zaman yapacak hiçbir şeyimizin olmadığını belirtiyor.

Dr. Nuth, dünyadaki yaşamı sona erdirebilecek büyüklükteki asteroidlerin her 50-60 milyon yılda bir gezegenimize çarptığının altını çiziyor.

Bu, elbette çok nadir görülen bir olay, ancak bu tarihsel gelişimi takip edersek, tehlikenin çok yakında olduğunu tahmin etmek güç olmuyor.

Bilim insanı, dinozorların 65 milyon yıl dünya yüzeyinden kaybolmasına dikkat çekiyor.

Dr. Nuth, aradan geçen zaman göz önüne alındığında, gezegenimizin her an gerçekleşebilecek bir kıyamet senaryosuyla karşı karşıya olduğunu belirtiyor.

Dr. Nuth, 2014 yılında Mars'ın çok yakınından geçen kuyruklu yıldıza dikkat çekiyor.

"Bu kuyruklu yıldız, Mars'ın çok yakınından geçti ve biz onu yalnızca 22 ay öncesinden tespit edebildik. Bu süre, gezegenimize yaklaşan bir kuyuklu yıldızı fark etmemiz ve onu durdurabilecek bir donanım geliştirmemiz için oldukça yetersiz."

Peki çözüm ne?

Dr. Nuth, NASA'nın bu tehlikeye karşı acilen önlem alması gerektiğini ve potansiyel bir faciayı önleyebilecek bir roket geliştirmesi gerektiğini düşünüyor.

Dr. Nuth, şunları ekliyor:

"Böyle bir roket inşa etmek, çok geç olmadan gözlemleyemeyeceğimiz bir yerden, örneğin Güneş'ten gelecek bir asteroidin imha edilmesinde önemli rol oynayacak. Bir an önce harekete geçmeliyiz!"

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
irem-solmaz1

HAREKETE GEÇİLMESİN YOK OLSUN GEBERİP GİDELİM N'OLUR GEBERİP GİDELİM HADİ SİZ GEBERİP GİTMEYECEKSENİZ BEN GİDEYİM N'OLURRRRRRRRRRRRRR

sciencesoldier

bildiğim kadarıyla asteroidler hep düşüyor zaten dünyaya küçük boyutlarda. eğer geliyorsa ki uzun zaman sonra olucak bu önlem alınsa iyi olur o hızla dünyayı parçalar asteroid ve yaşam bitebilir

sciencesoldier

daha 4 milyar yıl var heyecan yapmayın fazla

sciencesoldier

tamam asteroidse 50-60 milyon yıl diyor ben göremem benden sonrakiler düşünsün dur la görebilir miyim yoksa

tnsrdr

Götünüzden meteor uydurmayın. Gelen bir şey var mı yok mu bu nasa bilim adamları hep boş muhabbet peşinde.

klorofil

Sanarsın uzatmaları oynuyoruz da 90+3..

Görüş Bildir